Лесно начало за Дунав в Първа лига (видео+галерия) 17 юли 2017 | 22:20
Отборът на Дунав (Русе) започна сезона по отличен начин. Днес “драконите” записаха лесен успех с 2:0 над Септември (София) в мач от първия кръг на Първа професионална лига. Попаденията на стадион “Васил Левски” реализираха Васил Шопов (4’) и Бирсент Карагерен (52’). Футболистите на Веселин Великов можеха да стигнат и до трети гол, но звездата на тима Мирослав Будинов нацели гредата и пропусна да направи загубата за новака в елита още по-тежка.

Септември (София) – Дунав (Русе)
Самата среща започна перфектно за гостите от Русе. Още в 4-ата минута капитанът на "драконите" Диян Димов изведе отлично в наказателното поле Васил Шопов, който с много техничен удар прати кълбото в мрежата на домакините.

В 16-ата минута страничният рефер направи страхотна грешка. Борис Галчев изведе на стрелкова позиция Мартин Тошев, който не се забави и вкара в мрежата на Станислав Антонов, но съдията отмени гола. В 34-ата минута Даниел Георгиев опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от левия стълб.
В края на първата част Бранимир Костадинов засече с глава центриране от корнер, но Валентин Галев спаси удара на крилото на "драконите". Секунди след това Шопов остана непокрит в наказателното поле, но атакуващият футболист не успя да засече топката и да забие втория си гол в срещата.
Началните минути на второто полувреме отново бяха за Дунав. Футболистите на Веселин Великов бяха близо до нов гол в мрежата на столичани, но Траян Траянов се намеси ключово, изчиствайки топката, която отиваше към Костадинов. Логичното обаче се случи в 52-ата минута, когато Будинов подаде на крилото към Хубчев, който с перфектно центриране намери Карагерен, който без да се замисли направи резултата 2:0 на стадион "Васил Левски".
Ситуацията за новака в Първа лига стана още по-лоша в 62-ата минута, когато централният бранител на Септември Траян Траянов си изкара втори жълт картон и по този начин остави отбора си с човек по-малко.

В 70-ата минута Бранимир Костадинов пробва шут от далечна дистанция, но опитът му мина встрани от целта. Две минути по-късно Шопов направи мощен пробив отдясно и центрира в наказателното поле, където обаче Костадинов и Будинов не успяха да се разберат.
Звездата в атаката на "драконите" Мирослав Будинов също бе близо до първия си гол в шампионата, но таранът с бомбен изстрел нацели гредата. Това бе и последната по-интересна ситуация на стадион "Васил Левски".

В следващия кръг Септември гостува на Пирин (Благоевград), а играчите на Веселин Великов приемат Берое.

Септември (4-2-3-1):
1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков, 13. Траян Траянов, 6. Александър Бранеков, 23. Румен Трифонов, 3. Даниел Георгиев, 18. Антони Иванов, 8. Борис Галчев, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов, 9. Мартин Тошев
Ст. треньор:
Димитър Васев

Дунав (4-2-3-1): 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков, 22. Михаил Милчев, 5. Тейнур Марем, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс, 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов

27
6 Верея (Стара Загора) Верея (Стара Загора)
20
9 Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив)
19
11 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
  • Лига Европа
4'
Васил Шопов
52'
Бирсент Карагерен

БГ Футбол

ЦСКА-София подготвя трансферен удар с голова машина от Австрия (видео) 25 ноември 2017 | 02:25
Левски не може да си позволи още един провал 25 ноември 2017 | 04:41
Берое посреща Славия в исторически за “белите” мач 25 ноември 2017 | 04:02
Септември - Ботев 0:1 25 ноември 2017 | 13:00
Левски пробва да отмъкне национал от Ботев без пари? 25 ноември 2017 | 08:18
Боби Михайлов уредил среща на шеф на ЦСКА-София с началник от УЕФА 24 ноември 2017 | 16:15
Гледайте на живо в Sportal.bg: ще се реши ли всичко на Югозапад още днес? 25 ноември 2017 | 12:50
Георги Миланов напусна Москва, очаква да се върне в игра през януари 25 ноември 2017 | 12:06
Лъчезар Танев: Не възстановят ли парите на Мартин, ще е фарс и измама 25 ноември 2017 | 12:05
Георги Марков скочи на ръководството на "сините": Левски е умрял и трябва да възкръсне! 25 ноември 2017 | 11:38
Мъри Стоилов ще гледа Левски - Верея 25 ноември 2017 | 11:09
Лудогорец прие първия в историята семинар по плажен футбол в България 25 ноември 2017 | 10:34
Славия почва преговори с асовете 25 ноември 2017 | 08:57
Солени глоби в Ботев при закъснение 25 ноември 2017 | 08:11
Левски се отърва и от Сандберг 24 ноември 2017 | 23:49
Вутов и Горанов в групата на Левски за мача с Верея 24 ноември 2017 | 22:49