Малага не мърда от дъното (видео)

Разочароващото представяне на Малага през сезона продължава. Андалуският тим загуби гостуването си на Хетафе с 0:1 и не можа да направи крачка към спасението. Единствения гол в двубоя, игран на "Колисеум Алфонсо Перес", отбеляза Хуан Кала в 73-ата минута.

Попадението падна след заучено изпъленение на статично положение. Топката беше върната с глава към Кала и защитникът не сбърка, носейки седма победа на домакините от началото на кампанията.
Малага владееше топката в по-голяма част от игровото време, но проблемите в атака отново си проличаха. Не е случайно, че през сезона съставът на Мичел има само 13 отбелязани гола.

Хетафе пък излезе на 8-о място в класирането, изпреварвайки Атлетик Билбао, Леганес и Бетис.