РБ Лайпциг отново пропусна да превземе върха в Бундеслигата (видео) 16 януари 2021 | 18:39

Отборите на Волфсбург и РБ Лайпциг не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, изиграл се на "Фолксваген Арена".

"Биковете" излязоха напред в резултата още в 5-ата минута, когато Емил Форшберг намери с пас непокрития Норди Мукиеле, който пък на свой ред се разписа. В 22-ата обаче Яник Герхарт центрира, а Ваут Вегхорст с глава изравни за "вълците" в своя мач номер 100 с екипа на тима. Домакините дори стигнаха до пълен обрат в 34-ата минута, когато шут на Ренато Щефен рикошира във Вили Орбан и стана неспасяем за вратаря. Именно унгарският защитник се реваншира в 54-ата минута, когато добута топката в противниковата мрежа след изпълнение на фаул и така подпечата крайното 2:2. В 62-ата Джон Антъни Брукс все пак можеше да вкара победен гол с глава, но ударът му след центриране от корнер беше спрян от страничната греда на вратата на гостите.

Така Лайпциг във втори пореден кръг не успя да стане новият лидер в Бундеслигата. Тимът заема втората позиция в класирането с актив от 32 точки или с една по-малко от водача Байерн (Мюнхен). Волфсбург остава на шестото място с 26 спечелени пункта.

Кристофър Нкунку18 Кристофър Нкунку
90' Анхелиньо  Анхелиньожълт картон
89' Daniel Olmo  Daniel Olmoизлиза
Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенвлиза
Ренато Щефенизлиза Ренато Щефен  85'
Максимилиан Филипвлиза Максимилиан Филип
Maxence Lacroixжълт картон Maxence Lacroix  81'
78' Кевин Кампъл  Кевин Кампълизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
71' Кевин Кампъл  Кевин Кампължълт картон
Боте Бакуизлиза Боте Баку  69'
Йосип Брекаловлиза Йосип Брекало
66' Норди Мукиеле  Норди Мукиелеизлиза
Лукас Клостерман  Лукас Клостерманвлиза
Ваут Вегхорстжълт картон Ваут Вегхорст  59'
54' Вили Орбан  Вили Орбангол
Кевин Мбабужълт картон Кевин Мбабу  50'
Пауло Отавиожълт картон Пауло Отавио  48'
46' Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункувлиза
42' Норди Мукиеле  Норди Мукиележълт картон
Ренато Щефенгол Ренато Щефен  35'
Ваут Вегхорстгол Ваут Вегхорст  22'
5' Норди Мукиеле  Норди Мукиелегол