Бивш левскар ликува в дербито на Стокхолм (видео)

Хамарби се намеси в битката за титлата в Швеция, след като победи с 2:1 АИК в дербито на Стокхолм. За домакините игра бившият защитник на Левски Симон Сандберг, а големият герой беше Владимир Родич. Черногорският нападател вкара и двата гола за Хамарби. Той откри резултата в 30-ата минута с хубав диагонален удар, а в 56-ата преодоля вратаря Оскар Линер и от малък ъгъл покачи на 2:0. Естонецът Карол Метс се разписа за АИК в 67-ата минута.

Победата изкачи хамарби на 4-о място с 47 точки - две по-малко от АИК, който е трети. Начело в таблицата шест кръга преди края на сезона е Юргорден с 53 точки, следван от Малмьо с 50.

В друг мач вчера Ескилстуна отстъпи с 1:2 като гост на Хелзингборг, а Михаил Иванов не беше в групата за двубоя. Неговият тим е на предпоследното 15-о място с 15 точки.