С човек повече Локо (Пд) отнесе ялов Верея на "Лаута" (видео)

Шампионът на България за 2004 година Локомотив (Пловдив) не срещна проблеми при домакинството си на Верея във втория двубой от IV кръг в Първа професионална лига. Седмица след като поднесоха истинска сензация, побеждавайки с 1:0 като гост шампиона Лудогорец, футболистите на Бруно Акрапович се разправиха с лекота със заралии и си гарантираха класически трите точки.

Всичко в двубоя бе решено до 32-ата минута, когато "черно-белите" вече си бяха осигурили комфортен аванс от два гола, както и числено преимущество след червения картон на Иво Иванов. Първо Буна се разписа в 16-ата минута след мълниеносна контраатака отляво, а четвърт час по-късно Умарбаев реализира директно от пряк свободен удар, отсъден след нарушението, заради което капитанът на заралии бе изгонен. В 75-ата минута пък резервата Райков се разписа от дузпа и оформи крайното 3:0.

Със спечелените три точки Локомотив удвои актива си и с шест точки поне временно се изравни с Ботев (Пловдив) и Витоша (Бистрица), които делят третото място в класирането. Отборът на Верея пък, който в четвърти пореден мач не успя да реализира гол, остава закотвен в дъното на таблицата със само 1 точка на сметката си. Единствен зад заралии е тимът на Ботев (Враца), който единствен загуби всичките си мачове от началото на кампанията.

Срещата на стадиона в пловдивския парк “Лаута” започна със засилен домакински натиск. Футболистите на Бруно Акрапович диктуваха събитията на терена, като гостите от Стара Загора се опитваха с по-твърди влизания да рушат атаките им още в зародиш. Неслучайно, още преди да е изтекъл първият четвърт час игра, двама от играчите на Иван Колев в центъра на терена бяха декорирани в жълто.

Верея се бранеше компактно отзад, като рядко поглеждаше към вратата на Мартин Луков. При един опит на “сините” да се доближат до наказателното му поле, топката им бе отнета и бързо пусната вляво към Абделхаким Буна. Чернокожият нападател я пое добре, напредна, навлезе в наказателното поле и технично прехвърли излезлия да го пресрещне Георги Георгиев за 1:0.

Четвърт час по-късно едно от новите попълнения на “Лаута” - Вилим Посинкович, се измъкна зад защитата на старозагорци и на метър-два пред наказателното поле бе посечен отзад от капитана им Иво Иванов. За деянието си опитният защитник веднага бе пратен под душовете, а ситуацията за Верея стана плачевна, след като Парвизджон Умарбаев покачи на 2:0 с прекрасно изпълнене пряк свободен удар.

След почивката играта доста се накъса, тъй като двамата треньори извършиха всичките си смени до 70-ата минута. Иначе Локомотив продължи да бъде отборът, който диктува темпото на терена. Верея се опита да погледне една идея по-сериозно по посока вратата на Мартин Луков, но с изключение на един далечен удар, не успя да застраши доскорошния страж на Дунав. Четвърт час преди последния съдийски сигнал всичко окончателно приключи, след като влезлият като резерва Симеон Райков се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Анте Аралица.