Аталанта унищожи Милан на "Сан Сиро" (видео) 23 януари 2021 | 20:57
Аталанта демонстрира силата си в атака и разби Милан с 3:0 на "Сан Сиро". Отборът на Стефано Пиоло разочарова с представянето си и допусна втора загуба в първенството от началото на сезона.

Кристиан Ромеро откри резултата в 26-ата минута, Йосип Иличич удвои аванса на гостите в 53-ата, а Дуван Сапата оформи класическия резултат в 77-ата минута. Новото попълнение на "росонерите" Марио Манджукич дебютира, след като се появи в игра в 70-ата минута.

Милан остана на върха и е зимен шампион за първи път от 2011 г.. Това обаче стана, тъй като Интер не успя да победи Удинезе и остана на две точки зад градския си съперник. Аталанта продължи традицията да играе много успешно на "Сан Сиро". Тимът няма загуба там от Милан от 2014 г., а днес постигна най-голямата си победа като гост в съперничеството.

"Росонерите" започнаха на много високо темпо и още в първите няколко минути създадоха положения пред вратата на съперника. Ибрахимович бе изведен от Леао сам срещу Голини. Шведът стреля покрай вратата, но беше и в засада. Секунди по-късно Тео Ернандес опита да го намери с остро центриране в наказателното поле, но Джимсити се намеси и изби топката в ъглов удар.

Началото не бе показателно, тъй като Аталанта постепенно влезе в ритъм и бързо стана по-опасният отбор. Гостите започнаха да редят атаки и да притесняват Донарума. Удар на Хатебур бе отклонен и топката отиде в мрежата, но от външната страна. Отново нидерландецът стреля малко по-късно от малък ъгъл, но вратарят на Милан отрази.

Иличич пропусна следващата възможност, но защитата на "росонерите" не успяваше да се справи с атаките на съперника. Логично в 26-ата минута се стигна до гол. Отборът на Гасперини поведе с попадение на Ромеро. След отлично центриране на Госенс бранителят засече топката с глава от трудна позиция.

Последва известен период на затишиe, в което Милан опита да направи нещо. Отборът на Пиоли обаче не успяваше да създаде много в предни позиции. В 38-ата минута Иличич бе съборен от Ернандес на границата на наказателното поле. Словенецът стреля от фаула, но Донарума успя да отрази. Преди почивката Ибрахимович имаше една ситуация, в която можеше да се изяви по-добре и да нанесе точен удар.

През второто полувреме Аталанта продължи да е по-добрият отбор на терена и в 53-ата минута вече имаше сериозна преднина. Кесие удари с лакът в лицето Иличич в наказателното поле. Последва дузпа, която потърпевшият реализира за 0:2. След попадението гостите се развихриха и създадоха още няколко чисти голови положения. Удар на Сапата с глава и изстрел на Иличич минаха покрай вратата.

Марио Манджукич направи своя дебют за "росонерите". Той влезе в игра в 70-ата минута и веднага можеше да помогне на домакините да се върнат в мача. Той остави топката на Кесие, който пропусна отлична възможност.

Атаките на Аталанта продължаваха да носят опасности и в 74-ата минута Сапата бе оставен непокрит в наказателното поле. Той насочи топката с глава и тя се удари в дясната греда на Донарума. Колумбиецът стигна до напълно заслужен гол в 77-ата минута. Той бе изведен от Ромеро сам срещу вратаря на Милан и стреля покрай него, с което интригата в двубоя приключи. Домакините опитиха поне да стигнат да почетен гол и създадоха няколко положения, но вече бе твърде късно.

Луис Муриел9 Луис Муриел
90' Матео Песина  Матео Песинаизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
Робин Госенс  Робин Госенсизлиза
Хосе Луис Паломино  Хосе Луис Паломиновлиза
Берат Джимсити  Берат Джимситиизлиза
Матия Калдара  Матия Калдаравлиза
84' Робин Госенс  Робин Госенсжълт картон
82' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Луис Муриел  Луис Муриелвлиза
77' Дуван Сапата  Дуван Сапатагол
Саму Кастийехоизлиза Саму Кастийехо  70'
Марио Манджукичвлиза Марио Манджукич
Рафаел Леаоизлиза Рафаел Леао
Анте Ребичвлиза Анте Ребич
67' Ханс Хатебур  Ханс Хатебуризлиза
Joakim Maehle  Joakim Maehleвлиза
Пиер Калулуизлиза Пиер Калулу  57'
Матео Мусакиовлиза Матео Мусакио
53' Йосип Иличич  Йосип Иличичдузпа
Франк Кесиежълт картон Франк Кесие  52'
Суалихо Мейтеизлиза Суалихо Мейте  46'
Браим Диасвлиза Браим Диас
Тео Ернандесжълт картон Тео Ернандес  38'
26' Кристиан Ромеро  Кристиан Ромерогол
0
26'
Кристиан Ромеро
53'
Йосип Иличич
77'

24 януари 2021 | 12:57

Уважавай противника, за да бъдеш уважаван и ти! В момента "Аталанта" е суперотбор, създаден от отхвърлени играчи, който може да победи дори и "Байерн" Мюнхен, ако бъде подценен естествено. "Милан" не загуби от слаб отбор, а от такъв, който играе много силен футбол. Нещата са различни. Тази загуба според мен ще бъде много полезна за бъдещето на тима. По-добре да те срита кон, отколкото магаре! Рейтинг: 8 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Milan (Гост) 69 отговор
24 януари 2021 | 12:23

До всички ПЕДЕРАСТИ, които си мислят, че Милан са слаби и няма да са шампиони. Два мача имахме и в двата мача срещу лайнентус и курваланнта ни липсваха най-важните играчи - РОМАНЬОЛИ и БЕНАСЕР. Логично беше да сме зле в защита, но след като се завърнат вие още по логично се връщате по дупките и ще се молите да не станем шампиони, но този път няма да стане, драги ми ПЕДЕРАСТТИ! Май месец сме шампиони, честито да ни е! : Рейтинг: 4 12

Юве (Гост)
24 януари 2021 | 22:16

Дебил,не пиши повече !!! Рейтинг: 3 1

ERNET PARI (Гост) 68 отговор
24 януари 2021 | 10:49

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 3

Боро Милман Милан (Гост) 67 отговор
24 януари 2021 | 10:06

Давайтеееее МИЛААНН ФОРЦА МИЛАНО ШАМПИОНЕС ДЕ ИТАЛИАНО 2021 ТОРИНО ОТНОВО КАЛЪФКИ И ЩЕ ДУХАТ ДЕДОВИЯ НАКРАЯ ДУЗПЕНТУС НА ТРЕТО МЕСТО Рейтинг: 7 7

Juve (Гост)
24 януари 2021 | 10:36

Е как калъфки отново бе пич,девет години подред сме шампиони,а калъфките са за други отбори.Ти въобще в час ли си или не? Рейтинг: 16 2

- - - (Гост)
24 януари 2021 | 11:43

Боро смени хаповете. Рейтинг: 3 8

Боро Милман Милан (Гост)
24 януари 2021 | 13:54

Имам в предвид, че този сезон ще завършат като калъфки наясно съм напълно приятлю че 9 поредни сезона неизменно са шампиони даже няколко кръга преди края на всеки сезон печелеха титлата преждевременно наясно съм и съм напълно в час с нещата относно Царя на всички спортове Цар футбол. И само държа да обясня, че смятам че ще бъдат калъфки Ювентус, защото конкуренцията се е засилила яко този сезон шампиона ще бъде непредвидим всеки от топ 4 на практика може да стане такъв, но инерцията на Милан е голяма и Юве са под голям натиск. Затова смятам, че Милан ще спечелят първенството просто в този момент в този сезон много се засилиха. Рейтинг: 1 1

ha (Гост) 66 отговор
24 януари 2021 | 09:19

Атланта са супер отбор! Нищо общо с типичния муден италиански футбол....... Рейтинг: 16 0

haha (Гост)
24 януари 2021 | 10:40

Клаудио Каниджа. Акулата не можа ли да вкара поне един гол от дузпа.. Рейтинг: 0 3

Някой (Гост) 65 отговор
24 януари 2021 | 08:43

Мачът можеше да се развие съвсем по друг начин. В първите 2 и половина минути, Милан имаха 3 шанса за гол. После вече Аталанта имаше превъзходство. Ибрахимович се скъса да изпуска положения. Плюс на другите, много лошо завършване на атаките при ударите. Рейтинг: 9 2

Rumen (Гост) 64 отговор
24 януари 2021 | 08:21

Milan prodade ma4a. Poglednete kakav koficent i dadoha. Рейтинг: 1 10

Фишециберлускоми Пак Че К (Гост) 63 отговор
24 януари 2021 | 02:24

Берлускони пак ще купи жялата уефа ама тоя път ще трябва да дели с флорен Рейтинг: 5 4

Драго (Гост) 62 отговор
24 януари 2021 | 01:18

Съжалявам ама ако тоя отбор стане шампион ще е пъшен т@шак ! До тука с някви клизми , дузпи и вързи бутах половин сезон ама с тия футболисти отбора няма класа . В шл ще падат с по 4-5 гола от байерн , ливърпул , сити и т.н Рейтинг: 17 14

Мафиозите (Гост) 61 отговор
24 януари 2021 | 01:11

почнаха да изпускат въздух пръъъц Рейтинг: 15 9

neradzur (Гост) 60 отговор
24 януари 2021 | 00:07

С цялото ми уважение към Милан като най-големия италиански клуб ,не мога да не се издразня за пореден път от ''шведа''. То бива да си нарцис ама този е просто отврат. Рейтинг: 22 10

Миланист (Гост)
24 януари 2021 | 12:00

Наистина е страшен нарцис и заради това ме дразни страшно много. Рейтинг: 1 1

Боро (Гост) 59 отговор
23 януари 2021 | 23:58

Хайдеее всичкии да се разбиееееммм треперетеее Ретро чалга парти микс Йоргоооссс Мазонакииииссссс Костаассс Манолаааассссс Константинос Аргиросс памедооо Памедооо иосарихняяя паамедоо Рейтинг: 3 2

Боро (Гост) 58 отговор
23 януари 2021 | 23:33

Няма нищо росонери. РОСОНЕРИ ВИЕ СТЕ ВЕЛИКИ И ЩЕ ОСТАВИТЕ СЛЕДА В ИТАЛИАНСКИЯ ФУТБОЛ ТАЗИ ГОДИНА. Това не е нищо друго освен лошо стечение на обстоятелствата,което е временнооо няма нищо Милан успокойте се фенове миланисти. AC Milan е на крачка от титлата така че не се разочаровайте от росонерите една загуба не трябва да ни събаря няма и да ни събори Рейтинг: 8 8

В очакване на жребия за 1/8-финалите на Лига Европа 26 февруари 2021 | 09:13
Ибра за любовта към футбола, златанизирания Пиоли, изискванията, старата школа и политиката 26 февруари 2021 | 01:17
Рома за втори път се справи с Брага и ще играе на 1/8-финалите (видео) 26 февруари 2021 | 00:38
Наполи победи, но не заличи пасива от първия мач (видео) 25 февруари 2021 | 21:57
Гатузо: Гранада само бавеше времето 26 февруари 2021 | 00:59
Определиха рефера на сблъсъка между Рома и Милан 26 февруари 2021 | 05:01
Жестът на Морелос, който предизвика възхищението на Лукаку 26 февруари 2021 | 11:57
Фонсека: Заслужена победа 26 февруари 2021 | 03:03
Пиоли: Това не е най-добрият ни период 26 февруари 2021 | 02:33
Безличен Милан отърва кожата, Звезда отново завърши мача в намален състав (видео) 25 февруари 2021 | 23:52
Опашката за Вайналдум става все по-дълга 25 февруари 2021 | 18:33
Продължават финансовите и спортно-техническите главоболия в Ювентус 25 февруари 2021 | 18:08
В Италия: Съдията показа накъде духа вятърът 25 февруари 2021 | 17:17
Официално: отложиха петъчния мач в Серия "А" 25 февруари 2021 | 16:42
Вирус мъчи Мората? 25 февруари 2021 | 14:28
Марота, Антонело и Аузилио са с коронавирус в Интер 25 февруари 2021 | 13:52