Ударно завръщане на Гълъбинов! С гол и асистенция той вдъхнови Специя за подвиг на "Олимпико" (видео) 20 януари 2021 | 00:51
Българският нападател на Специя Андрей Гълъбинов се завърна ударно в титулярния състав на новаците в Серия "А". Таранът, който лекуваше травма през последните три месеца, започна от първата минута в осминафиналната среща от Купата на Италия на "Олимпико" срещу Рома, спечелена от тима му с 4:2 след продължения. Съперник на Специя в 1/4-финалите ще бъде актуалният носител на трофея Наполи, като двубоят е на 27 януари.

Опитният българин имаше нужда от едва шест минути, за да се разпише за първи път през 2021 година. Той реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Кристанте и Манчини срещу Маджоре. Вратарят на Рома Пау Лопес хвана ъгъла, но това не бе достатъчно. Както е известно, Гълъбинов вкара първите три гола през този сезон за Специя. Веднага след това обаче на 4 октомври получи контузия срещу Милан още в третия кръг на калчото, като се завърнапреди броени дни, записвайки няколко минути при равенството 0:0 срещу Торино.
Попадението даде още повече самочувствие на родния футболист и неговите съотборници, които в 15-ата минута вече водеха с два гола срещу "вълците". Този път Гълъбинов даде асистенция на Сапонара, след като се възползва от отнета от Дейола топка в половината на римския гранд.
Победителят в сблъсъка се излъчва в един мач, което накара играчите от италианската столица да вдигнат оборотите. Така след няколко пропуска в 43-ата минута Пелегрини намали от дузпа.

Втората част започна с две положения за "джалоросите", докато Гълъбинов, който все още не е готов да играе пълни 90 минути напусна терена в 68-ата минута. Освен него още четирима други играчи на "бяло-черните" бяха заменени.

Пет минути по-късно това даде резултат в полза на "вълците", които стигнаха до 2:2 след гол на Мхитарян. До края на редовното време не паднаха нови голове и така мачът влезе в продължения.

Добавеното време започна кошмарно за Рома, като "вълците" останаха с девет души на терена, след като Джанлука Манчини и вратаря Пау Лопес бяха изгонени бяха изгонени в рамките на 30 секунди.

Специя успя да се възползва от числения си превес. Влезлият като резерва в 59-ата минута Даниеле Верде успя отново да изведе Специя напред в резултата. Юношата на "вълците" се разписа с глава след ъглов удар.

В 119-ата минута Рикардо Сапонара сложи точка на спора с втория си гол в мача и така Специя достигна до 1/4-финалите на турнира, докато кризата в Рома се задълбочи след поражението с 0:3 от Лацио в столичното дерби.

След мача стана ясно, че в Рома са извършени 6, вместо разрешените 5 смени, което щеше да доведе до служебна загуба.

20 януари 2021 | 20:14

поредните антирекорди за Евроромътъ ми. хубаво са нагъ3их на гранда Лацио за троен пенетрейшън и сега и Специя средняка ма е6а ! мммм кеф...толкова с.перма за няколко дни оххх охххх оооооох Рейтинг: 1 0

U/R (Гост) 65 отговор
20 януари 2021 | 18:38

Г-н Найденов пак се гаври с мен в склада и ми свърши на лицето ама, така е като съм балък-ром! Рейтинг: 2 0

20 януари 2021 | 10:42

Minavam rekorda na durtiq gushter Jekov i otivam v Speciq kato svoboden agent,i stavam golmaistor na kalchoto.Milan imat Manjukic i Zlatan, a Speciq shte imat Galabinov i Kamburov!!!!Nqma koi da ni spre!!!!!! Рейтинг: 2 3

еха (Гост) 61 отговор
20 януари 2021 | 10:37

Браво на момчето!!!!!! Само да е здрав и все така да продължава,може много да постигне,един светъл лъч в тая мъка в нашия футбол,гордост,Мачкай момче!!!!!! Рейтинг: 21 1

Българин (Гост) 60 отговор
20 януари 2021 | 10:27

Така се прави - с много мъка и труд! Браво, момче, успех и късмет!! Рейтинг: 26 1

Fen (Гост) 59 отговор
20 януари 2021 | 10:21

Galabinov e mnogo dobar futbolist, no za sajalenie Bulgaria s nishto ne e doprinesla za tova. Toi otkaza da igrae za nacionalniq , zashtoto i toi kato i mnogo drugi koito mnogo ot vas izkaraha predateli, razbra za kakva anarhiq i shuro- badjanashtina stava vapros! Za tova nas neka vseki da ni bie i nie nqma kakvo da iskame , zashtoto nikoi nishto ne dava za da iska da vzeme. Nqma takav narod kato bulgarina. Vinagi iska s trici maimuni da lovi. Opluha se Stoichkov, Berbatov-predatel, Popov- alkoholik, Kamburov s 5 macha za nacionala. Nie sme sram i pozor. Stadion nqma. Pari nqma. Kraev nacionalna gordost Рейтинг: 11 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

? (Гост)
20 януари 2021 | 10:59

За оплаквания,към БФС,главната лайнарщина идва от там,ако имахме прокуратура до сега да са им скъсали дупенцата,ама нема немааа Рейтинг: 4 1

messko-dzudzessko (Гост) 58 отговор
20 януари 2021 | 10:14

.... dzudzeto driss.nee.... Tova e normalno .... dzudzeto povru6666ta .... Tova e normalno .... dzudzeto tuppee .... Tova e normalno .... dzudzeto e Uurood .... Tova e normalno .... dzudzeto se OOlivaaaa.... Zabivat mu v Ddupparata 44etvorki uU.ii.ove vsako poluvreme .... Tova e normalno .... .... ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha.....Muhhhha....ha....ha....buhhhha....ha....ha .... ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha....ha.....Muhhhha....ha....ha....buhhhha.... .... Рейтинг: 2 4

Синемагугу нагага (Гост) 57 отговор
20 януари 2021 | 10:11

Това ни е единственият истински футболист. И нашият футбол няма почти никакъв принос за развитието му. Може би затова никога не е бил дори в десетката за Футболист на годината. Огромно браво на Андрей. Бъхта се години наред по долните дивизии, за да стигне вече за втори път в Серие А. И този път май иска да не слиза повече надолу. Личи си ДНК-то и на Йордан Филипов, и на родата по волейболна линия! Рейтинг: 20 2

Hellrider (Гост) 56 отговор
20 януари 2021 | 10:06

Пича пори Рома насред Олимпико,ама нито е национал,нито е в десятката за играч на годината,ние сме над тези неща,друго си Митьо Илиев,къде от село не може да излезе. Рейтинг: 38 2

ами (Гост)
20 януари 2021 | 10:39

щото камбуров е дядка,яижда се как се изморява вече,с това ли ще вдигаме националния,с един пенсионер,дето не става за 90 + минути да играе на терена,стегнете се,да си го пускат в Цска , колкото и за колкото искат,ама в националния ни трябват такива момчета като Гълъбинов. Рейтинг: 2 4

Hellrider (Гост)
20 януари 2021 | 10:16

Да го викат бе и той е по-добър от Илиев. Рейтинг: 10 2

смешко (Гост)
20 януари 2021 | 10:08

По тази логика Камбуров като е голмайстор на първенството,защо не е национал ? Рейтинг: 4 4

123 (Гост) 55 отговор
20 януари 2021 | 09:49

Пича отдавна отказа да играе за БФС и служебния отбора на Изпълкома,нито има нужда от протекции за да играе футбол.Такава гротестна,комична,фалшива награда и церемония,която ТВ-но се артикулира от Натали Трифонова-плющалка на Борисов и целия фарс е обида,неудобство и унижение за кариерата,човека и визитката на Гълъбинов!!! Рейтинг: 25 2

Дочев започна с победа начело на Дуисбург 20 февруари 2021 | 21:50
Георги Пашов беше включен в идеалния отбор на кръга в Румъния за трети път през сезона 25 февруари 2021 | 13:36
В Хееренвеен хвалят национал на България 23 февруари 2021 | 13:07
Двама българи дебютираха с равенство в Косово 22 февруари 2021 | 14:03
Още едно разочарование за Краснодар, Жо наказа бившия си отбор 22 февруари 2021 | 04:42
Карабельов сменен при тежка загуба на Кишварда 21 февруари 2021 | 21:30
Българите не играха в кръга в Белгия 21 февруари 2021 | 00:44
Ахмедов дебютира с победа за Нефтчи 20 февруари 2021 | 23:00
Слован с Божиков взе минимална победа срещу слабак 20 февруари 2021 | 22:38
Без победител в българското дерби в Румъния 20 февруари 2021 | 22:22
Костадинов и компания изхвърлиха Зенит от Купата на Русия 20 февруари 2021 | 21:31