Третият в Премиър лийг се справи с четвъртия в Чемпиъншип (видео) 24 януари 2021 | 18:24
Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи с 3:1 като гост отбора на Брентфорд, който заема четвърто място във временното класиране на Чемпиъншип. В следващата фаза "лисиците" ще срещнат Брайтън.

В състава на Брентфорд имаше цели седем промени в сравнение с тези, които започнаха при победата над Лутън в средата на седмицата. Осем корекции пък беше извършил Брендън Роджърс от мача с Челси. Юри Тилеманс, Джеймс Мадисън и Харви Барнс запазиха местата си. Айосе Перес водеше атаката в отсъствието на Джейми Варди

Още в шестата минута Мадс Сьоренсен откри резултата. Гостите не успяха да се справят с един корнер пред вратата на Лестър. Дани Уорд и Менди не изчистиха, създаде се суматоха и Сьоренсен вкара отблизо за 1:0. Лестър не успя да направи нещо особено до почивката, а Дани Уорд трябваше да се намесва още два пъти, за да попречи на "пчеличките" да увеличат аванса си.

Още в първата си атака за второто полувреме Лестър изравни. Джеймс Мадисън се пребори за топката на границата на наказателно поле, след което пусна встрани към Дженгиз Юндер. Турчинът стреля технично в далечния ъгъл за 1:1. В 51-вата минута Тилеманс направи пълен обрат, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

В 71-вата минута Джеймс Мадисън сложи точка на спора с трети гол. Дениълс изби удар на Барнс, но халфът на Лестър направи добавка отблизо.

Max Haygarthвлиза Max Haygarth
81' Айосе Перес  Айосе Пересизлиза
Марк Олбрайтън  Марк Олбрайтънвлиза
Саман Годосизлиза Саман Годос  79'
Alex Gilbertвлиза Alex Gilbert
76' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндеризлиза
Келечи Ихеаначо  Келечи Ихеаначовлиза
71' Джеймс Мадисън  Джеймс Мадисънгол
70' Рикардо Перейра  Рикардо Перейраизлиза
Aaron Presleyвлиза Aaron Presley
51' Юри Тилеманс  Юри Тилемансдузпа
46' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндергол
Mads Bech
6'
46'
Дженгиз Юндер
51'
Юри Тилеманс
71'
Джеймс Мадисън

Добави коментар Коментари (7)

ШОН ДАЙШ ЛЕВСКАРЯ (Гост) 7 отговор
25 януари 2021 | 00:20

Мандариньо и картофнъм ще са следващите които ще вземат лесна победа срещу лузърския колектив Рейтинг: 0 0

24 януари 2021 | 23:29

Аз пък съм фен на Юнайтед и смея да твърдя , че всички които плюете по Ливърпул сте смешни, защото вадите нож на умряло куче. Ако ние имахме толкова контузени , нямаше да се правите толкова на интересни. Знам че откакто съра го няма имаме само калъфки, ама не е хубаво да злорадствате, че противниците ни не са във форма, щото утре може да е наш ред пак. И знам, че сред феновете на Ливърпул има много дразнещи същества и си го заслужават, ама като повтаряте като папагали 30 год безтитлие сте същите дразнещи същества. И не може да казваш лузър на най титулувания клуб в ШЛ от Англия. На свестните фенове на Юнайтед им казвам честита победа . На свестните фенове на Ливърпул, да не се отчайват, отборът им скоро пак ще е на върха редом до Юнайтед и дано наблюдаваме вече само такива напрегнати мачове. На всички останали псевдофенове един среден пръст , за който и отбор да са. Да си фен не значи да си хейтър или антифен. Аре по живо по здраво Рейтинг: 3 0

24 януари 2021 | 18:55

Не очаквах лесен мач за Лестър поради две причини. Първо Брентфорд е един от добрите отбори във второто ниво на английския футбол и второ, лисиците излезнаха за мача само с трима титуляри. След едно проспано първо полувреме през второторото бяхме пълни господари на терена. Дано Джейми Варди се възстанови по-скоро от операцията, че е душата на отбора и без него, ще ни бъде трудно. Рейтинг: 3 0

Ливърбърд (Гост) 1 отговор
24 януари 2021 | 18:47

И прекрасна цензура,типична за нашите ширини! Рейтинг: 2 0

Англия

Манчестър Юнайтед се изгуби в лондонската мъгла (видео) 04 март 2021 | 00:08
Шмайхел спаси Лестър срещу Бърнли (видео) 03 март 2021 | 22:32
Солскяер: Понякога не можеш да покажеш най-доброто от себе си 04 март 2021 | 03:46
Шефилд Юнайтед показа характер и запази надеждите (видео) 03 март 2021 | 22:11
Арсенал готов да изслуша оферти за Лаказет 03 март 2021 | 04:51
Челси и ПСЖ вече преговарят с Донарума 03 март 2021 | 02:48
Анчелоти: Мотивацията е голяма, тъй като всеки иска да играе в Шампионската лига 03 март 2021 | 19:52
Тухел: С Клоп не се познаваме толкова добре 03 март 2021 | 18:49
Моуриньо обвини Реал Мадрид за състоянието на Бейл 03 март 2021 | 18:13
Ливърпул няма да пусне играчите си в националните отбори 03 март 2021 | 17:27
Интер дължи над 50 милиона на Ман Юнайтед? 03 март 2021 | 17:15
Алаба не е очарован от офертата на Реал Мадрид, преговаря с ПСЖ и клубове от Англия 03 март 2021 | 16:57
Гуардиола засипа с похвали Жезус след двата гола 03 март 2021 | 14:05
Артета отговори на спекулациите свързващи го с Барселона 03 март 2021 | 13:39
Атлетико с интерес към трансферно разочарование на Челси 03 март 2021 | 12:38
Солскяер: Трябва да гледаме цялата картина и къде е най-добре да похарчим пари 03 март 2021 | 10:40