Вердер си го върна тъпкано на клетия Херта (видео) 23 януари 2021 | 21:30
Съставът на Вердер (Бремен) се възползва от кризата в Херта (Берлин) и постигна успех с 4:1 като гост в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата, с което поне за малко се отдалечи от опасната зона. Точно над нея пък остават столичани, които вече имат 9 загуби. Българският талант Илия Груев беше в групата на бременци, но остана сред резервите. С тази победа Вердер си върна на Херта за загубата със същия резултат в началото на сезона.

Преди двубоя група от около 250 ултраси на берлинчани протестира пред стадиона, настоявайки за оставката на президента на клуба Вернер Гегенбауер и спортния директор Михаел Преетц.

Напрежението у домакините си каза думата, защото те отново пропуснаха дузпа в ключов момент, с което допуснаха втора поредна загуба на своj терен в рамките на тази седмица. Във вторник Кшищоф Пьонтек не успя да реализира от бялата точка при 0:0 срещу Хофенхайм и след това “старата дама” беше отнесена с 3:0. Днес пък Матеус Куня се провали от 11-те метра при 0:1 в 21-вата минута.

Бившият нападател на Херта Дейви Зелке беше извел Вердер напред в 10-ата минута от дузпа. В 29-ата Йомер Топрак удвои с глава след корнер.

Тимът на Бруно Лабадия си върна шансовете в последните секунди на първото полувреме след попадение на Джон Кордоба. След почивката обаче бременчани вкара още два гола чрез Леонардо Битенкурт в 57-ата и Джошуа Сардънжт в 77-ата.
Юя Осако8 Юя Осако
86' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртжълт картон
85' Romano Schmid  Romano Schmidизлиза
Юя Осако  Юя Осаковлиза
77' Джошуа Сарджънт  Джошуа Сарджънтгол
Петер Пекарикизлиза Петер Пекарик  64'
Кшищоф Пьонтеквлиза Кшищоф Пьонтек
Люка Тусаризлиза Люка Тусар
Дайшон Реданвлиза Дайшон Редан
57' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртгол
51' Йомер Топрак  Йомер Топракизлиза
Никлас Мойсандер  Никлас Мойсандервлиза
Жан-Мануел Мбом  Жан-Мануел Мбомизлиза
Милот Рашица  Милот Рашицавлиза
Максимилиан Мителщатизлиза Максимилиан Мителщат  46'
Матю Лекивлиза Матю Леки
Джон Кордобагол Джон Кордоба  45'
32' Дейви Зелке  Дейви Зелкеизлиза
Джошуа Сарджънт  Джошуа Сарджънтвлиза
29' Йомер Топрак  Йомер Топракгол
Джон Кордобажълт картон Джон Кордоба  26'
21' Жан-Мануел Мбом  Жан-Мануел Мбомжълт картон
12' Дейви Зелке  Дейви Зелкежълт картон
10' Дейви Зелке  Дейви Зелкедузпа