Синът на Хуан Еснайдер в основата на сензация за Купата на Испания 17 януари 2021 | 19:27
Четвъртодивизионният Навалкарнеро изхвърли елитния Ейбар от турнира за Купата на Испания, след като спечели с 3:1 като домакин в двубой от 1/16-финалите. Това е исторически успех за аматьорския клуб от Мадрид, който до миналия сезон беше в петото ниво на местния футбол. Два гола вкара Хуан Еснайдер, който е син на бившия нападател на Реал Мадрид и Ювентус със същото име.

Ейбар поведе след гол на Йошинори Муто в 16-ата минута, но домакините успяха да осъществят обрат. В 30-ата Хаймес изравни от дузпа, а през второто полувреме Еснайдер беше точен на два пъти.

В същото време Бетис не допусна подобен гаф и надви Спортинг (Хихон) с 2:0 като гост след попадения на Серхио Каналес и Родри.