Атлетик Билбао си тръгна с утешителна победа от Севиля

Атлетик Билбао постигна победа с 1:0 в реванша със Севиля от 1/8-финала за Купата на Испания. Успехът на баските обаче бе само за престиж, след като в първия двубой те паднаха с 1:3 у дома и така с общ резултат 3:2 Севиля продължава напред.

И двата тима не заложиха на оптималните си състави и дадоха почивка на част от титулярите си. За Севиля първи мач като титуляр записа Мунир ел Хадади.

Единственото попадение в мача падна в 77-ата минута. Тогава Маркел Сусаета центрира от фланга и Гурусета с глава насочи топката във вратата за 0:1.

В крайна сметка обаче Атлетик нямаше как да направи пълен обрат, тъй като се нуждаеше от още два гола и Севиля отива на 1/4-финал, където ще чака следващия съ съперник, който ще отреди жребия.