Предпоследният изненада РБ Лайпциг в гонитбата с Байерн 23 януари 2021 | 18:29

Предпоследният в класирането на Бундеслигата Майнц 05 успя да постигне изненадваща победа над РБ Лайпциг с 3:2. Попаденията отбелязаха Муса Ниаките (24-ата и 35-ата) и Леандро Барейро (50-ата), а за гостите Тайлър Адамс (15-ата) и Марсел Халстенберг (30-ата).

РБ Лайпциг успя да поведе след четвърт час игра, когато топовен удар на Марсел Забитцер се отби в гредата с помоща на вратаря Робин Центнер, който го отклони с пръсти, но най-съобразителен се оказа Тайлър Адамс, който изникна в наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:1. Това бе и първо по за Адамс от началото на сезона.

Гостите отговориха с удар с глава на Робин Куайсон, който обаче премина над вратата на Петер Гулачи. В 20-ата минута Дани Олмо намери отлично Емил Форсберг около точката за изпълнение на дузпа, но той бе блокиран от защитник и се строполи на земята.

Само десет минути след първото попадение в срещата гостите успяха да изравнят. Нарушение отляво бе изпълненое отлично от Дани Латца, играч на домакините стреля опасно с глава, а неумелата намеса на Гулачи даде възможност на Муса Ниаките да направи добавка за 1:1.

Пет минути трая равенството между двата тима. Малко по-продължително разиграване след корнер сякаш обърка защитата на домакините, центриране на Анхелиньо намери Дайо Упамекано около десния ъгъл на малкото наказателно поле, той, вместо да стреля, прати успоредно на голлинията към непокрития Марсел Халтенберг и бранителя необезпокояван отбеляза за 2:1.

В 35-ата равенството бе възстановено отново след изпълнение на корнер. Топката бе центрирана в наказателното поле, където играч на домакините игра с нея отлично на далечната греда и пред погледа на играчите на Лайпциг тя се озова отново Ниаките, който само от няколко метра отбеляза за втори път.

Пет минути след началото на втората част домакините успяха да постигнат до преднина от 3:2. Отличен пробив отляво завърши с центриране на Дани да Коста, а Леандро Барейро изпревари само за секунда стража на гостите и плъзна топката покрай него във вратата.

Наставникът на гостите Юлиан Нагелсман направи няколко промени и схемата, но неговите футболисти така и не успяха да наложат сериозно игрово и териториално преимущество над домакините, които отговаряха с остри контраатаки, които бяха заплаха.

82-ата минута РБ Лайпциг можеше и да успее да отбележи, но изстрел на Норди Мукиеле бе спасен отлично от Робин Центнер.В последните минути гостите наложиха хаотичен натиск, но така и не успяваха да създадат реални заплахи за защитата на Майнц, които в крайна сметка се поздравиха с крайния успех.

Този резултат остави Лайпциг на четири точки, но и с мач повече от водача Байерн (Мюнхен). Домакините остават предпоследни, но се приближиха на пет от Кьолн, който заема 16-ото място, което дава право на плейоф за оставане.

Никлас Тауер Никлас Тауер25 Кристофър Нкунку18 Кристофър Нкунку
90' Александър Сьорлот  Александър Сьорлотжълт картон
88' Вили Орбан  Вили Орбанжълт картон
Леандро Барейроизлиза Леандро Барейро  86'
Джонатан Букхартвлиза Джонатан Букхарт
Доминик Кооризлиза Доминик Коор  79'
Никлас Тауервлиза Никлас Тауер
77' Тайлър Адамс  Тайлър Адамсизлиза
Норди Мукиеле  Норди Мукиелевлиза
Daniel Olmo  Daniel Olmoизлиза
Хий-Чан Хуан  Хий-Чан Хуанвлиза
Дани да Кощажълт картон Дани да Коща  75'
70' Тайлър Адамс  Тайлър Адамсжълт картон
Дани Латцаизлиза Дани Латца  66'
Левин Йозтуналивлиза Левин Йозтунали
Робин Куайсонизлиза Робин Куайсон
Адам Салайвлиза Адам Салай
Филип Мвенеизлиза Филип Мвене
Кевин Щьогервлиза Кевин Щьогер
61' Амаду Хайдара  Амаду Хайдараизлиза
Lazar Samardzic  Lazar Samardzicвлиза
Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
55' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергизлиза
Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункувлиза
Леандро Барейрогол Леандро Барейро  50'
Муса Ниакитежълт картон Муса Ниаките  40'
Муса Ниакитегол Муса Ниаките  35'
30' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенберггол
Муса Ниакитегол Муса Ниаките  24'
23' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергжълт картон
15' Тайлър Адамс  Тайлър Адамсгол
0
15'
Тайлър Адамс
Муса Ниаките
24'
30'
Марсел Халстенберг
35'
Леандро Барейро
50'

Добави коментар Коментари (4)

Байерн (Гост) 4 отговор
23 януари 2021 | 18:46

еврейка е м.а.й.к.а ти смешен лузър. Байерн чисто немски отбор ч.и.ф.у.т ахха Рейтинг: 39 1

МАХНИ ГИ ВЕ (Гост)
23 януари 2021 | 18:49

махни ги тея мургавите по нашите ширини произхода си не знаят и от колко нисши племена смеска ама са тръгнали да казват кой евреин и кой еди какъв си хаха Рейтинг: 25 0

Bat Gosho (Гост) 3 отговор
23 януари 2021 | 18:45

честита титла Рейтинг: 2 0

Говяжда болка е Радост на (Гост) 2 отговор

За отбелязвсне е ФАКТЪТ, ЧЕ И В ДВАТА ОТБОРС НЯМА ГОВЯЖДИ ПОПЪЛНЕНИЯ, от близкото минало на ЯЛОВИЯ ГОВЯЖДИ кунчеФ ПРИПОКлефски ВОЛ Рейтинг: 0 4

Германия

Петзвезден Байерн не пощади Кьолн, баварците с 9 гола в два мача (видео) 27 февруари 2021 | 18:21
Борусия (Дортмунд) се разправи с Арминия през второто полувреме (видео) 27 февруари 2021 | 19:19
Фантастичен обрат и РБ Лайпциг продължава да мечтае (видео) 27 февруари 2021 | 21:49
Волфсбург се поизмъчи, но продължи добрата серия (видео) 27 февруари 2021 | 18:42
Щутгарт помете безпомощния Шалке (видео) 27 февруари 2021 | 19:37
Горетцка беше над всички, отбеляза Флик 28 февруари 2021 | 04:58
Искан от Байерн предпочита Ливърпул 27 февруари 2021 | 03:11
Вердер сложи край на впечатляващата серия на Айнтрахт 26 февруари 2021 | 23:29
Нагелсман е готов да смени Моуриньо в Тотнъм 26 февруари 2021 | 21:52
Байерн възнагради подобаващо рожденика Мусиала 26 февруари 2021 | 21:27
Ханзи Флик: Имаме точната настройка, за да завършим сезона успешно 26 февруари 2021 | 17:10
Абрамович лично одобрил привличането на Холанд 26 февруари 2021 | 14:46
Спортният директор на Борусия отговори на Мино Райола за Холанд 26 февруари 2021 | 12:26
Освен Холанд, Ман Сити иска още един играч на Борусия (Дортмунд) 26 февруари 2021 | 12:22
Борусия (Дортмунд) набеляза потенциален заместник на Холанд 26 февруари 2021 | 10:42
Алаба с интересно условие към клубовете, които го искат 25 февруари 2021 | 15:46