Марица спечели редовния сезон 13 февруари 2018 | 19:26

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в НВЛ-жени два мача преди края, осигури си минимум сребърни медали и се класира директно за полуфиналните плейофи, които ще се проведат в средата на месец март. В изтеглена среща от последния 14-и кръг, шампионките надиграха като гости Казанлък Волей с 3:0 (25:13, 25:17, 25:16)* след 64 минути игра пред около 150 зрители в зала "Багира".

Старши-треньорът Иван Петков използва тази среща да даде почивка на някои основни състезателки и да изпробва различни постройки на игра с останалите. Въпреки това, в първия гейм интрига нямаше и Марица го спечели с убедителен резултат – 25:13. Във втората част домакините покзаха зъби и поведоха в резултата. "Жълто-сините" успяха да изравнят при 11:11, а малко по-късно отново установиха контрол на терена. С помощта и на три аса от капитанката Радосвета Тенева, пловдивчанки взеха гейма с 25:17. С отлични изяви в нападение и на блокада, диагоналът Мария Данчева поведе съотборничките си към победата в третия гейм. Те отново доминираха на игрището и затвориха мача с безпроблемно 25:16.

Най-полезни за Марица станаха Десислава Николова и Мария Данчева с по 11 точки за победата.

Марица вече е с 10 победи от 10 мача и 29 точки. В таблицата следват ЦСКА с 6 победи и Берое (Стара Загора) и Левски с по 5 от по 9 изиграни срещи. Този четвъртък "жълто-сините" гостуват на ЦСКА в отложен двубой от 9-ия кръг. Мачът на 15 февруари е в зала "Васил Симов" от 18,00 часа.

*Статистика: Благовест Тодоров