Японка изхвърли Бушар в квалификациите за Маями

Канадският секссимвол на женския тенис Южени Бушар няма да украси с присъствието си турнира в Маями, който старита тази седмица. Атрактивната блондинка отпадна на старта на квалификациите след загуба с 6:4, 0:6, 4:6 от японката Нао Хибино. Любопитното е, че представителката на Азия е истинска черна котка за Бушар, която няма победа над нея вече в четири мача помежду им в последната година.

Финалистката от Уимбълдън 2014 стартира обещаващо, след което загуби втория сет за 25 минути. В решителната част поставената под номер 2 в схемата на квалификациите Бушар първа проби съперничката си и поведе с 3:2 гейма. Хибино върва веднага пробива, след което довърши започнатато.

Аут от Маями е и поставената под номер 1 в квалификациите Анастасия Потапова от Русия, която беше победена от друга японка - Мисаки Дои, с 3:6, 7:6 (10), 7:6 (2).