Секунди не стигнаха на Гълъбинов и компания да шокират отново Рома на "Олимпико" (видео) 23 януари 2021 | 18:02
Тимът на Рома победи с 4:3 като домакин Специя в 19-ия кръг на Серия "А" след драматични последни минути на "Олимпико" в италианската столица. "Вълците" бяха напът да пропилеят преднина от 3:1 в резултата, но в крайна сметка в първата минута на добавеното време, секунди след като резултатът бе станал 3:3, Лоренцо Пелегрини донесе трите точки на "джалоросите". Борха Майорал се отчете с две попадения за Рома (17, 53), а Рик Карсдорп (55) също отбеляза гол за столичани. За Специя точни бяха Роберто Пиколи (24), Диего Фариас (59) и резервата Даниеле Верде (90), който впрочем е юноша на Рома.

Българският нападател Андрей Гълъбинов започна на пейката за Специя, но в 33-ата минута се появи на терена, заменяйки получилия травма Пиколи. Гълъбинов остана на игрището до последния съдийски сигнал. Той асистира на Диего Фариас за втория гол на гостите четвърт час след паузата.

Това бе втори двубой между двата тима тази седмица, след като те се срещнаха, отново в Рим, за Купата на Италия във вторник. Тогава Специя продължи напред след 4:2 след продължения (2:2 в редовното време), но впоследствие Рома бе наказан със служебна загуба с 0:3 заради това, че наставникът Пауло Фонсека извърши с една повече от позволените по правилник 5 смени.

Официално: Служебна загуба с 0:3 за Рома срещу Гълъбинов и компания
Поради различни здравословни причини за Рома на терена днес не бяха Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Педро Родригес, а защитникът Джанлука Манчини пропусна мача поради наказание. Лука Виняли пък бе наказан за Специя. На върха на атаката на "джалоросите" започна Борха Майорал и именно испанецът даде аванс на Рома в резултата в 17-ата минута. Лоренцо Пелегрини проби по левия фланг и с отличен пас намери сам в наказателното поле на гостите Майорал, който с удар от движение не остави шансове на стража Иван Проведел.

Преднината на Рома обаче не се задържа много дълго. В 24-ата минута неразбирателство в защитата на домакините и неубедително отиграване на вратаря Пау Лопес доведе до изравняване на резултата - 1:1. Младият Роберто Пиколи се озова на точното място в правилния момент и почти от голлинията изпрати топката във вратата.

В самия край на първата част Пелегрини не беше далеч от това да върне аванса на Рома от един гол в резултата. Той тества Проведел с мощен далечен изстрел, но стражът реагира отлично и изби.

Осем минути след почивката Майорал реализира второто си попадение в мача, правейки резултата 2:1. Испанецът получи топката пред дъгата на наказателното поле на Специя, създаде си удобна позиция за стрелба и с шут по земята насочи топката във вратата.

Само две минути по-късно резултатът стана 3:1. Нидерландският десен бек Рик Карсдорп стана автор на гола. След атака на Рома отляво Леонардо Спинацола центрира по земя и намери отлично включилия се отдясно Карсдорп, а той веднага стреля. Топката срещна тялото на застанал на голлиинята играч на Специя и попадна във вратата.

Много бързо обаче "вълците" се простиха с удобния аванс от два гола, тъй като Специя върна едно попадение - 3:2. В 59-ата минута Гълъбинов хубаво отклони леко топката към Диего Фариас, който изигра блестящо положението и изстреля топката във вратата на домакините.

В 68-ата минута пред Майорал се откри прекрасен шанс за хеттрик, но испанецът този път стреля много неточно от доста добра позиция. Няколко минути по-късно пък Фариас нанесе опасен, но неточен удар към вратата на Лопес.

В рамките на няколко минути между 75-ата и 80-ата играчите на Фонсека пропуснаха две големи възможности за 4:2 и това можеше да се окаже фатално за тях в края. Двубоят вървеше към победа за Рома, когато в последната минута груба грешка на Крис Смолинг позволи на Даниеле Верде да изскочи очи в очи с Лопес и с хладнокръвен удар резервата бе точен за 3:3. Домакините бяха в шок, но някак намериха сили за финален натистк и още в първата минута на добавеното време Лоренцо Пелегрини бе намерен от резервата Бруно Перес в наказателното поле на Специя и с прекрасен изстрел опъна мрежата зад Проведел - 4:3. Така, в крайна сметка "вълците" изстрадаха победата, след която заемат трето място в класирането с 37 точки - на 3 зад втория Интер и на 6 зад лидера Милан, които тази вечер ще изиграят срещите си от кръга. Специя заема 13-а позиция с 18 точки.

Бруно Пересвлиза Бруно Перес
80' Емануел Джеси  Емануел Джесиизлиза
Даниеле Верде  Даниеле Вердевлиза
Юлиан Шабот  Юлиан Шаботизлиза
Мартин Ерлич  Мартин Ерличвлиза
Gonzalo Villarизлиза Gonzalo Villar  67'
Браян Кристантевлиза Браян Кристанте
59' Диего Фариас  Диего Фариасгол
58' Кристиан Дел'Орко  Кристиан Дел'Оркоизлиза
Симоне Бастони  Симоне Бастонивлиза
Джулио Маджоре  Джулио Маджореизлиза
Дженаро Акампора  Дженаро Акампоравлиза
Рик Карсдорпгол Рик Карсдорп  55'
Борха Майоралгол Борха Майорал  52'
33' Роберто Пиколи  Роберто Пиколиизлиза
Андрей Гълъбинов  Андрей Гълъбиноввлиза
24' Роберто Пиколи  Роберто Пиколигол
21' Юлиан Шабот  Юлиан Шаботжълт картон
Борха Майорал
17'
24'
Роберто Пиколи
52'
Рик Карсдорп
55'
59'
Диего Фариас
90'
Даниеле Верде
Лоренцо Пелегрини
90'

Добави коментар Коментари (16)

Мюмюн (Гост) 16 отговор
24 януари 2021 | 12:17

С удоволствие очаквам поредната сасуолска наденичкkа. Абонати сме им Рейтинг: 5 1

Боро (Гост) 15 отговор
24 януари 2021 | 09:53

Ти си невероятен страхотно момче и много ефективен нападател даже и Божинката няма какво да каже, защото не може да ти се опре ти си по-добър от него Рейтинг: 3 0

Боро (Гост) 14 отговор
24 януари 2021 | 09:51

Давай Гълъбинее Гълъбинее давайй ти можеш имаш моята подкрепа бъди звездата на отбора си бъди този, който носи отбора на гърба си Рейтинг: 3 0

Боро (Гост) 13 отговор
24 януари 2021 | 09:49

Айдее пожелавам на нашия следващия път да им наниже 2-3 гола на тез римляни романи взели се насериозно Рейтинг: 5 0

.. (Гост)

Много си умен? Той само заради римляните ли ще играе? Да вкарва на всички Рейтинг: 1 3

лопа (Гост) 12 отговор
23 януари 2021 | 23:09

Ти гледай с малкото ромче да не я изгълтате на Байерн Рейтинг: 2 3

Подлогар (Гост)
23 януари 2021 | 23:30

Ще гълтат, ще гълтат средняците хахахаа. Как е класирането лузерче? Рейтинг: 4 0

23 януари 2021 | 22:30

охх лациали... един по един моля ви...аххх ОООХХ пак ли в аналя ма 4укате ААААХХХХ ДАААААА...по трима ви искам ДАААА Рейтинг: 4 4

ROMANIST (Гост) 9 отговор
23 януари 2021 | 22:27

подадох се на а.нални удоволствия на Олимпико, 3 биг блу монстър КОКС ма хванаха едновременно, и не отказах! МММ ДААА Рейтинг: 6 1

malko rom4e (Гост) 8 отговор
23 януари 2021 | 22:26

бях доста е6ан от лациали миналата седмица, още ми тече с.перма от с.ополивата, мургава м.уцуна. Само Лацио ми е в главата във всяка тема за отбора ми РомЪ. Това какво ви говори? Рейтинг: 3 1

U/R (Гост) 7 отговор
23 януари 2021 | 22:24

Това ни е най-ценният успех за сезона - съдийска победа срещу мегагранда Специя. Добре, че не бяха Литекс, ще щяха пак да ни е6ът! Или не дай си Боже главните ни и.знасилвчи Лацио...ммм там 3-те к.ура не ни мърдат. Охх питайте бойфренда ми малкото ромче. С него заедно г*таме синята с*перма години наред! Ммм... оххх Рейтинг: 7 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Римски орел (Гост) 6 отговор
23 януари 2021 | 21:21

3:0 ги мачкаш и пак плямпат глупостите си! От циганчетата по-прости няма! Рейтинг: 4 5

. (Гост)
23 януари 2021 | 22:21

ПлямпА, в единично число. Те горките роми имат един фен, много бит и е6ан от лациали, както е очевадно от комплексите му. Много му дойдоха поредните 3 к.ура, но е свикнал нежното ци.гане. М.айка му много г*лта да знаеш, ще ти дам адреса й. Рейтинг: 6 1

Ss Lazio (Гост) 5 отговор
23 януари 2021 | 20:37

Е добре де нали уж им хванахме хикса...Кво стана мама му ...сега вместо шампанско, налапахме дедовия до макарите..и обратно в дупката...чакайте ме обратно след 4 месеца ох ах ух дай кмете кмете дай ми го устно и анално мухахахахахахахайайа Рейтинг: 7 0

ROMANIST (Гост) 4 отговор
23 януари 2021 | 20:18

26 поредна жертва... лапайте го селянчета!!!! Мухахахахаххаах Рейтинг: 7 1

мюмюн (Гост)
23 януари 2021 | 20:23

Свикнал съм със сестрата и мама да папаме романистки 4урки. После гълтаме и пак 4укане 4укане.... Рейтинг: 5 1

ROMANIST (Гост)
23 януари 2021 | 22:33

искам г.ей е6ане веднага Рейтинг: 2 0

Киро (Гост) 3 отговор
23 януари 2021 | 19:28

Срещу Рома всеки има шанс треньора ако пак не преброи смените колко е направил Рейтинг: 4 2

23 януари 2021 | 22:29

всички ни ч`.укат Рейтинг: 3 0

Подлогар (Гост) 2 отговор
23 януари 2021 | 18:15

Роме, за малко си се зарадвал, но Пелегрини ти го намъкна до макарите. Традиционно... Абе как е класирането? Ахахахахаха Рейтинг: 4 1

23 януари 2021 | 18:39

Бриша сополят традиционно и слушам как сестрата гълта бялото ти кремче Рейтинг: 3 1

Вижоще

Европейски футбол

Барса го направи отново! (видео) 04 март 2021 | 00:32
Глупава дузпа в 97-ата минута спаси Милан на "Джузепе Меаца" (видео) 03 март 2021 | 23:46
Антов дебютира в Серия "А" със загуба, но остави добри впечатления (видео) 03 март 2021 | 23:39
Манчестър Юнайтед се изгуби в лондонската мъгла (видео) 04 март 2021 | 00:08
Куман: Този успех е въпрос на манталитет 04 март 2021 | 02:20
Солскяер: Понякога не можеш да покажеш най-доброто от себе си 04 март 2021 | 03:46
Верона мина с лекота през Беневенто 04 март 2021 | 01:12
Брага е на финал за Купата на Португалия след зрелище с пет гола срещу Порто 04 март 2021 | 01:11
Неочакван герой за Рома във Флоренция (видео) 04 март 2021 | 00:59