Ботев (Враца) с нова крачка към Първа лига (видео)

Лидерът Ботев (Враца) победи с 1:0 Монтана в дербито на Северозапада от Втора лига и дръпна на върха. Още в 1-ата минута Атанас Кабов от гостите проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Спас Георгиев засече с глава, но вратарят Ивайло Василев парира удара му.

Малко по-късно Емил Стоев пробва да изненада стража на домакините, но кълбото профуча на сантиметри от целта.

Малко преди края на първата част Иван Коконов бе близо до гол, но Христо Митов се намеси. В 69-ата минута гостите от Враца стигнаха до гола. Атанас Димитров се появи в игра, а секунди след това се превърна в герой. Младият футболист засече центриране на Атанас Фиданин.

В 69-ата минута домакините пропуснаха 100-процентова възможност да изравнят. Даниел Георгиев намери в пеналта Миро Антонов, който обаче прати кълбото покрай десния страничен стълб. В 79-ата мин. врачани останаха с човек по-малко. Това бе и последната интересна ситуация.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов /к./, Владимир Айтов, Тодор Георгиев /72 Атанас Илиев/, Йордан Йорданов, Борислав Балджийски, Петър Атанасов /64 Сергей Георгиев/, Мирослав Антонов, Борислав Дамянов /46 Даниел Васев/ и Иван Коконов.

Ботев (Враца): Христо Митов, Атанас Кабов /55 Борислав Борисов/, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев, Емил Стоев, Ивайло Михайлов /к./, Иво Харизанов, Илия Карапетров /65 Атанас Димитров/, Кристиян Григоров, Петър Альошев и Спас Георгиев.