Атлетико Мадрид се откъсна със 7 точки на върха в Ла Лига (видео) 24 януари 2021 | 23:55
Лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи аванса си на върха в класирането, след като победи Валенсия с 3:1 в двубой от 20-ия кръг. Така "дюшекчиите" натрупаха 47 точки и водят със 7 пред втория Реал Мадрид, като имат и мач по-малко.

Попадението за "прилепите" отбеляза сръбския полузащитник Урош Рачич в 12-ата минута. В 23-ата минута Жоао Феликс изравни. Алетико поведе 54-ата минута чрез Луис Суарес, който се разписа с удар с левия крак. В 72-ата минута Анхел Корея на практика предреши изхода на мача  в полза на Атлетико, след като направи 3:1 и оформи крайния резултат.

Първото положение в мача на "Уанда Метрополитано" се откри пред състава на Атлетико, но Жоао Феликс стреля встрани от вратата. В петата минута стражът на Валенсия Хауме отрази опасен удар в очертанията на вратата си и запади равенството. Три минути по-късно последва опасна ситуация пред вратата на Атлетико, но Ян Облак се справи.

Така се стигна до 12-ата минута, когато с удар пред наказателното поле Урош Рачич откри резултата в полза на гостите. Атлетико натисна своя съперник и стигна до изравнително попадение в 23-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар португалецът Жоао Феликс успя да се разпише.

До края на полувремето и двата отбора търсеха второ попадение, като Атлетико беше по-активен, но резултатът остана непроменен.

Атлетико тръгна мощно напред след почивката  и закономерно стигна до гол в 54-ата минута, когато Луис Суарес материализира една отлична атака на "дюшекчиите" навръх своя рожден ден.

Гостите "свалиха гарда" и логично се стигна до трети гол във вратата им.

¡Noche inolvidable: partidazo y remontada! ¿Quieres hacerte con una de las camisetas firmadas que lucieron nuestros...

Публикувахте от Atlético de Madrid в Неделя, 24 януари 2021 г.
Това се случи в 72-ата минута, а негов атор стана Анхел Корея, който оформи крайния резултат.

Атлетико Мадрид - Валенсия 3:1
0:1 - Рачич 12
1:1 - Жоао Феликс 23
2:1 - Луис Суарес 54
3:1 - Анхел Корея 72

Атлетико Мадрид: Облак, Савич, Хименес, Ермосо, Върсалко, Йоренте, Коке, Караско, Лемар, Суарес, Жоао Феликс.

Валенсия: Хауме, Тиери, Паулиста, Диакаби, Гая, Муса, Рачич, Солер, Черишев, Вайехо, Максимилиано Гомес.

Лукас Торейравлиза Лукас Торейра
80' Урош Рачич  Урош Рачичизлиза
Koba Koindredi  Koba Koindrediвлиза
79' Мануел Вайехо  Мануел Вайехоизлиза
Анхел Кореявлиза Анхел Корея
58' Денис Черишев  Денис Черишевизлиза
Гонсало Гедеш  Гонсало Гедешвлиза
Луис Суаресгол Луис Суарес  54'
47' Муктар Диакаби  Муктар Диакабиизлиза
Hugo Guillamon  Hugo Guillamonвлиза
Шиме Върсалкоизлиза Шиме Върсалко  46'
Ренан Лодивлиза Ренан Лоди
Шиме Върсалкожълт картон Шиме Върсалко  30'
Жоао Феликсгол Жоао Феликс  23'
11' Урош Рачич  Урош Рачичгол
0
11'
Урош Рачич
Жоао Феликс
23'
Луис Суарес
54'
Анхел Корея
72'

Добави коментар Коментари (22)

Vamos Atletiko (Гост) 22 отговор
26 януари 2021 | 04:26

"Ей тия глупаци Барселона си дадоха втория най-добър играч на Атлетико. Играч който е в топ 5 на Ла Лига, ако не и топ 3, го подариха на Атлетико! Които и без това са супер солиден отбор! На тях единствено им липсваше доказан силен нападател като Суарез. Тази година титлата в Ла Лига е на 100% за дюшекчиите, даже ще я спечелят сравнително лесно."-2-ят най-добър,по-добър е от Бензема,Бензема за Реал Мадрид има около 270 гола,а Суарес за Барса 198 и сега в Атлетико има 13 гола,а е в Испания от 2014,а Бензема от 2009,за престоите си в Аякс и Ливърпул има по 100 гола+ тези 198 и 13,значи има над 400 гола, отвсякъде е по-добър от Бензема,ако говорим за десетилетието в Ла Лига е 3-ти,щото Роналдо има 450 гола за Реал Мадрид и все пак спечели Златни топки, ШЛ,направи доста неща с Реал,така че той е 2-ят и 1-вият Меси,но Суарес е 3-яр най-добър реализатор,база за сравнение с Бензема не може да става и дума Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

N9 (Гост) 21 отговор
25 януари 2021 | 12:17

Браво, така се коментира мач ! А не като по ДИЕМА СПОРТ,само си лафят и лафят...и лафят... Тук когато има ГОЛ коментаторите си "викат" ГООООЛ . Емоция,страст не се влага по Диема Спорт ! А тук - ДА !!! Рейтинг: 1 1

ASD (Гост) 20 отговор
25 януари 2021 | 11:45

КОСТАНА, АСМА ДИЕГО СИНЬОНЕ ЛЕШОЯДА, КОГИ РЯЛМАДРИК БАЦРИЛОНА ФРИИ КИОРДИСТАМ СА СЛАБИ, АЗ ПЕЧЕЛЖАМ ЖАЖ ИСИПАНИЯ, ПРОГЛЕН? Рейтинг: 0 3

25 януари 2021 | 14:02

По-друго в предвид, че вкарва от някакви неочаквани места, а пропуска чисти положения, Честно казано този сезон в Атлетико играе определено слабо, но им реши не знам колко мача. Сезона наистина е още на половината, но малко трудно Атлетико щр изпъснат чак такава преднина до края на сезона, Рейтинг: 1 0

Вашето Име (Гост) 18 отговор
25 януари 2021 | 10:18

И не бързайте да коронясвате Атлетико...Рано е още...Имат остувания на Барселона и Севиля...Реал ги бият като прани гащи като ги набарат независимо в каква форма са...2 загуби и 2-3 равни и са останали пак с калъфките Окоплетико Мадрид... Рейтинг: 4 10

Вашето Име (Гост) 17 отговор
25 януари 2021 | 10:16

Стига плюхте Барселона...Били изгонили Суарес...Ами като е на 33-34 какво да го правят???Да го държат като Ибрахимович`до 40 ли???Освободени бяха играчи на по 33-34 години с големи заплати и беше даден път на младите...Много го хвалите Суарес,ама вкарва сега когато играят през 7 дена и той си почива...Зачестят ли мачовете и ще издъхне...В края на миналия сезон се спъваше в топката от умора в последните мачове на отбора...И как искате Брейтуейт да бележи като играе на крилото,а е типичен централен нападател тип таран???Навремето и Пако Алкасер така го мъчеха... Рейтинг: 6 5

Йь (Гост)
25 януари 2021 | 11:22

Тва със Суарес е голям смях. Всеки който познавам а и във всеки форум след всеки мач на Барса се пишеше:Оффф тоя няма ли да го махнат, пак играхме с човек по малко, леле къса ми нервите.. А са тръгнаха да реват че го били махнали.Ако Барса вървеше добре, нямаше и да се сещат за него. Рейтинг: 2 1

CИГYPHИ MA4OBE >>> W W W (Гост) 16 отговор
25 януари 2021 | 09:52

W W W. P r o g n o z i t e 1 x 2. C o m Рейтинг: 0 1

Iceman (Гост) 15 отговор
25 януари 2021 | 09:32

Когато атлетико вземе ненужен нападател от барса май винаги става шампион. Преди няколко години с вия стана така, сега със суарес Рейтинг: 20 0

ПЕНАЛДО (Гост) 14 отговор
25 януари 2021 | 08:35

ПИЧОВЕ...!ЛУИС СУАРЕС НЕ БЕШЕ ПРОДАДЕН...ТОЙ БУКВАЛНО БЕШЕ ПОДАРЕН НА АТЛЕТИКО.ВСЕ ПОВЕЧЕ ВЯРВАМ ЧЕ ЦЕЛТА НА БАРТОУМЕУ БЕШЕ ДА СЪСИПЕ БАРСЕЛОНА И БЛОКИРА БУКВАЛНО КАРИЕРАТА НА МЕСИ.Е УСПЯ... Рейтинг: 20 5

Пърца (Гост)
25 януари 2021 | 09:23

Аз помня как всички фенове искахте да бъде махнат и го псувахте че е дърт и бавен а не Бортаумеу.Но вие сте си 15 годишни шизофреници 80% от катунските фенове. Рейтинг: 13 4

Тва (Гост)
25 януари 2021 | 11:10

Отдавна е ясно, но Меси свали вартоломей. Рейтинг: 1 0

А вчера имаше (Гост) 13 отговор
25 януари 2021 | 08:23

Рожден ден Суарез акъла не ми го побира как го подариха на Атлетико... Рейтинг: 23 1

Баце (Гост) 12 отговор
25 януари 2021 | 03:49

Все още не е късно Барса да до върне Суарес. Пък и той харесва града. Чоло щял да иска към 60 млн евро за да го пусне обратно или Гризман, плюс 30 млн доплащане. Рейтинг: 17 8

Blue (Гост)
25 януари 2021 | 10:57

Това само във Фифа може да стане, мой Рейтинг: 3 0

sportqga (Гост) 11 отговор
25 януари 2021 | 03:28

А го взеха без пари хаахха, кой нормален човек ще пусне Луис Суарез да си тръгне и ще залага на Мартин Брайтуайт... този последния звучи като паста за зъби Рейтинг: 56 1

Haha (Гост) 10 отговор
25 януари 2021 | 02:24

Ей тия глупаци Барселона си дадоха втория най-добър играч на Атлетико. Играч който е в топ 5 на Ла Лига, ако не и топ 3, го подариха на Атлетико! Които и без това са супер солиден отбор! На тях единствено им липсваше доказан силен нападател като Суарез. Тази година титлата в Ла Лига е на 100% за дюшекчиите, даже ще я спечелят сравнително лесно. Рейтинг: 62 0

Vamos Atletiko (Гост) 9 отговор
25 януари 2021 | 01:10

Време е да детронираме Реал и Барса,бийте ги с повече преднина Рейтинг: 27 4

Фен на Барса (Гост) 8 отговор
25 януари 2021 | 01:05

Тъжно ми е за начина, по който продадохме Суарес. Дано помогне на Атлетико да вземат титлата, супер много се радвам за него. Рейтинг: 49 4

Вижоще

Испания

Куман: Не знам дали съм заслужил още една година 05 март 2021 | 17:25
Меси е номер едно за февруари в Ла Лига 05 март 2021 | 19:28
Бензема на линия за дербито 05 март 2021 | 16:18
"Жълтата подводница" потъна на "Местайя" (видео) 06 март 2021 | 00:00
Тони Кроос: Казах, че не харесвам отказването на Йозил и станах нацист 05 март 2021 | 20:20
Арестуван президент на Барса? Това отдавна не е новина 01 март 2021 | 17:17
Ман Юнайтед и РБ (Лайпциг) с интерес към плеймейкър от Барселона 05 март 2021 | 19:55
Проблеми в защита за Куман преди гостуването на Осасуна 05 март 2021 | 15:00
Атлетик Билбао ще играе на два финала в Купата на Испания през април 05 март 2021 | 11:06
Бензема: Напускането на Кристиано ми позволи да поема различна роля 05 март 2021 | 10:42
И Атлетик Б мина през продължения, за да стигне до финал с Барса (видео) 05 март 2021 | 00:43
Ракитич към Меси: Имам трофей, който ти никога няма да спечелиш 04 март 2021 | 18:08
Контузия №42 в Реал Мадрид, ето коя е поредната жертва 04 март 2021 | 17:37
Тони Фрейша: Реал е облагодетелстван, а Барселона ощетяван последните години 04 март 2021 | 16:24
Bild: Шест отбора са в списъка на Холанд, ето кои два клуба "нямат шанс" за подписа му 04 март 2021 | 16:17
Барса отстрани Севиля, но даде свидна жертва 04 март 2021 | 15:04