Златан се завърна и направи Милан зимен първенец (видео) 18 януари 2021 | 23:33
Отборът на Милан победи с 2:0 като гост Каляри в двубой от 18-ия кръг на Серия А на "Сардиния Арена" и се завърна еднолично на върха в класирането, който споделяше временно със съгражданите си от Интер. И двата гола за "росонерите" отбеляза шведската мегазвезда Златан Ибрахимович, който не се беше разписвал от ноември м.г., когато получи контузия и се възстановяваше продължително.

Така Милан ще завърши полусезона на върха в класирането, независимо от резултата в мача с Аталанта от последния зимен кръг, което не се беше случвало от 9 години насам. Това е така, защото Милан има предимство пред Интер в преките двубои (б.р. успех с 2:1). Любопитното е, че през 2011 година, когато станаха шампиони, "росонерите" отново зимуваха на върха след успех над Каляри, а впоследствие спечелиха и титлата.

Лошите новини за треньора Стефано Пиоли преди мача с Аталанта от следващия кръг обаче са поне три - влезлият като резерва Алексис Салемакерс получи червен картон, Симон Кяер получи контузия, а Алесио Романьоли също е аут.

Гостите стартираха по-активно и получиха право да изпълнят дузпа още в седмата минута за нарушение срещу Златан Ибрахимович. Именно шведът се нагърби с изпълнението и реализира за 1:0.

Милан продължи да бъде по-активен на терена и в средата на първата част можеше да стигне до второ попадение, но Краньо отрази удара от дистанция. В 37-ата минута гредата спаси Каляри от второ попадение след удар на Калабрия.

Така резултатът се запази до почивката, а след полувремето първата възможност беше пред състава на Каляри, но до гол не се стигна.

Милан бързо си върна инициативата и в 52-ата минута стигна до второ попадение. Негов автор стана отново Златан Ибрахимович, който получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля. Попадението му обаче беше ревизирано чрез ВАР поради съмнения за засада, но беше признато.

В 63-ата минута Каляри беше близо до почетно попадение чрез Джовани Симеоне, но Донарума спаси. В ответната атака Ибрахимович беше близо до своя хеттрик, но беше спрян от Краньо. Четвърт час преди края Милан остана с 10 души на терена, след като Алексис Салемакарс получи втори жълт картон малко след появата си на терена като резерва.

С човек повече на терена Каляри заигра по-уверено и стигна до две възможности. Първата беше отразена от Донарума след удар с глава на Алберто Чери. При втората опитът на Лука Чепители да намери вратата на гостите с глава се оказа неуспешен.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Милан се поздрави с пореде успех, който го върна на върха в класирането с 43 точки - 3 повече от Интер. Авансът на Милан пред актуалния първенец Ювентус е цели 10 точки, което изглежда непреодолим аванс.
Каляри - Милан 0:2

0:1 - Ибрахимович 7-дузпа
0:2 - Ибрахимович 52

Каляри: Краньо, Дзапа, Годин, Чепители, Ликоянис, Перейро, Марин, Дънкан, Наинголан, Жоао Педро, Симеоне.

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Кесие, Кастийехо, Браим Диас, Хауге, Ибрахимович.

Леонардо Паволетивлиза Леонардо Паволети
74' Алексис Салемакерс  Алексис Салемакерсчервен картон
72' Сандро Тонали  Сандро Тоналиизлиза
Суалихо Мейте  Суалихо Мейтевлиза
Алфред Дънканизлиза Алфред Дънкан  68' Алексис Салемакерс  Алексис Салемакерсжълт картон
Кристиан Оливавлиза Кристиан Олива
66' Йенс Петер Хауге  Йенс Петер Хаугеизлиза
Алексис Салемакерс  Алексис Салемакерсвлиза
Гастон Перейроизлиза Гастон Перейро  57'
Рикардо Сотилвлиза Рикардо Сотил
52' Златан Ибрахимович  Златан Ибрахимовичгол
46' Симон Кяер  Симон Кяеризлиза
Пиер Калулу  Пиер Калулувлиза
39' Алесио Романьоли  Алесио Романьолижълт картон
7' Златан Ибрахимович  Златан Ибрахимовичдузпа
0
7'
Златан Ибрахимович
52'

Добави коментар Коментари (74)

Боро (Гост) 74 отговор
19 януари 2021 | 19:18

Буум шакалакалака дууум льольольольольльол льо льо льо льольольо тумбалала тумбалала лааайкаа Рейтинг: 0 0

ONLINEPARI (Гост) 73 отговор
19 януари 2021 | 18:50

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

CИГYPHИ MA4OBE >>> W W W (Гост) 72 отговор
19 януари 2021 | 13:16

W W W. P r o g n o z i t e 1 x 2. C o m Рейтинг: 0 4

Вкаранга (Гост) 71 отговор
19 януари 2021 | 11:59

Уникални хъс и самодисциплина, за да е на това ниво на тези години! Имам чувството, че съшинската кариера на Златан започна някъде около 30-така. Преди това го обвиняваха, че в много мачове се крие. В последните 10 години нямам спомени да е изчезвал от терена. Винаги на линия, винаги лидер. Рейтинг: 19 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Хуйо Волея (Гост) 70 отговор
19 януари 2021 | 11:54

Гранде ДзлАтан! Рейтинг: 8 2

Alex (Гост) 69 отговор
19 януари 2021 | 11:35

Pak pishete gluposti.ako Milan padne ot atalanta sledvashtiat krag i ER bie ER zavarshi prav zashtoto vav italia se gleda golovata razlika predi dase izigraiat i vtorite machove prez proletta.informiraitese predi da pishete gluposti da lajete horata.FORZA ER Рейтинг: 3 8

Боро (Гост)
19 януари 2021 | 11:40

Няма такива работи мой човек никой не пише никакви глупости това е самата истина и ще стане факт края на сезона МИЛАН ШАМПИОН 19ТО СКУДЕТО FORZA ZLATAN FORZA MILAN Рейтинг: 10 4

Нетко (Гост) 68 отговор
19 януари 2021 | 10:59

Искам тия новите оправници дето ще дойдат новия парламент да гледат повече за наз ромите искам да,ни,дадат апартаман и да ни интегрират ние имаме права Рейтинг: 2 10

Sharapov (Гост) 67 отговор
19 януари 2021 | 10:54

НАЙ ДОБРИЯ! Рейтинг: 4 5

Нетко (Гост) 66 отговор

Бойлко е време да си ходи искам да дойде човек който да помага на ромите да сме интегрирани Рейтинг: 4 1

ВАГНЕР (Гост) 65 отговор

Хахахах черно-бяла болка. Раирани п33раси, боли ли ве, че Миланчето има Ферари, което го кара като Макларън и пори италианските посредствени отбори. 2на4 на Миацътъ... Роналдо, Моналдо, 45 мин 4 гола, а Берлускони го няма 10 години вече. А Фиат вече век ги помпа отзад.... Ако Милан стане шампион, Принтер и Проституентус трябва да бъдат закрити, съборени и Рейтинг: 7 3

Нетко (Гост) 64 отговор
19 януари 2021 | 10:52

Искам държавата да ни даде жилица и апартаменти ние ромите имаме права искаме дасме интегрирани в обществото искем детски надбавки Рейтинг: 1 8

Нетко (Гост) 63 отговор
19 януари 2021 | 10:50

аз съм от ромски произход и ние ромите имаме права искам да бъдем интегрирани Рейтинг: 2 8

Близнака (Гост)

Аз ще те интегрирам, ела. Ще те запозная с брадвата ми. Рейтинг: 10 2

Пирата росонер (Гост) 62 отговор
19 януари 2021 | 10:37

За всички некомпетентни хейтъри ще кажа нещо, което Оле Гунар каза преди седмица - да, това че ни дават дузпи е факт. Но това че има нарушения преди дузпите пак е факт. Тоест, има ли нарушение, има и дузпа. Какво толкова ревете, какво толкова злобеете? И 50 нарушения да има, ще дадат 50 дузпи. Това е положението. Рейтинг: 20 4

19 януари 2021 | 10:51

Кво нарушение?? Два метра човек се плюсна кат кюфте. Толкова е срамно, че дори и не можете да си признаете каква смешна дузпа ви вдигнаха. Рейтинг: 4 6

Пирата росонер (Гост)
19 януари 2021 | 11:00

Няма такова нещо като смешна дузпа - има нарушение, има дузпа. Точно че е два метра човек може лесно да загуби баланса си и да падне. Ти ако не си играл футбол разбирам да правиш такива коментари, ама ако си играл и пак правиш такива коментари - ти си си просто хейтър! Рейтинг: 2 3

19 януари 2021 | 11:05

А кат бутнаха оня на Каляри пак по същия начин, нямаше нарушение нали??? Кво лесно да загубиш баланс бе 2 метра човек 100 кг то така се бута и сабаря!!!! Рейтинг: 3 1

Полегнала е Тодора!!! Пльосна се кат плеймейката на джани!!! Рейтинг: 0 3

19 януари 2021 | 11:07

Така е, верно е за онова нарушение на Диас, ама колко дузпи не са ни дали така през миналия и предишните сезони. Преди 1-2 години Чалханоглу центрира, Алекс Сандро я спира с ръка която съвсем не му е до тялото, съдията гледа ВАР и няма дузпа... Ще ме извиняваш, ама като ни режат няма проблеми, като тук там има някое решение в наша полза ревете. Дори не знам на кой отбор си фен ама малко по-обективно гледай на нещата Рейтинг: 3 1

19 януари 2021 | 11:56

Рекордьори сте по дузпи!! Ти още 40 дузпи ли искаш да ви дадат??? В две еднакви ситуации във ваш мач, за вас се свири дузпа, за протовника не. Що въобще спориш и не признаеш че ви бутаха в този мач??? Рейтинг: 2 1

хаха (Гост)
19 януари 2021 | 13:27

само не намесвай манафското съдийско отборче в статия за Милан. Нямат нищо общо. Манафчестър е аналогът на Ювентус в Англия - отборче с много пари, зверски бутано от федерация и рефери и с фенове прости глорихънтъри, които не са способни на обективност и логична мисъл. Рейтинг: 1 0

edin (Гост)
19 януари 2021 | 15:47

Ако вашето е дузпа, то не знам какво трябва да бъде събарянето на играч на Каляри в наказателното ви поле към края на мача. Естествено го подминаха реферите, ама за театрото на Ибрата, веднага свириха. Рейтинг: 1 1

vieri32 (Гост)
19 януари 2021 | 15:49

ахахах дузпата бе6е нелепа,на Каляри второто полувреме не дадоха дузпа за съ6тото нару6ение,сме6ен си,Милан са добри ,но прекалено много дузпи и има6е и няколко измислени направо,ина4е играят имат класа Рейтинг: 2 0

... (Гост) 61 отговор
19 януари 2021 | 10:33

Споткал,смешковцииииии,влиза човек да чете за милан,и отгоре,клип за тренировката на ч.море...вие тъпунгери ли сте или да??? Рейтинг: 12 1

KУP ЗA CПOPTAЛ (Гост) 60 отговор
19 януари 2021 | 10:29

Дъртата мастия сменя треньора и Милан ще си останат само зимен шампион. Рейтинг: 0 8

Андреа Пирло: Мислехме за мача във вторник срещу Порто 07 март 2021 | 10:23
Мората взе диригентската палка в отсъствието на Роналдо и донесе обрат за Юве срещу Лацио (видео) 06 март 2021 | 23:37
Ребич също се контузи и пропуска мача с Верона 06 март 2021 | 20:41
Инвестиционен фонд официално изяви желание да закупи Милан 06 март 2021 | 19:54
Специя пропусна да победи Беневенто (видео) 06 март 2021 | 18:18
Пиоли: Иска ми се да бях с 30 години по-млад, за да изляза на терена с моите играчи 06 март 2021 | 17:50
Кристиано пропуска двубоя с Лацио? 06 март 2021 | 15:54
Ювентус иска Агуеро за партньор на Роналдо 06 март 2021 | 14:57
Агент разкри за отхвърлена от Ювентус оферта 06 март 2021 | 14:15
Фиорентина примамва Гатузо 06 март 2021 | 04:06