Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хилядни от секундата разделиха Тезджан от финала на 100 метра

Хилядни от секундата разделиха най-добрата българска спринтьорка Тезджан Наимова от участие във финала на 100 метра на световното първенство по лека атлетика в Осака.
Тезджан финишира 5-та в първата полуфинална серия с време 11,18 сек. Същият резултат постигна и 4-ата - нигерийката Олудамола Осайоми, която обаче бе предпочетена от съдиите да участва на финал А.Победител в този полуфинал стана американката Тори Едуардс 11,02 сек. Нейната сънародничка Лорин Уилямс остана 2-ра с 11,09 сек, а 3-та е Керън Стюърт от Ямайка с 11,12 сек. Въпреки това представянето на 20-годишната българска лекоатлетка при едва второто й голямо състезание при жените (тя стана 5-та на 60 метра на европейското първенство в зала в Бирмингам) е повече от добро. В полуфиналите Наимова даде 10-то време, а да си сред десетте най-добри спринтьорки в света е нещо изключително.