Йович пак вкара, а Айнтрахт измести Дортмунд от топ 6 (видео) 23 януари 2021 | 18:28
Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна най-изразителната си победа от началото на сезона в Бундеслигата, разбивайки Арминия (Билефелд) с 5:1 като гост в мач от първия кръг на втората половина на шампионата. По този начин тимът вече е в зона “Европа”, след като задмина Борусия (Дортмунд) и Унион (Берлин).

Завърналият се клуба Лука Йович отново се разписа и вече има три попадения, и то само за около час игра. Приносът на сърбина днес не беше от кой знае какво значение, защото далеч преди това успехът на “орлите” беше гарантиран от Андре Силва и Филип Костич. С общо три гола в рамките на осем минути пред първото полувреме те бяха подсигурили отличен аванс от 3:0. Португалецът се разписа за 1:0 в 25-ата минута след щастлив рикошет на топката между двама футболисти на Арминия. След още две минути Костич изненада вратаря с далечен шут за 2:0. В 33-ата последният подаде на Силва за 3:0.

Домакините намалиха на 1:3 чрез Серхио Кордова в 36-ата минута, но това беше всичко от тяхна страна. Шест минути след почивката автогол на Йоаким Нилсон увеличи преднината на Айнтрахт на 4:1. Йович влезе в 66-ата и девет по-късно реалзира за 5:1.

Новаците са само на 2 точки от опасната зона и ще се озоват в нея, ако в неделя Кьолн надвие Хофенхайм.

Арне Майервлиза Арне Майер  Себастиан Роде  Себастиан Родевлиза
75' Лука Йович  Лука Йовичгол
72' Ерик Дурм  Ерик Дурмизлиза
Алмами Туре  Алмами Туревлиза
71' Макото Хасебе  Макото Хасебеизлиза
Щефан Илзанкер  Щефан Илзанкервлиза
Nils Seufertжълт картон Nils Seufert  66' Амин Юнес  Амин Юнесизлиза
Лука Йович  Лука Йовичвлиза
Серхио Кордоваизлиза Серхио Кордова  59'
Nils Seufertвлиза Nils Seufert
51' Joakim Nilsson  Joakim Nilssonавтогол
Рейнхолд Ябоизлиза Рейнхолд Ябо  46'
Christian Gebauerвлиза Christian Gebauer
45' Амин Юнес  Амин Юнесжълт картон
39' Еван Н'Дика  Еван Н'Дикажълт картон
Серхио Кордовагол Серхио Кордова  36'
33' Андре Силва  Андре Силвагол
Fabian Kunzeжълт картон Fabian Kunze  30'
27' Филип Костич  Филип Костичгол
25' Андре Силва  Андре Силвагол
0
25'
Андре Силва
27'
Филип Костич
33'
Андре Силва
Серхио Кордова
36'
Joakim Nilsson
51'
75'
Лука Йович

Добави коментар Коментари (3)

3 (Гост) 3 отговор
23 януари 2021 | 21:35

Поредният млад футболист, който Зидан шепе да съсипе като поне 10 други. Добре, че се усети навеме да изчезне. Рейтинг: 3 1

2222 (Гост) 2 отговор
23 януари 2021 | 19:46

Скучнnо е немското първенство, добре че другите отбори в Европа са в криза и смяна на поколенията, че да може баварците да направят нещо в ШЛ Рейтинг: 1 39

смях (Гост)
23 януари 2021 | 20:06

каква криза ве смешник неадекватен Байерн ги изкърти всички и им вкара 50 гола в 10 мача смешник ходи се скрий, скучна е смешната ли дървар лига където всеки мач е 1-0 0-0 ии тъпата ти ла лига в която и Лайпциг ще е шампион смешник Рейтинг: 25 1

Добре (Гост)
23 януари 2021 | 20:07

добре че си безмозъчен и си за слаб 2по футбол като ника си Рейтинг: 23 0

Байерн (Гост) 1 отговор
23 януари 2021 | 18:34

утре 8 на Шалке и 13 точки пред жълтия пикоч и 7 пред лайпциг 9-та поредна до година номер 10. опашкари цял живот зад великия Байерн хахах Рейтинг: 57 4

AntiBVB (Гост)
23 януари 2021 | 18:35

в Германия има 2 отбора. Байерн и всички останали. Рейтинг: 59 4

до AntiBVB (Гост)
23 януари 2021 | 21:36

То пък за хвалба. Това само показва колко калпаво и слабо е немското първенство. Рейтинг: 6 3