Хайдук поднови сезона с победа, но без Димитров 22 януари 2021 | 22:49
Хайдук (Сплит) започна успешно годината при подновяването на сезона в първенството на Хърватия. Възпитаниците на Паоло Трамедзани спечелиха с 1:0 гостуването си на Шибеник от 17-ия кръг. Българският защитник на гостите Кристиан Димитров обаче не бе в групата.

Единственото попадение в мача реализира Тонио Теклич в 63-ата минута. В края на мача гостите от Сплит можеха да вкарат и втори гол, но Мийо Чакташ пропусна дузпа в 93-ата минута.

Така Хайдук спря лошата серия от 3 поредни загуби в края на миналата година и с актив от 20 точки излезе на 5-ата позиция в таблицята. Шибеник е 7-и с 13 точки. Водач е Осиек с 36 точки.