Борусия (М) изпусна победата в последната секунда (видео) 16 януари 2021 | 21:34
Борусия (Мьонхенгладбах) вече виждаше как записва трета поредна победа в Бундеслигата от началото на годината, когато получи неприятен удар в 96-ата минута на гостуването си Щутгарт. Вамангитука изравни от дузпа за крайното 2:2 на "Мерседес-Бенц Арена".

Гостите поведоха първо чрез Ларс Щинсъл, който също се разписа от дузпа в 35-ата минута, а след това отново в 61-ата минута, когато Денис Закария се разписа малко след като Николас Гонсалес бе изравнил.

Наставникът на Щутгарт Пелегрино Матарацо можеше да е доволен от представянето през първата част. Отборът му бе стабилен в защита и създаде няколко положения. На почивката обаче той губеше, след като Соса повали Закария в наказателното поле, а Щиндъл откри резултата от отсъдената дузпа.

Домакините стартираха активно и втората част, като на няколко пъти Ян Зомер трябваше да се намества. Техните усилия дадоха резултат в 58-ата минута, когато стигнаха до изравняване. Центриране на Соса бе засечено от Гонсалес, който отправи хубав удар с глава и отбеляза гол номер 3000 в историята на Щутгарт в Бундеслигата.

Радостта обаче бе кратка, тъй като нова грешка в защита доведе до второ попадение във вратата на швабите. Закария изведе гостите отново напред с удар от малък ъгъл. Тимът на Матарацо търсеше ново изравняване, но защитата на Борусия не оставяше много пространства. Десет минути преди край Нойхаус можеше да увеличи аванса на тима на Марко Розе при една контраатака, но Кобел отрази удара.

Щутгарт не се отказа и в добавеното време получи дузпа за нарушение на Бенсебайни срещу Калайджич. Наказателният удар бе отсъден след проверка с ВАР. Вамангитука бе точен и донесе точка на домакините.

Марк-Оливер Кемпф Марк-Оливер Кемпф4 Нико Елведи30 Нико Елведи
Silas Wamangituka Fundu Silas Wamangituka Fundu14 Рами Бенбасини25 Рами Бенбасини
Silas Wamangituka Funduдузпа Silas Wamangituka Fundu  90'
89' Денис Закария  Денис Закарияизлиза
Филип Клементвлиза Филип Клемент
72' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълизлиза
Hannes Wolf  Hannes Wolfвлиза
Кристоф Крамер  Кристоф Крамеризлиза
Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
Николас Гонсалесжълт картон Николас Гонсалес  71'
61' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
Аласан Плеа  Аласан Плеавлиза
Денис Закария  Денис Закариягол
Николас Гонсалесгол Николас Гонсалес  58'
Mateo Klimowiczизлиза Mateo Klimowicz  57'
Sasa Kalajdzicвлиза Sasa Kalajdzic
45' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндължълт картон
37' Денис Закария  Денис Закарияжълт картон
35' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълдузпа
0
35'
Ларс Щиндъл
Николас Гонсалес
58'
61'
Денис Закария
Silas Wamangituka Fundu
90'

Добави коментар Коментари (10)

ivo (Гост) 10 отговор
17 януари 2021 | 11:17

Всичко е нормално, село Гладбах си се бори със зъби и нокти за 6-7 място... Рейтинг: 1 1

ЛАЙЕРН ГЪЗЮНХЕБ (Гост) 9 отговор
17 януари 2021 | 00:48

ЛАйерн ГЪЗЮНХЕН ДА МЪЛЧИ!!! От 0:2 да направиш 3:2 на Байерн днес няма кой друг да го направи! Помнете!!! А и очаквайте скоро да оправят Лайерн и в ШЛ! На осминафинал или четвъртфинал. С кой играете? Е, той ще Ви е достатъчен още на 1/8-финал!!! След месец!!! Рейтинг: 0 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

WAW=YL!VL!=MGGA! (Гост) 8 отговор
16 януари 2021 | 22:41

Виждам, как след една леко изпусната /за кой ли пореден път!!/ наша пАбедка - здраве да е, случва се, не само на БМГ; горките комплексирани барВАРските фЙЕнчЙЕнцъ ОТНОВО наскачаха као СКакаУци и взеха яко да надигат полуумрела главица след тази наша ИСТОРИЧЕСКА унищожителна чиста пАБЕдка с обръщалка над техното чистокръвно селско оБорче. То, този икс, се дължи канечна на долнопробния облечен в църно псевод-рефер БриХ, който през целото мачле свири непрестанно п-в Мейн-Гладбах, но уатевър - нито му е сефте, нито пък ще му е за последен път, но тоя има вечния навик да свири дузпицки за щяло и нещяло. Но пък нашето тимче си остава НЕПОБЕДЕНО през НГ, а пък идния уикенд на БоруСИя-ПАРК идват Бременските музиканти, срещу които ще требе отново да доказваме классата и силата си. В крайна с/ка икса е последица и от слабия в този мач Брийл ЕМБОЛО, който изпусна няколко положения, както и загуби безброй много топки в предни редици, и отгоре на това бе основният виновник за 1-то изравнително много крассиво гольче за домакините от града на МБЕНЦА. Но здраве да е, и те показаха добра игра и в края на краищата и с това иксче може споко да се живее !!! Рейтинг: 2 11

16 януари 2021 | 21:40

като спечелят 30 титли, 20 купи, 6 шл и играят 12 финала в шл , 2 требала , 5 купи за сезон , 6 купи за сезон да ми се обадят. Само в рамките на 2 месеца 2020 Байерн спечели толкова купи колкото това жалко подобие на отбор за цялата си жалка история от 100 години хаха Рейтинг: 8 2

хах (Гост)
17 януари 2021 | 01:42

Йори къде са купите те пита човека .. толкова си комплекс .. не ти изнася истината .. постничък отбор с празна витрина .. Рейтинг: 5 1

WAW=Yor!Val!=MGGA! (Гост)
16 януари 2021 | 23:04

WAW=Yor!Val!=MGGA! го рече & съвсем непринудено отсече: Колкото и силно кученцата да лаят, а барВАРските фЙЕнчЙЕнцъ да пцуЯт бая напраздно, то независимо от това, керванът си върви и продължава да си върви, след като през тази, настоящата НГ 2и21-ва жребчетата от Мейн-ГЛАДенБаХ немат /все още/ нито 1 загуба, докато горките тъй тежко пострадали и понААкали се барВАРскиЙЕ орки вече инкасираха във вътрешното си джобче цели 2 броя: от самата БМГ, както и от КИЛЪРския ХОЛЩАЙН за Джърманската куПИЦКА, м-ДА, друг доказан ФАКть! И вземи и смени плочата, щото взе да скърца и да дава ФИРА, и малко ми мяза на доста поизхабена-готова за АНТИКВАРИАТА Рейтинг: 0 4

ЙОРВАЛЯ УМРЕЕЕЕ (Гост) 4 отговор

БЕНСЕБАЙНИ ЕБААА МАКЯТАА НА ЙОРВИ.: Рейтинг: 8 1

Бенсебайни президент (Гост) 3 отговор
16 януари 2021 | 21:38

Бенсебайни - Йорваля ти благодари! Хахахаха Рейтинг: 9 0

Байерн (Гост) 2 отговор

а така х.й за палячовците с късмет хахахха 11 точки зад Байерн хаха титла кога? палячовци мухаххаха на Алианца пролетта ще има 7-ца Рейтинг: 8 2

16 януари 2021 | 23:01

WAW=Yor!Val!=MGGA! го рече & съвсем непринудено отсече: Колкото и силно кученцата да лаят, а пък барВАРските фЙЕнчЙЕнцъ да пцуЯт бая напраздно, то независимо от това, керванът си върви и продължава да си върви, след като през тази, настоящата НГ 2и21-ва жребчетата от Мейн-ГЛАДенБаХ немат /все още/ нито 1 загуба, докато горките тъй тежко пострадали и понААкали се барВАРскиЙЕ орки вече инкасираха във вътрешното си джобче цели 2 броя: от самата БМГ, както и от КИЛЪРския ХОЛЩАЙН за Джърманската куПИЦКА, м-ДА, друг доказан ФАКть! Рейтинг: 0 3

Бавареца (Гост) 1 отговор
16 януари 2021 | 21:37

Болка за Йорваля! Буахахаха Рейтинг: 11 0

Германия

РБ Лайпциг спря серията на Волфсбург и е на полуфинал (видео) 04 март 2021 | 00:25
Втородивизионен тим стигна полуфиналите в Купата на Германия 03 март 2021 | 21:56
Марко Розе загуби от бъдещия си тим и призна: Повярвайте ми, не е лесно 03 март 2021 | 14:30
От Борусия Д вечер се оглеждат за заместници на Холанд 03 март 2021 | 11:15
Добри новини за Ханзи Флик преди дербито с Борусия (Дортмунд) 03 март 2021 | 14:54
Финалист в ШЛ поздрави българските си фенове по случай празника (снимка) 03 март 2021 | 17:36
Алаба не е очарован от офертата на Реал Мадрид, преговаря с ПСЖ и клубове от Англия 03 март 2021 | 16:57
Байерн (Мюнхен) отложи общото си събрание за края на годината 03 март 2021 | 15:45
Официално: Шалке 04 обяви новия треньор 03 март 2021 | 09:25
Санчо прати Борусия (Дортмунд) на 1/2-финала за Купата на Германия 02 март 2021 | 23:44
Байерн привлече нов халф 02 март 2021 | 17:19
РБ Лайпциг може да остане без двама ключови играчи за 1/4-финала срещу Волфсбург 02 март 2021 | 15:20
Шалке ще назначи пети треньор през сезона 02 март 2021 | 13:59
Франк Крамер е новият треньор на Арминия 02 март 2021 | 13:51
Коронавирусът отложи мача на Вердер за Купата на Германия 01 март 2021 | 21:32
След 3 месеца на преговори: Байерн си уреди нов ляв бек 01 март 2021 | 20:40