Шефилд Юнайтед шокира Ман Юнайтед на "Олд Трафорд" (видео) 27 януари 2021 | 23:35
Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба срещу последния в класирането Шефилд Юнайтед на своя “Олд Трафорд” с 2:1 в среща от 20 кръг на Премиър лийг. Головете за победителите бяха дело на Кийн Браян (23’) и Оливър Бърк в (70’), който отбеляза само четири минути след появяването си в игра. За домакините Хари Магуайр възстанови равенството в 64-ата минута. Това бе и първа загуба на играчите на Оле Гунар Солскяер в последните 14 мача в първенството и едва втора победа за "остриетата" от началото на сезона.

Домакините започнаха по-активно, но гостите достигнаха до първата реална голова възможност в 17-ата минута, когато дълъг пас намери Били Шарп дълбоко в половината на “червените дяволи”, той успя да изпревари Хари Магуайър, но ударът му бе отразен отлично от Давид де Хеа с крак.

Само няколко минути по-късно обаче “остриетата” достигнаха и до първия гол в срещата. Джон Флек центрира остро в малкото наказателно поле от корнер, Аксел Туанзебе и Де Хеа се сблъскаха, а от това се възползва Кийн Браян, който прати топката в мрежата.

В 30-ата минута попадение на Антъни Марсиал бе отменено след корнер, тъй като Хари Магуайър бе извършил нарушение срещу вратаря Аарън Рамсдейл.

“Червените дяволи” опитваха да са активни, но така и не успяваха да пробият сгъстената защита на гостите, а от своя страна те отговаряха с опасни контраатаки.

След почивката отново гостите първи имаха възможност да отбележат. В 55-ата минута Дейвид МагГолдриг отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но той премина близо до лявата греда на Де Хеа.

В 62-ата минута Маркъс Рашфорд изпълни пряк свободен удар за нарушение срещу Марсиал от около 30 метра почти фронтално срещу вратата, но Аарън Рамсдейл нямаше проблеми и закова топката пред голлинията.

Две минути по-късно нов фаул бе изпълнен от Бруно Фернандеш, но топката попадна в стената. Именно след този корнер дойде и момента на капитана на домакините Хари Магуайър, който надбяга своя пазач и отбеляза в обратния ъгъл с много силен и точен удар за 1:1 .

В следващите минути домакините наложиха известно предимство, но играчите на Крис Уайлдър успяваха да се противопоставят.

Десетина минути след изравняването Шефилд Юнайтед направи добра контраатака отдясно, последваха две идентични центрирания към Оливър Бърк, първото от тях бе изчистено несигурно, но при второто отново Бърк бе непокрит и отправи удар, който се отби в крака на Аксел Туанзебе и влетя в мрежата на Де Хеа за 1:2 в полза на гостите.

Оле Гунар Солскяер прибегна до всичките си оръжия от скамейката и на терена се появиха Дони Ван де Беек и Едисон Кавани, а последният определено допривнесе известна острота на атаките, която липсваше до момента.

В заключителните минути “червените дяволи” опитаха да наложат натиск в желанието си да избегнат поражението, но продължаваха да имат много проблеми с отлично подредената защита на домакините и не успяваха да достигнат до реални голови положения.

Победата остави Шефилд Юнайтед на поселдното място в класирането, но вече само на три точки от 19-ия Уест Бромич. "Червените дяволи" са втори на точка от водачите в класирането Манчестър Сити, но и с мач повече. През уикенда играчите на Оле Гунар Солскяер имат тежко гостуване в Лондон на Арсенал.
Люк Шоувлиза Люк Шоу
80' Дейвид МасГолдрик  Дейвид МасГолдрикизлиза
Райън Брюстър  Райън Брюстървлиза
74' Оливър Бърк  Оливър Бъркгол
70' Били Шарп  Били Шарпизлиза
Оливър Бърк  Оливър Бърквлиза
Мейсън Грийнуудизлиза Мейсън Грийнууд  66'
Единсон Каванивлиза Единсон Кавани
Хари Магуайъргол Хари Магуайър  64'
53' Кийн Брайън  Кийн Брайънизлиза
Jayden Bogle  Jayden Bogleвлиза
Аксел Туанзебежълт картон Аксел Туанзебе  45'
40' Джон Лундстрам  Джон Лундстрамжълт картон
23' Кийн Брайън  Кийн Брайънгол
0
23'
Кийн Брайън
Хари Магуайър
64'
74'
Оливър Бърк

Добави коментар Коментари (193)

axaxax (Гост) 193 отговор
28 януари 2021 | 20:05

продадоха мача говнатед по уговорен мач`не бях гледал мафия с участието на говнаитед Рейтинг: 1 2

ЗиЛ (Гост) 192 отговор
28 януари 2021 | 16:24

Скандално.Защо нямаше дузпа за Погба?Съдията веднага в централата на FA. Рейтинг: 6 1

Liverpool way (Гост) 191 отговор
28 януари 2021 | 14:15

Казах ли казах без реферски аванти манафа неможе.Няма по голям отбор от Ливърпул. Рейтинг: 15 3

фен (Гост) 190 отговор
28 януари 2021 | 13:22

това не се случва за първи път.преди години вълците направиха същиат сценарий.юнайтед бяха първи а вълчаните последни и биха съра на олд трафорд. Рейтинг: 6 1

фен (Гост) 189 отговор
28 януари 2021 | 13:07

бахти тъпия ман юнайтед. Рейтинг: 12 0

Арсенальоооо (Гост) 188 отговор
28 януари 2021 | 12:59

Буквар кога?Тръгнал грандове да коментира, капацитета! Арсенал освен един финал в ШЛ,нещо друго има ли?!? Рейтинг: 2 2

1892 (Гост)
29 януари 2021 | 00:24

Е как да имат нещо повече когато на власт във Висшата лига беше Съдийчестър Юнайтед Начело с боса на съдийте Алекс Съра Рейтинг: 0 0

Реалист (Гост) 187 отговор
28 януари 2021 | 12:57

Балонът се спука! Крайно време беше тези надувки да слязат на земята! Рейтинг: 18 1

Точно ти (Гост)
28 януари 2021 | 13:00

да говориш за балони... Белите к0ври на Барса, хихихи.... Рейтинг: 2 5

САФ (Гост) 186 отговор
28 януари 2021 | 12:54

То е ясно като бял ден! Закла ни съдията, както и всички други отбори които играят срещу нас! Всички играят срещу нас и е нормално да ни друсат периодично толкова унизително! Ако това бе станало по мое време... , охх какви ги говоря, това никога нямаше да стане по мое време !!! Рейтинг: 6 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

man4o (Гост) 185 отговор
28 януари 2021 | 12:52

No penalty, no win Рейтинг: 11 1

върл фен на Ман Ютд (Гост) 184 отговор
28 януари 2021 | 12:51

Мдааа, аз лично много, ама мноооогооо мислих и стигнах до извода, че ако ни бяха дали поне една дузпичка както обикновенно става напоследъък, резултата със сигурност нямаше да е този !!! Това е голата истина!!! Рейтинг: 8 1

28 януари 2021 | 11:51

Мачът, който показа, че не сме узрели за титла. Оле обърка ротациите в този мач. Доста слаба и безидейна игра напред и много свободни пространства в собствената половина. Марсиал не разбирам защо продължава да бъде налаган, като очевидно не е във форма от доста време. Рашфорд не беше на 100%, след като имаше съмнения, че въобще ще играе, може би не трябваше да е титуляр. Като цяло прогнозата ми от ноември, че Сити са основен фаворит за титлата, а още 7-8 тима ще се борят за 4-ката и ще губят точки се сбъдва засега. Единствено очаквах Ливърпул да са в по-равностойна позиция спрямо тях, но явно многото контузии объркаха тактиката им и ритъма на игра. Избягвах да пиша под статиите след наши победи и да изпадам в еуфория, т.к. измъквахме доста трудни победи срещу непретенциозни отбори, като единственото хубаво беше, че все пак ги измъквахме и подобрихме играта в защита. В същото време от началото на сезона нямаме победа срещу отборите от т.нар. Топ 6, изключая тази от преди дни срещу Ливърпул, която явно ни изигра лоша шега.Като цяло странно е кака за два месеца се залюшнаха и фенове и жирналисти от една крайност в друга- Оле едва ли не беше уволняван и му искаха главата, а след няколко победи стигна нивото на Сър Алекс и станахме фаворит за титлата. Да, свършил е доста работа, но има още страшно много за вършене преди да станем претендент за теофеи. Дано след този мач не последват още лоши резултати, т.к. бързо можем да се сринем до 6-7 място. Рейтинг: 23 1

#11 (Гост)
28 януари 2021 | 12:50

Поздрави за коментара. Рейтинг: 5 0

1 (Гост)
28 януари 2021 | 13:34

Sled otpadaneto ot shampionska liga ako shte vsichki titli da ima shans da spechelqt United shte se izdunqt.Te izkaha da izkarat mlado pokolenie ama razvaliha tima s Pogba,Lukaku,Maguaire,Lingard I De Gea.Mourinho Beshe prav za Pogba ama Nikoi ne go poslusha.Toi taka mahna I Cassilas koito Beshe Mnogo znachim za I ne sgreshi qvno.United razchitat na sploten kolektiv no ne osuznavat che nqkoi ot titulqrite Im ne sa na nujo nivo I ne sa lideri.Glavno na United I'm trqbva lider no tam nqma takuv, a obrato ima hora s visoko samochustvie bez pokritie koito zablujdavat ostanalite Igarashi, dori samiq Solskear e mnogo oburkan. Rushford bi trqbvalo da se nagurbi za lider no posledno vreme ne e vuv forma , a I nikoi ne mu dava hubavi pasove , a uj struvat obshto 350 ml Halfova lining.No nai vajo e da se vzeme nov menidjer I De light.Mislq che Lampard bi bil dosta eresen trenior za United. Рейтинг: 0 0

!do Radi (Гост)
28 януари 2021 | 14:34

Пич, Юнайтед не че нямат победа срещу топ 6 отбор. ТЕ НЯМАТ ВКАРАН ГОЛ ОТ ИГРА: С Челси , Сити и Ливърпул 0:0 от Арсенал паднаха 1:0 и единствения им гол срещу Тотнъм при 1:6 в първата мин от спорна дузпа. Вчера пак от статично вкарват . Купища гузпи донесха точки които им събраха доста точки. НИЩО НЯМА в Юнайтед което да е Шампионско. Освен надменността Рейтинг: 14 0

MDD (Гост) 180 отговор
28 януари 2021 | 11:40

Титлата е небесно синя,червени катуни!!! Довечера и другите червени лекета ще галят котарака! Амин Рейтинг: 3 12

Шю шю шю (Гост) 179 отговор
28 януари 2021 | 11:37

Нвжен шум Рейтинг: 0 0

Вижоще

Англия

Моуриньо за Бейл: Открих следи от психологически травми при него 08 март 2021 | 09:34
Зидан и Солскяер останаха непобедени в леговището на градския съперник 07 март 2021 | 21:50
Уест Хам със смел ход в период на пандемия 08 март 2021 | 10:47
Солскяер определи играча на мача и разкри, че двама от героите на Юнайтед са били под въпрос до последно 07 март 2021 | 21:02
Манчестър Юн прекрати договор заради гаф 08 март 2021 | 10:28
Моуриньо: За Кристъл Палас няма значение дали ще спечели или ще загуби 05 март 2021 | 19:01
Гарет Бейл и Хари Кейн разпиляха Кристъл Палас (видео) 07 март 2021 | 23:15
Гуардиола: Играхме по-добре, отколкото срещу Уест Хам, а тогава спечелихме 07 март 2021 | 21:25
Манчестър Юнайтед сложи край на уникалната серия на машината на Пеп Гуардиола (видео) 07 март 2021 | 20:23
Клоп: Намираме се в екстремна ситуация, но ще се преборим 07 март 2021 | 18:43
Ливърпул копае дъното с шеста поредна загуба на "Анфийлд" (видео) 07 март 2021 | 17:53
УБА отново не загуби, но точката върши повече работа на Нюкасъл (видео) 07 март 2021 | 16:01
ПСЖ си прави планове за Де Хеа 07 март 2021 | 13:40
Алекс Фъргюсън: Страхувах се, че ще загубя гласа и паметта си 07 март 2021 | 13:04
Бруно Фернандеш: Знам, че хората очакват да вкарам или асистирам във всеки мач 07 март 2021 | 11:04
Анчелоти си припомни за работата с Роналдо 07 март 2021 | 02:27