В Англия и Испания се присмяха на загрявката на Нюкасъл (видео) 27 януари 2021 | 16:55

Загрявката на нападателите на Нюкасъл преди снощната загуба с 1:2 от Лийдс предизвика множество шеги от страна на английските медии и фенове. Популярността на видеото, свързано с нея, набра толкова голяма популярност, че дори беше отразено и от водещите испански издания.

Лийдс продължи агонията на Нюкасъл (видео)

На клипа се виждат трите неуспешни опита на Калъм Уилсън и Джейкъб Мърфи да преодолеят стража, но те дори не могат да умерят неговата врата. И двата удара на Уилсън минаха покрай вратата, а Мърфи дори запрати своя шут в празните трибуни.

Липсата на голова мощ в състава на "свраките" се отразява на тяхното представяне в мачовете. Отборът няма победа в последните си 11 срещи във всички турнири. Междувременно, играчите на Нюкасъл са отбелязали едва 2 попадения в последните си 9 двубоя. Преди снощния гол на Мигел Алмирон, те бяха в серия от 454 минути без да се разпишат в противниковите врати.

"Това първенство е изискващо и жестоко понякога. Не знам дали през последните 20 години сме били в по-лоша серия, но тази вечер видях някакъв малък напредък, като утре ще започнем отначало", заяви мениджърът Стив Брус след поражението от Лийдс.

Матеуш Клич43 Матеуш Клич
89' Jack Harrison  Jack Harrisonжълт картон
Фабиан Шержълт картон Фабиан Шер  86' Родриго  Родригожълт картон
Райън Фрейзъризлиза Райън Фрейзър  77'
Дуайт Гейлвлиза Дуайт Гейл
Джейкъб Мърфиизлиза Джейкъб Мърфи  64'
Алан Сент-Максиминвлиза Алан Сент-Максимин
61' Jack Harrison  Jack Harrisonгол
60' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордизлиза
Tyler Roberts  Tyler Robertsвлиза
Мигел Алмиронгол Мигел Алмирон  57'
56' Ezgjan Alioski  Ezgjan Alioskiизлиза
Матеуш Клич  Матеуш Кличвлиза
54' Ezgjan Alioski  Ezgjan Alioskiжълт картон
17' Рафиня  Рафинягол
10' Диего Йоренте  Диего Йорентеизлиза