Лестър спря невероятна серия на Саутхамптън (видео) 16 януари 2021 | 23:56
Лестър постигна трудна, но ценна победа с 2:0 над Саутхамптън в сблъсъка между двата тима от 19-ия кръг на Премиър лийг. По този начин "Лисиците" спряха невероятната серия от 4 месеца без загуба като гост за "Светците". За последно те бяха загубили далеч от дома в първия кръг при гостуването на Кристъл Палас на 12 септември. Днес обаче играчите на Ралф Хазенпютъл си тръгнаха с наведени глави от "Кинг Пауър Стейдиъм", след като Джеймс Мадисън в 39-ата и Харви Барнс в 95-ата минута донесоха успеха на домакините.

Първото полувреме Саутхамптън изглеждаше по-опасният от двата отбора и пропусна две добри възможности. В 24-ата минута Че Адамс нахлу в наказателното поле и стреля отблизо, но Каспер Шмайхел спаси. В 41-ата минута и Райън Бертранд се включи в предни позиции и тества рефлекса на Шмайхел, който имаше трудносни, но успя да опази вратата си.

В същото време Лестър успя да открие резултата в 39-ата минута. Тогава Юри Тилеманс пусна изваждащ пас за Джеймс Мадисън в наказателното поле и той от малък ъгъл успя да прати топката под напречната греда, вкарвайки много красив гол.

Гостите обаче продължиха да бъдат много опасни и през втората част. Още в началните секунди те организираха бърза атака, завършила с изстрел на Уилям Смолбоун и ново спасяване на Шмайхел. В 73-ата минута пък далечен шут на Стюарт Армстронг се отби от напречната греда.

Две минути по-късно и домакините пропуснаха нелош шанс. Изстрел на Харви Барнс бе изчистен от защитник пред голлинията. В 85-ата минута и Джейми Варди пропусна да реши всичко в мача. Той финтира бранител в наказателното поле и стреля отблизо, но в тялото на вратаря.

В заключителните минути "Светците" се хвърлиха в атака, но вместо да вкарат изравнителен гол, те получиха такъв в своята врата. Домакините организираха контраатака, Харви БАрнс излезе очи в очи с вратаря и хладнокръвно оформи крайното 2:0.

Така Лестър взе трите точки и се изкачи до 2-ото място във временното класиране с актив от 35 пункта. Саутхамптън пък остава на 8-ата позиция с 29 точки.

Харви Барнсгол Харви Барнс
87' Ибрахима Диало  Ибрахима Диалоизлиза
Ян Валери  Ян Валеривлиза
Джеймс Мадисънизлиза Джеймс Мадисън  77'
Айосе Пересвлиза Айосе Перес
72' Че Адамс  Че Адамсизлиза
Шейн Лонг  Шейн Лонгвлиза
61' William Smallbone  William Smallboneизлиза
Daniel N'Lundulu  Daniel N'Lunduluвлиза
59' Райън Бертранд  Райън Бертранджълт картон
Wesley Fofanaизлиза Wesley Fofana  53'
Чалар Союнджувлиза Чалар Союнджу
Марк Олбрайтънжълт картон Марк Олбрайтън  45'
44' Ибрахима Диало  Ибрахима Диаложълт картон
Джеймс Мадисън
37'
Харви Барнс
90'

Добави коментар Коментари (11)

17 януари 2021 | 12:33

Едва ли в близките 50 години ще се случи нещо като онова преди 5 години в историята на Лестьр, но сьс сигурност ще тормозят много от отборите в лигата. Рейтинг: 10 1

Боро (Гост) 10 отговор
17 януари 2021 | 09:29

Лестър най най-велик и в Шампионска лига и в Премиер Лийг Лестър шампион 2021 на Англия. Финала в Истанбул Лестър:Милан защото и Милан и те са велики Рейтинг: 12 2

17 януари 2021 | 01:21

Ти може да ми направиш една позитивна флеита но ,преди това пусни един нападател да ти окоси центъра до до таch liniqta Рейтинг: 0 3

17 януари 2021 | 00:47

Челси паднат и от Лестър след 3 дни, с единия крак ще са вън от топ 4. Наистина зверска конкуренция...Евъртън и Вила и те също са в играта още, но според мене въпреки че успяха да победят Лестър, не притежават тяхната класа да останат до края в борбата за топ 4. Рейтинг: 10 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ливърбърд (Гост) 4 отговор
17 януари 2021 | 00:39

Нищо не е спрял Лестър!!! Класата и качеството им,е все още по добро от футбола който показват! Демонстрират ли дори и само рутина срещу Челси,спокойно биха могли да се борят за титлата с Ливърпул! Топ четири дори и не подлежи на въпрос,ако показват единствено постоянство и нищо друго! Все още смятам,че са далеч напред с материала спрямо Ман.Юнайтед! Рейтинг: 14 2

Що така (Гост)
17 януари 2021 | 11:47

лузърите много плямпатееее, Уе!Играта ви е трагична, обаче манията за величие ви тресе яко!Ясно е че треперите от страх да не би Ман Юнайтед да стане шампион отново и пак да ви прати където ви е мястото в последните десетилетия - в средата на таблицата!Ама много ви е страх, лузър чета, много! Чак се мазните на отбори със синя фланелка да ви свършат работата, щото сте некадърници!Без Клоп сте не по различни от Уест Хям например!Целувайте краката на Клоп, докато ви е тренер и не е заминал в Байерн М или в национала н дойчетата... Рейтинг: 2 0

xo (Гост) 3 отговор
17 януари 2021 | 00:36

Дано формата на манафите да спадне. Дано постоянно да им се контузват важни играчи. Не заслужават да са шампиони с това очевидно бутане Рейтинг: 7 16

Brudi (Гост)
17 януари 2021 | 05:16

дано на Мане и Салах им счупят краката като карма за бутането им през последните 2 години. Рейтинг: 5 7

Симпатизант на лисиците (Гост) 2 отговор
17 януари 2021 | 00:18

Много ме радва отборът на Лестър. Превърна се от отбор, когото се бори за оцеляване, в отбор за място в топ 4.Това от няколко години. Явно там работят на много добро и високо ниво и все пак и правилно. Респект! Рейтинг: 30 0

бюджета им сигурно е някъде около 100 млн Рейтинг: 0 2

Гост (Гост)
17 януари 2021 | 04:31

Не бих казал, че съм фен на Лестър, но опредено харесвам отбори със свой облик. Лестър е един от тях. И един въпрос - колко е бюджетът на Лестър сравнен с МанЮ, Сити, Челси, Ливерпул? Последно - фен съм на Варди. Все е недоеценен, ама влачи отбора подире си, за разлика от разни 100 мил звезди дето си разхождат фанелките... Рейтинг: 16 0

ЛЕСТЪР FEN (Гост) 1 отговор
17 януари 2021 | 00:12

Очакваше се труден мач, Саутхамптън прави много добър сезон и е корав отбор, но пък Лестър постига добри резултати именно срещу отбори, които идват да играят открит футбол а не да се бранят с по 7-8 футболисти в защита. Ако лисиците заиграят така добре, като домакини както играят, като гости ги виждам в топ-3 в края на сезона. Рейтинг: 12 1

WAW=Y0V!=MGGA! (Гост)
17 януари 2021 | 05:44

BRAVO на ЛИСИЧЕТАта, справиха се с един от най-кУравите и силно непоколебими състави във ВЛ - този на ХазенХюттл и извоюваха голем напълно заслужен и адмириран от мен РЕАЛен и много трудно извоюван успех! ЧЕСТИТА да им е тази така ценна пАбедка и да продължават все така вперьод - рамо до рамо с Тотнъмските пиленца в НГ 2и21-ва с Висок дух+морал! Рейтинг: 4 6

Англия

Клоп: През този сезон станах много по-добър мениджър, отколкото бях 04 март 2021 | 17:17
Бруно Фернандеш е седми по заплата в Ман Юнайтед, клубът ще поправи това 04 март 2021 | 18:37
Ливърпул и РБ (Лайпциг) ще играят отново в Будапеща 04 март 2021 | 14:21
Де Хеа може да не играе един месец за Юнайтед по лични причини 04 март 2021 | 16:27
Почина последният футболист, преминал от Манчестър Юнайтед в Ливърпул 04 март 2021 | 16:04
Бербатов: Често в моята кариера спорех и си крещях със съотборници 04 март 2021 | 19:53
Португалия може да приеме Азербайджан в Италия 04 март 2021 | 18:14
Bild: Шест отбора са в списъка на Холанд, ето кои два клуба "нямат шанс" за подписа му 04 март 2021 | 16:17
Клубовете в Премиър лийг обсъждат дали да пускат играчите си в националните отбори 04 март 2021 | 11:49
Солскяер се присъедини към Клоп: Няма логика доброволно да губим Бруно 04 март 2021 | 11:15
Клоп обясни какво е помогнало на Ливърпул за победата срещу Шефилд Юнайтед 04 март 2021 | 10:55
Лацио връща Андреас Перейра на Манчестър Юнайтед 04 март 2021 | 07:05
Ливърпул оглежда защитник на Марсилия 04 март 2021 | 06:24
Солскяер: Понякога не можеш да покажеш най-доброто от себе си 04 март 2021 | 03:46
Манчестър Юнайтед се изгуби в лондонската мъгла (видео) 04 март 2021 | 00:08
Шмайхел спаси Лестър срещу Бърнли (видео) 03 март 2021 | 22:32