Левски Лукойл надви финландци за втората си победа (галерия)

Шампионът Левски Лукойл записа втора поредна победа в европейските клубни турнири. Баскетболистите на Тити Папазов този път се справиха с финландския Катая Баскет в група G на ФИБА Къп и спечелиха у дома в зала “Универсиада” с 94:86, за да продължат със стопроцентов актив и след втория кръг в надпреварата. Преди седмица “сините” се справиха с украинския Днипро.

Следващата седмица в последното си домакинство Левски Лукойл ще приеме Арис (Солун), а след това влиза в серия от три поредни мача като гост.

Столичани дръпнаха в резултата за първи път в края на първата четвърт, която затвориха със серия от 11-1, стартирала при резултат 17:18. Така българските първенци имаха преднина от 28:19 след 10 минути баскетбол, а малко преди почивката разликата за първи път достигна двуцифрено изражение и двата отбора завършиха първото полувреме на 10 точки дистанция - 51:41 в полза на Левски Лукойл.

46 Левски Лукойл - Катая 94:86

В десетте минути след почивката домакините тотално съкрушиха съпротивата на съперника и ограничиха финландците до само 8 точки, в резултат на което поведоха със 73:49 преди финалната част, в която ролите се размениха. До обрат в последната четвъртина не се стигна, макар че домакините допуснаха 37 точки в коша си, а силен финален щурм на Катая намали изоставането до само 8 точки за заключителното 94:86.

Близнаците Иванови бяха в основата на победата, като Калоян вкара 20 точки и овладя 13 борби, а Деян добави 15 точки и също овладя 13 борби, добавяйки 4 асистенции. Каляон бе перфектен в стрелбата от игра с 9/9. Патрик Рембърт добави 19 точки, докато Божидар Аврамов остана на три борби от “трипъл-дабъл” с 14 точки, 10 асистенции и 7 овладени отскочили топки.

Илари Сепала със 17 точки, Рахлир Джеферсън с 16 и Топиас Палми с 13 бяха тримата топреализатори за първата загуба на Катая. В първия кръг финландците надиграха гръцкия Арис (Солун).