Третият най-бърз гол в историята на Серия "А" не бе достатъчен на Наполи срещу Верона 24 януари 2021 | 18:10

Наполи загуби гостуването си на Верона в среща от 19-ия кръг на Серия “А” с 3:1, въпреки шокиращото начало, което успяха да сътворят. Ървинг Лозано откри за гостите още в 9-ата секунда с гол, който се превърна в третия най-бърз в историята на италианското първенство. Това мечтано начало за футболистите на Дженаро Гатузо обаче не бе използвано по най-добрия начин и те позволиха домакините да постигнат обрат чрез попадения на Федерико Димарко (34’), Антони Барак (62’) и Матия Дзакани (79’).

Наполи започна вихрено срещата и откри резултата със самото изпълнение на център - топката бе върната към Диего Деме, а той бързо я прати в наказателното поле, където Ървинг Лозано я пое и откри резултата с удар под плонжа на вратаря Марко Силвестри.  В следващите минути гостите продължиха да бъдат много активни и на няколко пъти на стража на домакините му се наложи да се намесва, за да предотвратява второ попадение в своята врата.

В 27-ата минута пред Верона се появи идеална възможност за изравнение, но те не успяха да се възползват от нея. Никола Максимович загуби елементарно в зоната на десния бек до самото наказателно поле, но центрирането се оказа по-назад и двамата нахлуващи футболисти не успяха да играят с нея.

В 34-ата минута играчите на Иван Юрич успяха да изравнят благодарение на отлична комбинация на крайните си защитници. Давиде Фараони получи малко пред наказателното поле и центрира отлично за  Федерико Димарко, който нахлу на скорост и сякаш тотално без забравен от защитата на домакините, се разписа необезпокояван от десетина метра.

Няколко минути по-късно играчите на Верона бяха съвсем близо до ново попадение, но Дарко Лазович не успя да се разпише след отлично центриране на Матия Дзакани в малкото наказателно поле.

62-ата минута домакините постигнаха своя обрат.  Матия Дзакани получи отляво, след като негов съотборник се пребори за топката в центъра на терена, прати хубав пас към нахлуващия в наказателното поле Антонин Барак и за него не бе проблем да вкара покрай вратаря Алекс Мерет.

Наполи отговори с удар на Лозано покрай страничния стълба на вратата на Верона.

79-ата минута играчите на Верона сложиха точка на спора вкарвайки и трето попадение чрез асистента за второ Матия Дзакани. Нова бърза атака прати топката към Барак в наказателното поле, той стреля, но Мерет отрази, притичалият Лазович обаче хитро копна топката успоредно на голлинията и за Дзакани не бе проблем да се разпише за 3:1. В следващият кръг Наполи приема Парма, а “жълто-сините” ще срещнат Рома на “Олимпико”.

Матео Ловатовлиза Матео Ловато
71' Калиду Кулибали  Калиду Кулибалижълт картон
65' Андреа Петаня  Андреа Петаняизлиза
Виктор Осимен  Виктор Осименвлиза
Диего Деме  Диего Демеизлиза
Матео Политано  Матео Политановлиза
Антонин Баракгол Антонин Барак  62'
Джанмарко Манянижълт картон Джанмарко Маняни  60' Лоренцо Инсиние  Лоренцо Инсиниеизлиза
Дрис Мертенс  Дрис Мертенсвлиза
Никола Калиничизлиза Никола Калинич  56'
Самуел Ди Карминевлиза Самуел Ди Кармине
Федерико Димаркоизлиза Федерико Димарко
Джанмарко Манянивлиза Джанмарко Маняни
54' Джовани Ди Лоренцо  Джовани Ди Лоренцожълт картон
Федерико Димаркогол Федерико Димарко  34'
16' Диего Деме  Диего Демежълт картон
1' Ървинг Лозано  Ървинг Лозаногол
0
1'
Ървинг Лозано
Федерико Димарко
34'
Антонин Барак
62'
Матия Дзакани
79'

Добави коментар Коментари (5)

Napoli (Гост) 5 отговор
25 януари 2021 | 14:10

Престъпление е при този потрнциал на отбора и слабата форма на другите отбори, да държиш един начинаещ треньор като Гатузо. Дори милан не го изтърпяха, въпреки че е тяхна легенда. Рейтинг: 1 0

Крис (Гост) 4 отговор
24 януари 2021 | 22:26

Гатузо ми беше от любимите футболисти заради хъса си, но като треньор отдавна твърдя че за момента е твърде "бос' просто н реди добре отбора, излиза с еднаква тактика всеки мач. Наполи с потенциала и ширината която имат трябва да са постоянни и да се борят за титлата, а не да губят точки през два кръга от непретенциозни отбори. Рейтинг: 3 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Крис (Гост)
24 януари 2021 | 22:30

Домакински загуби от Сасуоло и Специя...Х с Торино пак като домакин...загуба като гост и от Верона...цели 4 издънки за 18 мача. А тази година и в дерибатата са зле, не случайно загубиха от Милан,Интер и Лацио, нищо че привидно доминираха в тези мачове - просто са непостоянни. Срещу Рома и Аталанта им тръгна и газеха. Така шампион не се става. Рейтинг: 2 0

Бонучи: Поучихме се от грешките си 08 март 2021 | 17:15
Ще се разделят ли Ливърпул и Клоп и тръгна ли Барселона в правилната посока? 08 март 2021 | 18:26
Де Лихт все пак пропуска реванша с Порто 08 март 2021 | 17:22
Пиоли: Не сме марсианци, но знаем какъв е нашият път 07 март 2021 | 19:56
Конте: Отборът, който атакува по-добре, ще победи утре 07 март 2021 | 19:07
Босът на Ювентус призова клубовете да приемат новия формат на Шампионската лига 08 март 2021 | 16:04
Добри новини за Ювентус преди реванша с Порто 08 март 2021 | 15:38
Ибрахимович заговори за оставане в Милан 08 март 2021 | 07:03
Без Антов в състава си Болоня допусна загуба срещу Наполи (видео) 07 март 2021 | 23:41
Наинголан спаси Каляри срещу Сампдория в последните секунди (видео) 07 март 2021 | 21:21
Кротоне прекъсна черната си серия в зрелищен мач (видео) 07 март 2021 | 18:53
Драматично равенство след голова фиеста във Флоренция (видео) 07 март 2021 | 18:15
Обезкървен Милан не сгреши във Верона (видео) 07 март 2021 | 17:54
Рома взе своето срещу Дженоа (видео) 07 март 2021 | 15:42
Андреа Пирло: Мислехме за мача във вторник срещу Порто 07 март 2021 | 10:23