Черно море надигра Локомотив, но развръзката остана за реванша (снимки) 16 май 2018 | 20:52
Отборът на Черно море надигра Локомотив (Пловдив) с 2:1 на стадион "Тича" в първи мач от битката за седмото място, което дава шанс за участие в Лига Европа при успех след това над третия от първата шестица, като това може да е Левски или Берое. Двете попадения за домакините бяха дело на Атанас Зехиров (62) и Мехди Фенуш (64). За гостите точен бе Филип Михалевич в 84-ата минута.

И от двата лагера са доста амбицирани да продължат напред и това си пролича в днешния двубой. Варненци влязоха в двубоя в серия от четири домакински победи. В Локо пък успяха да изпълнят заканата си да отбележат поне един гол в гостуването си във Варна.

Срещата започна по-силно за домакините, които отправиха първи изстрел към противниковата врата чрез Георги Божилов, който мина близо покрай десния страничен стълб на Милина. Футболистите на Илиан Илиев съсредоточиха играта си в средата на терена, като действията им бяха спирани от "смърфовете" с нарушения. В 13-ата минута Георги Василев опита атрактивно изпълнение на задна ножица в наказателното поле на Локомотив, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно Георги Божилов получи топката в близост до дъгата, завъртя се и опита добър изстрел с левия крак, който излезе в аут.

Гостите отговориха с добра солова акция на Симеон Райков, който се освободи от опеката на двама бранители и отправи удар извън границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче бе париран от стража на домакините Благой Макенджиев. В 29-ата минута Даниел Димов засече добро центриране на Георги Илиев от фаул, но изстрелът на защитника с глава бе спасен от Антони Милина. В 38-ата минута Георги Илиев бе близо до това да изведе своите съотборници напред в резултата, но ударът му премина покрай страничния стълб на Милина. До края на първата част домакините бяха видимо по-активният тим, търсещ попадение, но до такова така и не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

И през второто полувреме футболистите на Черно море започнаха доста по-силно от своя противник. В 48-ата минута Атанас Зехиров бе оставен непокрит в близост до наказателното поле и опита добър плътен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата зад Милина. Прекрасен фалцов изстрел на Георги Илиев в 53-ата минута бе близо до това да даде преднина на домакините, но шансът отново не бе на страната на "моряците". В 59-ата минута Мехди Фенуш сътвори страхотен пропуск на метри от голлинията след карамбол, който предостави топката на крака на алжиреца. Нападателят на Черно море бе напълно сам пред опразнената врата, но прати топката високо над напречния стълб.

В 62-ата минута Атанас Зехиров изведе своите съотборници напред в резултата с гол-шедьовър. Атакуващият футболист на "моряците" навлезе към наказателното поле на гостите и с външен фалц, отправен към далечния ъгъл, прехвърли стража на "смърфовете". Отборът на Черно море нанесе своя втори удар само две минути по-късно след груба грешка в защита на Стивън Езе, който подари топката на Фенуш. Последният спечели няколко метра с дрибъл и с прецизен удар по земята не остави шансове на Милина.

Последваха спокойни минути след вихрените атаки на "моряците". В 82-ата минута Даниел Димов имаше възможността да направи резултата класически, но изстрелът му с глава не бе насочен по най-добрия начин и излезе в аут. Противно на случващото се на терена, Локомотив стигна до попадение в 84-ата минута чрез Филим Михалевич, който засече добро центриране от левия фланг на Абделхаким Буна. Окрилени от попадението, пловдивчани тръгнаха смело на пред в търсене на изравнително попадение. В последната минута на редовното време Георги Илиев обстрелва вратата на гостите от фаул, но Милина бе на висота.

В добавеното време Анте Аралица получи директен червен картон, след като удари футболист на домакините без топка. Така Черно море постигна важна победа в първия двубой между двата тима преди реванша на "Лаута" в събота.

Стартови състави:

Черно море: Макенджиев, Станчев, Димов, Хасани, Кононго, Г. Илиев, Витанов, Зехиров, Р. Василев, Божилов, Фенуш.

Старши треньор: Илиан Илиев

Локомотив (Пд): Милина, Велковски, Везалов, Езе, Мухамед, Банович, Ангелов, Райков, Буна, Марчев, Михалевич.

9
5 Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив)
Атанас Зехиров
62'
Меди Фенуш
64'
84'
Филип Михалевич

Добави коментар Коментари (66)

..... (Гост) 66 отговор
17 май 2018 | 16:51

Kak moje da izmislqt podobna prostotiq. Otbor ot wtorata osmica da igrae s tretiq w purwata shestica baraj za liga ewropa.... Рейтинг: 1 1

Вожда (Гост) 65 отговор
17 май 2018 | 10:26

Тича ще отвеят Велбъжд и на реванша и ще играят бараж с Берое! КАЗАХ! Рейтинг: 11 6

Някой (Гост)
17 май 2018 | 11:03

Преди това бяха Левски Кюстендил. И Берое май са преправян отбор. За Черно море не знам. Рейтинг: 3 0

Епископ Игнатий (Гост) 64 отговор
17 май 2018 | 10:23

Искам църковната мутра Станислав Недков да минстане бодигард и помощник да се преместа на работа като митрополит в Старостилната църква,не ми трябва като съветник.Искам му закрилата ако не е гълъб. Рейтинг: 0 4

свръхествествени възгледи (Гост) 63 отговор
17 май 2018 | 13:35

Този кралев да види боса на зелено море и локо пд какви стадиони има.Той поради бегови си различни соецифипни уникантни свръхестествени възгледи и инат няма разбирателство,диалог и съгласия по и за проекти.Има си негови разбирания и схвашания дето никой не му ги одобраеа от бг спорта или бфс и нищо не се прави и ражда по пример от пловдив и варна . Рейтинг: 2 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

дявол Трифонов (Гост) 62 отговор
17 май 2018 | 13:32

Дявол като мен се задоволява с ивенстицията на Бойко процентовите строежи на земята родна.Както и молисто любов с датения от бг мигрантите.Не четете соасениеъо на лазар абашидзе тайните недъзи на душата Рейтинг: 0 5

аз (Гост) 61 отговор
17 май 2018 | 07:43

а защо третия трябва да играе със седмия изобщо? Рейтинг: 14 3

SS1 (Гост)
17 май 2018 | 09:41

За да се запази интригата до последните мачове в първенството. По този начин почти във всеки мач има някаква мотивация за игра. В противен случай Бат Венци и такива като него започват да продават мачове още в началото на пролетта. Рейтинг: 7 0

do ss1 (Гост)
17 май 2018 | 12:22

Да бе колкото и верея и витоша и монтана миналата година играха за нещо. А да за бат венци, светата вода, май играха. Рейтинг: 1 0

БУЛТРАС ВЯРА БРАН (Гост) 60 отговор
17 май 2018 | 06:45

Домакините надиграха гостите,но резултат е по-добър за кюстендилският Пришлец.Не вярвам който и да е да се добере до Европа,защото трябва да играе с геведарци.Но ще срадвам да е друг,който и дае.Клоуните край сухата река ще станат върха на подигравки.А дано.бб Рейтинг: 12 4

Истанбултрас ??12 (Гост)
17 май 2018 | 09:26

Цяла България знае, че мургавия пришълец-катунар е от Столипиново-Сопот-Коматево Рейтинг: 5 4

красота,вяра и борба за п (Гост)
17 май 2018 | 10:59

Снощи бях с майка ти... Рейтинг: 0 0

???? (Гост) 59 отговор
17 май 2018 | 01:18

За КАКВО играят,след като МАФИЯТА е решила в ЛЕ да "играе" Подуене???? КОГО лъжете,другари-господа???? Рейтинг: 9 5

!!!! (Гост)
17 май 2018 | 12:19

Чакай ма пача, нали мафията беше уредила и купата. Не ви ли омръзна да плямпате на изуст? Рейтинг: 3 1

16 май 2018 | 23:17

Морето мое да го тури на говедата, като едното нищо! А и съдиите не смеят много, много да се ебават с тях. Дано по-добрия отбор продължи. Рейтинг: 24 4

bs1913 (Гост) 52 отговор
16 май 2018 | 23:13

mn propuski praim v ataka,vasilev i konongo ne sa za moreto Рейтинг: 16 2

Вижоще

Локо ликува след битката за Пловдив (видео+галерия) 18 август 2018 | 20:24
Акрапович: Имахме предварителна информация за тактиката на Ботев 18 август 2018 | 20:38
Карагарен: Чакахме нашия момент и той дойде (видео) 18 август 2018 | 21:30
Луд купон в съблекалнята на Локомотив (Пд) след победата над Ботев (видео) 18 август 2018 | 22:36
Акрапович няма да прави промени в състава си за дербито с Ботев (Пд) 14 август 2018 | 08:24
Три промени в групата на Локомотив (Пловдив) за дербито срещу Ботев 03 март 2018 | 20:08
Луков: Тази победа е за феновете (видео) 18 август 2018 | 21:56
Минал през Локо (Пловдив) с брутална изповед: Убих човек, за да ми потръгне в кариерата 17 август 2018 | 16:34
Легенда на Локомотив (Пд) се завърна в клуба 17 август 2018 | 13:13
Ето докога феновете на Локо (Пд) ще могат да купуват билети за дербито с Ботев 16 август 2018 | 16:02
На “Лаута” треперят за основен футболист преди дербито 16 август 2018 | 04:56
Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (IV) 15 август 2018 | 15:10
Локо (Пд): Поредната невярна информация 14 август 2018 | 10:30
Гочо призова за край на дрязгите в Локомотив (Пд) 14 август 2018 | 08:13
Крушарски очаква победа в Дербито на Пловдив 14 август 2018 | 07:48
Локо (Пд) започна подготовка за Дербито на Пловдив 13 август 2018 | 21:54