Пеп с коментар за гола на Кансело 27 януари 2021 | 12:37
Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола заяви, че при спорна ситуация футболистите не трябва да спират играта, а да продължат, докато не прозвучи съдийски сигнал. Гуардиола даде за пример гола на Жоао Кансело при победата над Уест Бромич с 5:0 снощи. Португалецът реализира за 2:0 в 20-ата минута, след като играчите на Уест Бромич спряха да играят заради вдигнат флаг за засада от страничния рефер. След проверка с ВАР се оказа, че няма засада и попадението бе зачетено.
Манчестър Сити прегази Уест Бромич по пътя си към върха (видео)
"Разбирам недоволството на играчите на Уест Бромич и техния мениджър. Но при тези правила трябва да играеш до последно. Не трябва да спираш, само защото ВАР може да отмени или зачете гола. Това е добър урок и за нас. Сега се случи на Уест Бром, но утре може ние да сме потърпевши", коментира Пеп Гуардиола.

Сити постигна седма поредна победа във Висшата лига и оглави класирането с точка пред градския съперник Манчестър Юнайтед, който тази вечер приема последния Шефилд Юнайтед.
Хал Робсън-Канувлиза Хал Робсън-Кану
60' Бернардо Силва  Бернардо Силваизлиза
Габриел Жезус  Габриел Жезусвлиза
Робърт Снодграсизлиза Робърт Снодграс  59'
Мат Филипсвлиза Мат Филипс
57' Рахийм Стърлинг  Рахийм Стърлинггол
52' Фил Фодън  Фил Фодънизлиза
Феран Торес  Феран Торесвлиза
Илкай Гюндоган  Илкай Гюндоганизлиза
Аймерик Лапорт  Аймерик Лапортвлиза
Калъм Робинсънизлиза Калъм Робинсън  46'
Кайл Бартливлиза Кайл Бартли
45' Рияд Марез  Рияд Марезгол
30' Илкай Гюндоган  Илкай Гюндогангол
20' Жоао Кансело  Жоао Канселогол
6' Илкай Гюндоган  Илкай Гюндогангол
0
6'
Илкай Гюндоган
20'
Жоао Кансело
30'
45'
Рияд Марез
57'
Рахийм Стърлинг

Добави коментар Коментари (7)

Много ясно (Гост) 7 отговор
28 януари 2021 | 00:58

За какво е ВАР? Нали точно затова, но аз мисля, че правят пак каквото си искат. Рейтинг: 2 0

Биг Брадър (Гост) 6 отговор
27 януари 2021 | 21:12

ВАР уби футбола.RIP Рейтинг: 1 1

! (Гост) 5 отговор
27 януари 2021 | 14:55

Главния рефер уважи сигнала на страничния и маркира засада след отбелязването на гола/вижте повторението/. От там нататък ситуацията е в правомощията на ВАР дали засадата е правилно отсъдена. Напълно редовен гол, който без системата нямаше да бъде признат. Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

. (Гост) 4 отговор
27 януари 2021 | 13:19

Ако пък гола не беше зачетен, после пак ВАР ще бъдат виновни, защото не видели, че няма засада. Това да спреш да играеш без съдийски сигнал говори за слаби футболисти, правилата са си правила. Рейтинг: 8 1

да (Гост) 3 отговор
27 януари 2021 | 13:11

Сещам се, че Челси бяха получили подобен гол. Страничния вдигна флага, но главния не даде сигнал да спре играта, Защитата се засуети и получиха гол, който системата отчете за редовен. Главния се съобразява с помощника, ако топката е напуснала игрището или има нарушение. За засадите се пуска играта да продължи, ако има опасна голова атака. Страничния допусна грешка, защото атаката не беше завършила и играч на УБА не беше играл с топката. Рейтинг: 1 0

00 (Гост) 2 отговор
27 януари 2021 | 12:44

Изобщо каква е ползата от страничните при положение че ако свирят засада която я няма и се спре играта после няма как да се преиграе, трябва да оставят играта и после се вижда кой крив кой прав Рейтинг: 3 1

1 (Гост) 1 отговор
27 януари 2021 | 12:40

Не виждам какъв им е проблемът на УБА - докато главния съдия не отсъди нещо, значи то не съществува, независимо мятания и подвиквания на странични, четвърти, ВАР и т.н. Сами са виновни и няма нищо спорно в гола, защото главния съдия не зачете мнението на страничния и не свири засада. Рейтинг: 6 2

да (Гост)
27 януари 2021 | 13:21

Главния щеше да уважи сигнала на страничния, ако атаката беше завършила, топката е във владеене на другия отбор или Кансело не беше отбелязал гол. Това не беше прецедент и се случва достатъчно често в мачовете, за да служи за оправдание на който и да е отбор. Рейтинг: 1 0

Европейски футбол

Атлетико - Реал Мадрид (съставите) 07 март 2021 | 16:18
Ливърпул 0:1 Фулъм, Лемина откри резултата (гледайте тук) 07 март 2021 | 16:00
Изборите в Барселона: Чави допусна гаф (следете тук) 07 март 2021 | 16:06
На почивката: Верона 0:1 Милан (видео) 07 март 2021 | 16:50
Обиденият Куртоа: В Испания ме ценят повече, отколкото в Белгия 07 март 2021 | 14:55
Рома взе своето срещу Дженоа (видео) 07 март 2021 | 15:42
УБА отново не загуби, но точката върши повече работа на Нюкасъл 07 март 2021 | 16:01
10 години по-късно Рейнджърс пак е шампион 07 март 2021 | 15:53
Льов каза кога ще вземе решение за Мюлер, Боатенг и Хумелс 07 март 2021 | 14:54
ПСЖ си прави планове за Де Хеа 07 март 2021 | 13:40
Алекс Фъргюсън: Страхувах се, че ще загубя гласа и паметта си 07 март 2021 | 13:04
Байерн работи все по-сериозно по трансфера на Нойхаус 07 март 2021 | 12:45
Барса с историческо постижение 07 март 2021 | 12:29
Бруно Фернандеш: Знам, че хората очакват да вкарам или асистирам във всеки мач 07 март 2021 | 11:04
Бивш играч на Виляреал изчезна в Уругвай 07 март 2021 | 10:54
Роналд Куман за реванша с ПСЖ: Няма невъзможни неща 07 март 2021 | 10:44