Лазаров е на 1/4-финал на двойки в Анталия 21 януари 2021 | 16:29

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Лазаров и Георги Кравченко (Украйна) победиха без проблеми гърците Михалис Сакеларидис и Стефанос Сакеларидис с 6:3, 6:1 за 54 минути. На четвъртфиналите Лазаров и Кравченко ще играят срещу поставените под номер 4 в схемата Хуан Мануел Черундоло и Педро Качин от Аржентина.

Лазаров преодоля квалификациите на сингъл след три поредни победи, но вчера отпадна в първия кръг на основната схема след загуба от Черундоло.

Тенис

Вики Томова с бърза победа на старта на квалификациите в Дубай 06 март 2021 | 13:11
Министър Кралев подкрепи националите за "Купа Дейвис" 06 март 2021 | 10:12
Андреев: Във втория сет загубих концентрация, той започна да играе страхотен тенис 05 март 2021 | 20:18
Виясеньор победи Адриан Андреев и изравни резултата срещу Мексико за “Купа Дейвис” 05 март 2021 | 19:50
Квитова и Мугуруса се класираха за финала в Доха 05 март 2021 | 19:34
Кузманов даде аванс на България в мача от “Купа Дейвис" срещу Мексико 05 март 2021 | 18:04
Ясни са финалистите на Държавното по тенис до 18 години 05 март 2021 | 15:08
Циципас се класира на 1/4-финалите в Ротердам (видео) 04 март 2021 | 19:17
Кузманов излиза пръв на корта за България срещу Мексико 04 март 2021 | 15:18
Тенис легенда прие покана за турнира в Маями 04 март 2021 | 13:06