Иван Лилов спаси кожата на Ямбол в края 18 януари 2021 | 18:58

Отборът на Ямбол постигна четвъртата си победа през настоящия сезон в Националната Баскетболна Лига. Играчите на старши треньора Тони Дечев надиграха Академик (Пловдив) със 76:72 (19:21, 20:16, 21:18, 16:17) на домакинска територия в много равностоен и интересен мач. Гардът на домакините Иван Лилов изнесе най-силния си мач през настоящия сезон и донесе победата на тима си с ключова тройка в края.

По този начин Ямбол застава на шестата позиция в класирането с баланс от 4 победи и 8 загуби. Академик пък не успя да повтори добрата си игра от двубоя с Берое миналата седмица и инкасира седмото си поражение за сезона. Пловдивчани са с баланс 6-7 и временно държат четвъртата позиция в подреждането.

Иван Лилов отбеляза върхово постижение за сезона. Гардът на Ямбол наниза 26 точки и взе 6 борби за победата на своя тим. Уили Атууд записа 17 точки и 5 борби, а Евгени Василев се отчете с 12 точки.

За Академик Обрад Томич бе най-добър с 19 точки и 5 борби, Йере Вучица и Васил Бачев отбелязаха по 15, като вторият добави и 9 асистенции, а Николай Николов завърши с 11 точки.

Добави коментар Коментари (1)

ЯМБОЛЛИЯ (Гост) 1 отговор
18 януари 2021 | 19:26

САМО ,, ЯМБОЛ,, !!! Спечелихме една оспорвана битка. Моите уважения и към силно играещия отбор на ПЛОВДИВ. Рейтинг: 2 0

Баскетбол

Прогнозата на Бойко Младенов пред Sportal.bg: Не е изключено да се стигне до изненада в Пловдив 27 февруари 2021 | 22:18
Черноморец с големи амбиции за Купата на България 27 февруари 2021 | 22:00
Балкан се пребори с Черноморец след люта битка в Ботевград 27 февруари 2021 | 20:43
Росен Барчовски – за отношенията с легендарните си родители, най-голямата си слабост и неудобството от интереса към него 27 февруари 2021 | 15:38
Звезда на Балкан бори проблем с килограмите 27 февруари 2021 | 21:46
Изненадващ домакин на Купата на България при мъжете 27 февруари 2021 | 08:53
Енигма продължава да мачка във Втора дивизия на НАЛБ 28 февруари 2021 | 00:28
Чернокожев се завърна в игра при успех на Левице 27 февруари 2021 | 23:47
Емил Стоилов и Естудиантес с нова грешна стъпка в Испания 27 февруари 2021 | 23:30
Александър Янев и Бърно спечелиха инфарктен мач в Чехия 27 февруари 2021 | 21:38
Васил Евтимов: Влязох в съблекалнята и все едно бях на погребение 27 февруари 2021 | 21:34
Йовица Арсич: Знаех си, че няма да е лесно 27 февруари 2021 | 21:17
Пореден силен мач за Борислава Христова и място в топ 3 за Гожов 27 февруари 2021 | 21:12
Берое отнесе Спартак Плевен 27 февруари 2021 | 20:15
Черноморец отнесе четири глоби, одрусаха сериозно и Спартак Плевен (видео) 27 февруари 2021 | 14:05
Ново начало за Емил Стоилов и Естудиантес 27 февруари 2021 | 13:36