Атлетик (Билбао) продължава с победите 21 януари 2021 | 22:14
След като победи последователно Реал Мадрид и Барселона и спечели Суперкупата на Испания, Атлетик (Билбао) продължава напред и в Купата на Испания. Тимът на Марселиньо успя трудно да отстрани третодивизионния Ибиса и да се класира за осминафиналите на турнира.

Баските спечелиха с 2:1 при гостуването си в курорта след гол на Унай Нунйес в 91-ата минута. Домакините поведоха с попадение на Хави Перес в 12-ата минута, а капитанът на съперника Раул Гарсия, който влезе в игра на почивката, изравни в 52-ата минута.

Домакините вложиха много усилия, създадоха истински проблеми за Атлетик и откриха резултата в 12-ата минута чрез Хави Перес, който се възползва от подаване на Даво през центъра. До края на първата част играчите на Атлетик така и не успяха да стигнат до сериозно голово положение.

Седем минути след началото на второто полувреме Раул Гарсия се възползва от неумела намеса на вратаря Херман Пареньо и изравни след пас на Икер Муниаин. Следващите 15 минути бяха за играчите на Ибиса, които се състезават иначе в Сегунда Б дивисион. Отменен беше и гол на ганайското им острие Куаси Сибо, след като страничния съдия видя засадата и я маркира.

В последните 10 минути Марселино започна да бере плодовете на късното включване на Юри Берчиче и на Асиер Виялибре на мястото на Иняки Уилямс. И в 3-ата минута на добавеното време Унай Симон влезе около границата на наказателното поле и от въздуха от воле прати топката в мрежата за 1:2.

Добави коментар Коментари (1)

Ахмед Доган (Гост) 1 отговор
22 януари 2021 | 01:02

Е кво да го правя Шиши,на сърце му бил тоя отбор.Лесни ли,как се казвали?Добре,че е партията,инъче отдавна да ги нямаше.Насо Хазарта е през ден в офисите ни,да целува ръка,все пара в главата му.Оня дето все реве,онуй плачещото е същото,дай пара,пак после ще кажем,че една малка фирма ни даде назаем. Рейтинг: 0 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Испания

С величествено произведение на изкуството Реал Мадрид отбеляза рождения си ден (видео) 06 март 2021 | 12:07
Меси е номер едно за февруари в Ла Лига 05 март 2021 | 19:28
Бензема на линия за дербито 05 март 2021 | 16:18
"Жълтата подводница" потъна на "Местайя" (видео) 06 март 2021 | 00:00
Тони Кроос: Казах, че не харесвам отказването на Йозил и станах нацист 05 март 2021 | 20:20
Арестуван президент на Барса? Това отдавна не е новина 01 март 2021 | 17:17
Ман Юнайтед и РБ (Лайпциг) с интерес към плеймейкър от Барселона 05 март 2021 | 19:55
Куман: Не знам дали съм заслужил още една година 05 март 2021 | 17:25
Проблеми в защита за Куман преди гостуването на Осасуна 05 март 2021 | 15:00
Атлетик Билбао ще играе на два финала в Купата на Испания през април 05 март 2021 | 11:06
Бензема: Напускането на Кристиано ми позволи да поема различна роля 05 март 2021 | 10:42
И Атлетик Б мина през продължения, за да стигне до финал с Барса (видео) 05 март 2021 | 00:43
Ракитич към Меси: Имам трофей, който ти никога няма да спечелиш 04 март 2021 | 18:08
Контузия №42 в Реал Мадрид, ето коя е поредната жертва 04 март 2021 | 17:37
Тони Фрейша: Реал е облагодетелстван, а Барселона ощетяван последните години 04 март 2021 | 16:24
Bild: Шест отбора са в списъка на Холанд, ето кои два клуба "нямат шанс" за подписа му 04 март 2021 | 16:17