Атлетико трупа преднина, отново Суарес е героят (видео) 22 януари 2021 | 00:50
Атлетико Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига и продължава да е убедителен лидер в класирането. Тимът на Диего Симеоне вече има аванс от 7 точки пред втория Реал Мадрид след много трудна победа с 2:1 над Ейбар. "Дюшекчиите" направиха пълен обрат с два гола на Луис Суарес, вторият от които падна от дузпа в 89-ата минута.

Ейбар беше по-добрият отбор в немалка част от двубоя и поведе в 12-ата минута от дузпа. Любопитното е, че тя бе изпълнена от вратаря Марко Дмитрович. Сърбинът не трепна и преодоля Ян Облак, ставайки първият страж от 2011 година с гол в Ла Лига.
Наказателният удар в полза на Ейбар беше отсъден за нарушение на Шиме Върсалко срещу Йошинори Муто. Дмитрович пък вкара дузпата. За последно вратар се беше разписвал от бялата точка в Ла Лига през 2003 година, когато Начо Гонсалес реализира за Лас Палмас срещу Атлетик Билбао.

Играта на Атлетико не вървеше, но в 27-ата минута гостите бяха близо до изравняването. Анхел Корея стреля от въздуха и топката мина малко над гредата. В 40-ата минута грешка на Пауло Оливейра помогна на гостите. Португалецът изрита топката в тялото на Маркос Йоренте, след което Суарес я догони с премерен удар по диагонала се разписа за 1:1.
В края на полувремето Кике стреля опасно с глава, но на Облак не му се наложи да се намесва. Симеоне явно не беше доволен от своя отбор и направи двойна смяна, като Лукас Торейра и Жоао Феликс влязоха вместо Корея и Тома Льомар. Анаиц Арбийя застраши вратата на Атлетико в 63-ата минута, а малко по-късно и Педро Бигас отправи опасен удар с глава. Атлетико не успяваше да стигне до чисто положение дълго време. Чак в 84-ата минута Яник Ферейра-Караско получи възможност от фаул, но шутира неточно.

Жоао Феликс направи голям пропуск в 86-ата минута. Най-скъпият футболист в историята на Атлетико стреля фалцово към далечния ъгъл, но Дмитрович изби в корнер. Секунди преди изтичането на редовното време Арбийя фааулира Суарес в наказателното поле. Уругваецът изпълни дузпата в стил "Паненка" и осигури победата на мадридчани. Това беше негов 11-и гол в Ла Лига през сезона. Толкова има и Жерард Морено от Виляреал, а начело при стрелците е Лионел Меси с 12 гола.
Атлетико събра 44 точки - 7 повече от Реал Мадрид, а "лос колчонерос" имат и мач по-малко. Барселона е на трето място с изоставане от 10 точки спрямо лидера.

През уикенда Атлетико ще посрещне Валенсия, а Ейбар, който е на 2 точки над зоната на изпадащите, ще гостува на Селта.

Алехандро Посожълт картон Алехандро Посо
89' Луис Суарес  Луис Суаресдузпа
Анаиц Арбийяжълт картон Анаиц Арбийя  82'
Йошинори Мутоизлиза Йошинори Муто  77'
Серхи Енричвлиза Серхи Енрич
62' Фелипе Монтейро  Фелипе Монтейрожълт картон
46' Анхел Корея  Анхел Кореяизлиза
Лукас Торейра  Лукас Торейравлиза
Тома Льомар  Тома Льомаризлиза
Жоао Феликс  Жоао Феликсвлиза
40' Луис Суарес  Луис Суаресгол
Марко Дмитрович
12'
40'
Луис Суарес
89'
Луис Суарес

Добави коментар Коментари (17)

Ала Бала (Гост) 17 отговор
23 януари 2021 | 02:09

Освобождаването на Суарес не е треньорско, а решение на управата на клуба. Барселона е зле финансово и искаха да се освободят от голямата му заплата. Никой треньор не би искал да махне подобен нападател, още повече, че няма равностоен заместник за него. Рейтинг: 3 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Аз (Гост) 16 отговор
22 януари 2021 | 17:54

Отново съдията е героят. Тази симулация на Суарез беше за Оскар. Тия номера ги знаем. Ще бутат всеки до титла, само да не е Барселона. За тези, които все още не са разбрали защо Суарез беше разкаран - защото двамата с Меси на терена означава нулева защита, а също така и финансова загуба в края на годината. Меси няма как да бъде разкаран, така че Суарез трябваше да си замине с неговата заплата от 20+ милиона. Суарез също беше част на безбройните унижения на Барса през последните няколко години, така че стига сте мрънкали. Трябваше да го махнат от отбора, но не трябваше да го дават точно на Атлетико, които имат други 9 полеви играчи, които ще изринат терена и ще пресират вместо него 90 минути, а на Суарез ще му остане да направи един шут накрая, в което винаги е бил класа. Правилно го махната, но го дадоха на възможно най-неподходящия отбор. Рейтинг: 4 4

Фен на Барса (Гост) 15 отговор
22 януари 2021 | 17:32

Да продадеш голмайстор като Суарез на отбор, който на практика има същите амбиции за трофеи като теб!? Атлетико вече са шампиони, а в ШЛ минават през Челси без проблеми. Рейтинг: 11 0

22 януари 2021 | 10:41

Не разбрахте ли, че на Куман му бе наредено да освободи определени футболисти. Друг е въпросът, че няма тренерски потенциал - няма правилна смяна. Рейтинг: 7 0

Валери Божинов (Гост) 11 отговор
22 януари 2021 | 09:06

Куман сега си гризе топките. Рейтинг: 15 4

мързел (Гост) 10 отговор
22 януари 2021 | 08:01

В плановете на Смешния Куман , Суарес не влизал , а той си бележи постоянно . Куман е голяма грешка за Барселона Рейтинг: 35 6

ДС (Гост) 9 отговор
22 януари 2021 | 07:45

Куман нещастника го продаде. Глупак. Рейтинг: 25 2

Зъбчо (Гост) 8 отговор
22 януари 2021 | 03:29

не го продадоха, а го подариха, Меси също напуска след сезона, Жалко за най0добрия куб в историята. Рейтинг: 26 10

Пешо боца (Гост)
22 януари 2021 | 07:54

Меси вече е напуснал и само разхожда екипа. Рейтинг: 27 6

22 януари 2021 | 17:56

Ама като гледам пак е първи при гол майсторите в първенството тоя Меси наистина ще се окаже най-великия в историята. Рейтинг: 4 0

Vamos Atletiko (Гост) 7 отговор
22 януари 2021 | 02:42

"Фен съм на Севиля. Но наистина не разбрах простотията на Куман не на Барса да отсвири голмайстор като Суарес. Правил е подобни изцепки и в други отбори. Другия сезон не го виждам в Барса!"-стискам ви палци да бъдете пред Реал и Барса в крайното класиране, най-малкото пред единия,трябва да се разбере,че няма само Барса и Реал!Vamosssss!!!! Рейтинг: 31 3

Krasimir (Гост) 6 отговор
22 януари 2021 | 02:20

Суарес е неизменно в първите 5 топ голмайстори в последните 10 години.Едва ли някога ще разбера ,защо го прогониха.Симпатизант съм на Реал ,но се наслаждавам на голмайсторските му умения. Рейтинг: 52 3

--- (Гост)
23 януари 2021 | 14:49

Защото Куман искаше да прояви "хараактер" и да покаже на Меси, че е прав. Е... Видя се колко струва Куман. А Меси ще си е Меси и след 100 години. Толкова жалко, че най-добрите му години отдиоха в отчор, който не го заслужаваше. Рейтинг: 0 0

Visca Barca (Гост) 5 отговор
22 януари 2021 | 01:39

Суарес си е класа, огромна грешка беше, че го продадохме! Атлетико заслужават да са шампиони! Рейтинг: 63 0

?!? (Гост)
22 януари 2021 | 02:36

Барселона на практика направо го подари на АТМ. Щото са много умни все ! Рейтинг: 43 0

Vamos Atletiko (Гост) 4 отговор
22 януари 2021 | 01:32

Ауе дудуци,кво ревнувате,уе?!Атлетико така както върви може да стане шампион още през април,дори няма да чакаме до май месец,вече имаме 7 точки преднина,а имаме още 1 мач,после сме щели да ги загубим,да този мач по-добре играещият отбор,по-добрият откъм положения,откъм игра загуби,но по принцип Атлетико и без този мач пак ще си станем шампиони,но и не отказваме допълнителна преднина, самочувствие,точки за запас,когато играем в ШЛ,а вие се борете със Севиля,че да не ви изпревари. Рейтинг: 27 2