Ювентус не пропусна да се доближи до Милан и Интер (видео) 24 януари 2021 | 15:27
Шампионът на Италия Ювентус победи с 2:0 Болоня в ранния неделен мач от 19-ия кръг на Серия "А". Артур вкара първия гол в 15-ата минута след рикошет в тялото на Джерди Шутен от Болоня, а в 71-ата минута точен за 2:0 бе Уестън Маккени с глава след центриране от корнер. Така "бианконерите" не пропуснаха открилия се пред тях златен шанс шанс да се доближат до лидерите в класирането Милан и Интер, които в събота загубиха точки в борбата за Скудетото.

Триумф за Ювентус, рекорд за Кристиано и сълзи за Наполи (видео+галерия)
Старата госпожа се изкачи от шесто на пето място в класирането с 36 точки и вече е на 7 точки от върха, като е с мач по-малко от всичките четири тима, които към днешна дата са пред "бианконерите". Торинци грабнаха Суперкупата на Италия преди броени дни и с днешния успех изпращат една много успешна седмица, след като миналата приключи за тях с поражение в дербито с Интер. Болоня пък засега остава на 13-о място с 20 точки.
Кристиано Роналдо и Деян Кулушевски бяха двамата в най-предни позиции за Юве във формация 4-4-2, а Муса Бароу се намираше на върха на атаката на Болоня в схема 4-2-3-1.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още в първата минута на двубоя халфът на Ювентус Родриго Бентанкур получи травма, но продължи участието си в мача. В 5-ата минута пък Хуан Куадрадо падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Емануел Винято, но дузпа не бе отсъдена и ситуацията не бе прегледана по-обстойно с ВАР.

В следващите минути имаше нелоши атаки на Ювентус към вратата на Болоня, но липсваше завършващият удар. В 15-ата минута пък имаше доста опасно за домакините разбъркване пред вратата на Войчех Шчесни, но до гол не се стигна. Секунди след това Старата госпожа излезе напред в резултата. Това се случи малко случайно. Артур опита удар от далечно разстояние, който не изглеждаше особено опасен. Топката обаче се отклони от тялото на Джерди Шутен и се озова във вратата на безпомощния страж Лукаш Скорупски. В крайна сметка попадението бе записано на името на Артур.

След гола имаше някои до известна степен напрегнати моменти пред вратата на Шчесни, а в 28-ата минута играчите на Андреа Пирло пропуснаха страхотна възможност за 2:0. Кристиано Роналдо стреля от дъгата на наказателното поле, но Скорупски блестящо отби. Топката обаче попадна във Федерико Бернардески, който сякаш бе длъжен да опъне мрежата с добавка, но и неговият шут бе париран от полския вратар на Болоня.

В 32-ата минута пък голям пропуск направи Куадрадо. Колумбиецът напредна в половината на гостите след контраатака на Юве и ситуацията изглеждаше повече от обещаваща за домакините, но Куадрадо реши да действа егоистично и вместо да подаде на свой съотборник, стреля към вратата на Скорупски, но дори не я уцели.

В заключителните минути имаше напрегнати моменти пред вратата на Ювентус, след като първо удар на Роберто Сориано мина опасно близо до целта, а веднага след това реферът Саки се консултира с ВАР за евентуална дузпа за Болоня заради съмнения за нарушение срещу Рикардо Орсолини. Преценката беше, че такова няма и решението изглеждаше по-скоро правилно.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В първите минути на втората част опасностите бяха за вратата на Ювентус. В 48-ата минута Куадрадо едва не си заби убийствен автогол. След центриране отдясно колумбиецът игра като нападател на Болоня и с глава насочи мощно топката към собствената си врата. За негово щастие Шчесни демонстрира фантастичен рефлекс и успя да избие в ъглов удар. Секунди по-късно полският вратар на Юве пак трябваше да се намесва, този път след удар на противников играч. Изстрелът не затрудни Шчесни, който в 56-ата минута направи ново спасяване, този път след удар на Орсолини.

В първия четвърт част на второто полувреме Болоня определено бе по-опасният отбор на терена и в 59-ата минута резервата Никола Сансоне имаше добър шанс за 1:1, но стреля неточно. Домакините пък отговориха малко след това с шут на Куадрадо, който бе отразен от сънародника на Шчесни - Скорупски.

Постепенно футболистите на Синиша Михайлович започнаха да изглеждат по-безидейни в атака, а Ювентус дебнеше своя момент и го дочака в 71-ата минута. След центриране от ъглов удар на Куадрадо американският талант Уестън Маккени се извиси над всички и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Скорупски - 2:0.

В 74-ата минута поредната силна намеса на Скорупски в мача попречи на Маккени да реализира ново попадение, а в 82-ата и Кристиано Роналдо не успя да преодолее стража на гостите. Играчите на Болоня изглеждаха по-скоро примирени с развоя на мача, а домакините действаха уверено и контролираха случващото се на терена. В 84-ата минута Сансоне пробва изстрел към Шчесни, но изпълнението му бе лошо. Две минути по-късно пък резервата Адриен Рабио бе близо до това да направи резултата 3:0, но Скорупски отново бе преградата, която не позволи топката да се озове във вратата му.

В последната минута на мача португалската суперзвезда Кристиано Роналдо имаше чудесна възможност да направи победата на Юве още по-гръмка. Намиращият се в наказателното поле на Болоня ветеран стреля силно, но Скорупски отново се хвърли като лъв и изби. Последният интересен момент в мача пък бе разбъркване пред вратата на Ювентус, което не доведе до гол и играчите на Андреа Пирло записаха победа със "суха мрежа", показвайки, че нямат никакво намерение да се отказват от борбата за титлата.

Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
76' Мичел Дайкс  Мичел Дайксизлиза
Родриго Паласио  Родриго Паласиовлиза
Рикардо Орсолини  Рикардо Орсолиниизлиза
Андреас Сков Олсен  Андреас Сков Олсенвлиза
Уестън Маккенигол Уестън Маккени  71'
Федерико Бернардескиизлиза Федерико Бернардески  69'
Алваро Моратавлиза Алваро Мората
64' Матиас Сванберг  Матиас Сванбергизлиза
Николас Домингес  Николас Домингесвлиза
62' Мичел Дайкс  Мичел Дайксжълт картон
Артуржълт картон Артур  52'
Джорджо Киелинижълт картон Джорджо Киелини  47'
46' Емануел Винято  Емануел Винятоизлиза
Никола Сансоне  Никола Сансоневлиза
Лоренцо Де Силвестри  Лоренцо Де Силвестриизлиза
Адама Сумаоро  Адама Сумаоровлиза
Деян Кулушевскижълт картон Деян Кулушевски  21'
Артургол Артур  15'
14' Емануел Винято  Емануел Винятожълт картон
Артур
15'
Уестън Маккени
71'

25 януари 2021 | 08:30

няма как да се доближи Ювентус до лидерите Милан и Интер!Лидерът може да бъде само 1 и 1во място е само 1,класирането показа кой го заема ; Рейтинг: 1 5

24 януари 2021 | 19:30

Роналдо също едобър футболист няма как има някои уникални голове машина е,но просто има един който е над него в всички показатели и това е Меси,колкото и на някои хора да не им се иска да го приемат Рейтинг: 10 11

24 януари 2021 | 19:10

Получих първата сауолска наденичка ммм,че сладка, има място в косматия ми за още ахахахахахахахахах Рейтинг: 3 2

ERNET PARI (Гост) 28 отговор
24 януари 2021 | 17:34

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

24 януари 2021 | 17:13

Роналдо след няколко дни става на 36 просто няма никакъв шанс повече за златна топка или обувка и ще приключи кариера като запомнен останал след меси това е момчета,а на меси му предстои трансфер или в ман.сити или псж и това означава че тепърва ще избухва Рейтинг: 8 28

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Той (Гост)
24 януари 2021 | 17:48

Той Меси приключи преди Роналдо. И физически и морално Рейтинг: 31 6

До Той (Гост)

Меси приключи за Браселона, но не и с футбола. Той не успя да се махне от клуба, както успя Крисиано да се махне от Реал, защото не му вдигнаха заплатата и Реал не застана зад него, когато го съдиха за укриване на данъци. Рейтинг: 0 0

ПЕРЕС (Гост) 24 отговор

ТОЗИ СЕЗОН КРИСТИАНО ЩЕ ВЗЕМЕ ЗЛАТНАТА ОБУВКА . АКО ВДИГНАТ И ШАМПИОНСКАТА ЛИГА ЩЕ ВЗЕМЕ И ЗЛАТНАТА ТОПКА . СПОРЕД МЕН ЩЕ Е СПРАВЕДЛИВО ДА ГИ ОСТАВЯТ С РАВЕН БРОЙ ЗЛАТНИ ОБУВКИ ЗА ДА НЯМА СПОРОВЕ . Рейтинг: 9 3

Готиния (Гост) 23 отговор
24 януари 2021 | 17:10

Хаха и в коя статистика Роналдо е по добър от Меси някой да ми каже ,най престижната индивидуални награди са златната топка и златната обувка,Меси го превъзхожда и в двете,другите титли и купи това са отборни отличия ,това че роналдо има 40 гола повече от меси хахаха ама вижте колко мача са изиграли двамата 140 мача повече от меси аре бегайте глупаци като не разбирате нищо Рейтинг: 6 10

ПЕРЕС (Гост)
24 януари 2021 | 17:21

АМИ ПО ОТБЕЛЯЗАНИ ГОЛОВЕ НАПРИМЕР Рейтинг: 14 2

До Готиния (Гост)
24 януари 2021 | 18:43

Готин Отборните трофеи също са в повече за Меси 36 на 33 са а за коефицент за ефективност мач/гол Меси няма равен ако влючиш асистенции и организация на атаки става страшно Рейтинг: 5 8

24 януари 2021 | 16:42

Вече и срещу Болоня никакъв ме няма. А балъците от Юве ми плащат заплата колкото на целия отбор взети заедно хахахаха Рейтинг: 8 12

А (Гост)
24 януари 2021 | 18:47

Ма ти игра ли ве миличко Рейтинг: 4 5

Пирло (Гост) 20 отговор
24 януари 2021 | 16:38

Предишните години треньорите държаха Роналдо далеч от игра при по-слабите противници. Тази година е титуляр в 90% от мачовете ,дано това не му изиграе лоша шега ,когато дойде края на сезона. Този сезон се води оспорвана битка между Юве, Милан и Интер, затова си мисля че последните мачове ще са от ключово значение. Като вземем предвид и ШЛ, нещата за Юве изглеждат трудни! Рейтинг: 5 8