Ливърпул имаше тежки мигове на "Стамфорд Бридж", но отново огорчи Челси и остава перфектен в Премиър лийг (видео) 22 септември 2019 | 20:23
39789
128
Ливърпул постигна 15-а поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Челси на "Стамфорд Бридж". Така мърсисайдци остават с пълен актив след шест изиграни кръга и аванс от пет точки пред шампиона Манчестър Сити. Тимът на Юрген Клоп взе аванс от два гола до почивката след перфектно изиграни статични положения. Головете реализираха Трент Александър-Арнолд (14') и Роберто Фирмино (30'). Между тези два епизода ВАР правилно отмени гол на Сесар Аспиликуета. Ливърпул пропусна да вкара трето попадение, а Челси заигра много силно след 55-ата минута. Н'Голо Канте вкара страхотен гол в 71-вата минута, а в последните минути Ливърпул се защитаваше. Батшуай и Маунт пропуснаха чудесни възможности да изравнят, което означаваше, че лондончани за втори път бяха огорчени от Ливърпул, след като през август мърсисайдци победиха след изпълнение на дузпи в мача за Суперкупата на Европа.

Н'Голо Канте започна за първи път от 18 август. Мейсън Маунт до последно бе под въпрос заради травма в глезена, но се възстанови и стартира. Емерсон също се завърна след контузия, заменяйки отляво на отбраната Маркос Алонсо.

В състава на Ливърпул имаше две промени в сравнение с последния мач на отбора в Премиър лийг. Роберто Фирмино се завърна сред титулярите. Капитанът Джордан Хендерсън замени Алекс Окслейд-Чембърлейн в халфовата линия.
Двубоят започна на доста високо темпо, но Ливърпул бе отборът, който имаше предимство. В 13-ата минута Кристенсен фаулира Мане на границата на наказателното поле. Хендерсън, Александър-Арнолд и Мохамед Салах се подредиха около топката и взеха най-доброто решение. Салах чукна с пета, с което излъга стената на отбраната на Челси. Александър-Арнолд пък нанесе страхотен изстрел, пращайки топката в горния ъгъл. Това бе първи гол за десния бек от ноември 2018-а.
Междувременно Франк Лампард трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Емерсон отново получи контузия. На мястото му се появи Алонсо.
Челси опита веднага да отговори и направи две добри флангови атаки, които доведоха до корнери пред вратата на гостите. В 24-тата минута Тами Ейбрахам получи пас, който го изведе зад отбраната на Ливърпул. Голмайсторът на Челси обаче не успя да преодолее Адриан, който изби с коляно. Ейбрахам можеше да подаде и на Маунт, тъй като халфът бе в чиста позиция, но не го направи.
В 27-ата минута Аспиликуета прати топката във вратата на Адриан след серия от щастливи рикошети в наказателното поле на гостите. Лондончани помислиха, че са изравнили, но ВАР се намеси и правилно отмени попадението заради засада на Маунт в хода на атаката.
Две минути след това Ливърпул нанесе втори удар след статично положение. Този път Андрю Робъртсън центрира много добре след изпълнение на свободен удар, а Роберто Фирмино бе изпуснат от централните бранители и засече с глава.

В 38-ата минута Салах пропусна да вкара трети гол, след като се откъсна при една контраатака, но Кристенсен блокира изстрела му.
Малко преди края на първата част Лампард трябваше да извърши втора принудителна смяна, след като Кристенсен се контузи и на негово място влезе Зума.
В 45-ата минута Ейбрахам засече с глава центриране на Аспиликуета, но топката премина встрани.
Две минути след подновяването на играта Кепа спаси Челси от трети гол, след като реагира при хубав диагонален изстрел на Фирмино.
Ливърпул продължи да играе много по-добре в началото на втората част. В 51-вата минута Кепа отново показа рефлекс и и спаси на голлинията, след като Аспиликуета насочи топката към собствената си врата след центриране на Александър-Арнолд. В тази ситуация лайнсменът вдигна и флага си за засада на Арнолд, но повторенията не доказаха, че такава има в действителност.
В 59-ата минута и Челси създаде напрежение пред вратата на Адриан. Първо Ейбрахам засече с пета центриране отдясно, но топката премина встрани от далечната греда. Съдийската бригада погрешно отсъди корнер, след който шут на Канте профуча встрани.
В 69-ата минута Мане намери Салах с много добро дълго подаване, но египтянинът не си поведе добре и това даде шанс на Алонсо да изчисти. Две минути след това Челси намали след страхотен солов пробив на Канте през центъра и неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата на Адриан.
Девет минути преди края Алонсо бе изпуснат на далечната греда и засече с глава отблизо, но Адриан изби. В крайна сметка се оказа, че крайният бранител на Челси е бил в положение на засада, така че дори да беше отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен.
В 88-ата минута Батшуай бе много близо до това да изравни, след като засече с глава центриране на Алонсо отляво, но топката премина встрани. В последната минута и Маунт пропусна страхотна възможност след поредното добро включване на Алонсо отляво. Ударът на халфа от около седем метра обаче мина над вратата.

Кепа Арисабалага Кепа Арисабалага1 Адриан13 Адриан
Сесар Аспиликуета Сесар Аспиликуета28 Трент Александър-Арнолд66 Трент Александър-Арнолд
Джо Гомес  Джо Гомесвлиза
86' Джеймс Милнър  Джеймс Милнържълт картон
Матео Ковачичжълт картон Матео Ковачич  84' Джордан Хендерсън  Джордан Хендерсънизлиза
Адам Лалана  Адам Лаланавлиза
78' Фабиньо  Фабиньожълт картон
Тами Ейбрахамизлиза Тами Ейбрахам  77'
Миши Батшуайвлиза Миши Батшуай
Н'Голо Кантегол Н'Голо Канте  71' Садио Мане  Садио Манеизлиза
Джеймс Милнър  Джеймс Милнървлиза
57' Трент Александър-Арнолд  Трент Александър-Арнолджълт картон
Андреас Кристенсенизлиза Андреас Кристенсен  42'
Курт Зумавлиза Курт Зума
30' Роберто Фирмино  Роберто Фирминогол
Фикайо Томорижълт картон Фикайо Томори  20'
Емерсонизлиза Емерсон  15'
Маркос Алонсовлиза Маркос Алонсо
14' Трент Александър-Арнолд  Трент Александър-Арнолдгол
  • Лига Европа
14'
Трент Александър-Арнолд
30'
Роберто Фирмино
Н'Голо Канте
71'
ВАСИЛ СУМРАЧКИ редактор - отдел "Футбол"

Добави коментар Коментари (122)

barcelona (Гост) 122 отговор
23 септември 2019 | 19:47

За пореден път се убеждавам че фенчетата на Лузърпул нямат никакво уважение към другите отбори! Челси ви надиграха, вие пишете заслужена победа! Рейтинг: 1 11

.,. (Гост)
23 септември 2019 | 21:02

Важен е крайния резултат.Питай Гранада!И какво уважение искаш,след като ви вкарахме само 4 с резервите,а обиждаш?Лииивърпуул,Лииивърпуул. Рейтинг: 10 1

така (Гост) 121 отговор
23 септември 2019 | 15:43

Още 30 години ще чакате червени мисирки!Титла ще гледате през крив макарон!!! Рейтинг: 1 20

Пук (Гост)
23 септември 2019 | 19:20

казваш, животът ти е скапан и трябва всички да разберем за това. Рейтинг: 9 3

Нагазиго Надувара (Гост) 120 отговор
23 септември 2019 | 14:20

Хендо вчера на два пъти така спря топката, че бат' Джими Милнъра ми се видя като младия Роналдиньо техничен. Другаде му е силата на Хендо, това е ясно...YNWA Рейтинг: 9 3

Хабиб (Гост) 119 отговор
23 септември 2019 | 14:10

Клоп е великан! Рейтинг: 12 0

до Любомир Зубев (Гост) 118 отговор
23 септември 2019 | 13:26

ВАР си има трески за дялане, но като цяло добре се справя. Проблема със засадите е, че не може да се определи на 100% от системата, дали има или няма - единствено на гол-линията е безпогрешна. Доказаха, че ВАР не може да определи с абсолютна точност момента на подаването и допуска отклонение от 30 см, което поставя под съмнение до колко е обективна. Какво стана с правилото, когато футболистите са на една линия, да се дава предимство на атакуващият играч? Не може да гледаш перчема или част от рамото на играча дали е зад линията, защото при една несъвършена система е несериозно. На Сити и Тотнъм им отмениха голове точно поради тази причина. Когато системата не е ефективна на 100%, трябва да се търсят други варианти за повече обективност. Една от възможностите, според мен, да се разглежда целия обем на тялото дали е зад защитата, а не част от него... Рейтинг: 4 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Зафир (Гост) 117 отговор
23 септември 2019 | 12:20

След суперкупата и шампионската лига си отиде и първенството, вече няма смисъл да го уволнявате тоя балък лампарт Рейтинг: 9 3

1234 (Гост) 116 отговор
23 септември 2019 | 12:07

И да не забравя/СПЕЦИАЛНО ЗА ХЕЙТЪРИТЕ , ФЕНОВЕ НА МЮ/ - миналата година- всички Вие, свързани с МЮ - фенове, играчи, треньор, ръководство , дори и легендите ИСКАХТЕ ДА ПАДНЕТЕ ОТ СИТИ, ЗА ДА СПРЕТЕ ЛИВЪРПУЛ ЗА ТИТЛАТА... КАЖЕТЕ МИ СЕГА , КАК ДА ВИ УВАЖАВАМЕ И СИ ОТГОВОРЕТЕ НА ВЪПРОСА , ЗАЩО ЛИВЪРПУЛ ИМА ПОВЕЧЕ ФЕНОВЕ СЛЕД 30 ГОД.БЕЗ ТИТЛА В АНГЛИЯ...ВСИЧКО ОПИРА ДО ДНК-ТО, ОТ НЕГО ЗАВИСИШЕ ДА БИЕМ ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 20Г.НЮКАСЪЛ НА ШИЪРЪР, ЗА ДА СТАНЕТЕ ВИЕ ШАМПИОНИ. ЗА ПОДОБНО ПОВЕДЕНИЕ СЕ ИСКАТ КУРАЖ И ТОПКИ, КОИТО НИКОГА НЕ СТЕ ИМАЛИ, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАК ИГРАЕТЕ. И СИ ЗАДАЙТЕ ВЪПРОСА ЗАЩО СТАДИОНЪТ ВИ ЗАПОЧВА ДА СЕ ИЗПРАЗВА 15 МИН.ПРЕДИ КРАЯ НА МАЧ, В КОЙТО НЕ ВОДИТЕ.ЖАЛКАРИ... - ДАНО, НЯКОЙ ОТ ВАС РАЗБРА СМИСЪЛА , НА ТОВА КОЕТО ВИ КАЗВАМ--- YNWA Рейтинг: 28 2

опс (Гост)
23 септември 2019 | 17:05

Много си прав! Юнайтед умишлено загуби от Сити четири кръга преди края, за да играят в ЛЕ, а не в ШЛ. Иначе, Юнайтед могат да победят Сити, където ги хване, нали? И каква гаранция имаха Юнайтед, че Сити няма да се издъни в някой от последните три мача? Сигурно имаш обяснение, защо загубихте от Сити, след като ''гражданите'' бяха в трагична форма около Коледа? Не можахте да победите Лестър, Евертън и Юнайтед, така че не прехвърляй вината другаде... Рейтинг: 2 5

Забравил си (Гост)
23 септември 2019 | 21:06

Да споменеш,че преди Нюкасъл бихме Блякбърн в последния кръг.Но Юнайтед не можа да бие Уест Хям.Ливърпул е велик,класата.Най-великия.Омразата не им позволява да го осъзнаят. Рейтинг: 4 0

Иванов (Гост) 115 отговор
23 септември 2019 | 10:40

По безличен Челси последните 20 г.не съм виждал,има футболисти за два отбора,това трансферно ембарго не става за оправдание,че Лампард не може нито да уцели стартовия състав, нито тактиката,нито смените! Както вървят нещата Челси няма да се класира в първата четворка и няма да мине групите на ШЛ ! Челси си имаше изграден отбор,само Азар напусна и трябваше да бъде заменен с Пулишич,но Франк разби отбора и стила му,тия неговите любимци може да ги обиграва за купата Рейтинг: 5 14

YNWA (Гост) 114 отговор
23 септември 2019 | 10:34

Трудна победа, но е взета! Бием Сити и пе1елим титлата. Allez, allez allez.. Рейтинг: 17 2

..... (Гост)
23 септември 2019 | 10:50

Още е септември ,каква титла те гони тебе .Накрая се динихте ,забрави ли ? Рейтинг: 5 9

London (Гост)
23 септември 2019 | 14:05

Това го слушаме от 29 г. Рейтинг: 2 5

Нагазиго Надувара (Гост) 113 отговор
23 септември 2019 | 09:35

Лалана вчера се появи в игра, щях да се разплача от умиление, бях се затъжил за него... Рейтинг: 19 0

Пук (Гост)
23 септември 2019 | 10:13

Нищо против Лалана. Даде много за отбора първите 1-2 години.. беше английски национал, рекламно лице на Н#веа, въобще кариера във възход.После го подхванаха контузиите и вече е зле. Очаквам лятото да го освободят. Рейтинг: 14 1

Пук (Гост)
23 септември 2019 | 10:08

Аз пък щях да се разплача докато го гледам как нищо не прави 15 минути. Като цяло много странни смени на Клоп. Рейтинг: 14 3

Нагазиго Надувара (Гост)
23 септември 2019 | 11:12

Вкарах ирония малко в коментара си за Лалана, приличен играч е, но не за Ливърпул. На фона на сегашните титуляри Адамчо изглежда като муха без глава...тръгва нанякъде, ама накъде тръгва...Е, отчете се Лалана с един хубав рейд накрая през центъра на игрището, това му беше... Рейтинг: 8 1

LFC (Гост) 112 отговор
23 септември 2019 | 08:47

Високата класа има различни проявления в хода на мач. Оня ден при Сити тя беше в разнищването на един свалил гащите отбор. При Ливърпул снощи беше в клиничното използване на статични положения. Важен фактор. Все пак е дерби, а не мач срещу досега боксовата круша на ПЛ. Не, не мисля, че след 70 мин. Челси изведнъж станаха много добри и свиха Ливърпул. По-скоро Пуул се опитаха и до голяма степен успяха да затворят мача. Това е нещо ново и определено е шампионски манталитет. На тези, които изтъкват положенията за Челси в края на второто полувреме, ще отговоря с положенията за Ливърпул в началото му. Като цяло - заслужена победа за Ливърпул! Рейтинг: 26 6

do LFC (Гост)
23 септември 2019 | 12:01

Каква класа, кви пет лева бе, пич? Опита си каза думата, който липсваше в някои от играчите на Челси. Така го затворихте мача, че за малко да изпуснете победата, което нямаше да е незаслужено. Ливърпул с нищо не изпъкваше пред Челси, с абсолютно нищо. Рейтинг: 4 12

LFC (Гост)
23 септември 2019 | 13:34

Опит, който ти позволява да биеш как се нарича, пич? Рейтинг: 6 0

barcelona (Гост)
23 септември 2019 | 19:42

За пореден път показвате, че нямате никакво уважение към противника! Челси можеха да ви изравнят, а дори и да ви бият! Заслужена била победата хахахаха! Да си фен на лузърите е много тежко-30 години безтитлие! Рейтинг: 3 7

LFC (Гост)
23 септември 2019 | 19:48

А както Барса уважихме, ще им стигне за 100 години! С дълбоко, проникващо навсякъде уважение! Рейтинг: 5 1

Пук (Гост) 111 отговор
23 септември 2019 | 08:21

Не се сърдете, че влизат фенове на манафа. В тяхната статия има класиране до 7-о място и отборът им не се вижда. Тук са дошли за по-подробно класиране, но понежа са си манафи що и да не изхрачат по един коментар. Рейтинг: 23 4

23 септември 2019 | 09:26

Мен не ми пречат. Важното е, че Оле Калиткото вчера в един доста дълъг кадър след 2-0, гледаше умно, това ми стига... Рейтинг: 21 3

Ливърпул (Гост) 110 отговор
23 септември 2019 | 08:19

Сити като ви хванат тая година ще е много тежко. Ван Дайк ръце няма да му останат да маха. Рейтинг: 8 23

Хаха (Гост)
23 септември 2019 | 08:30

Не знам, кратуно откъде черпиш такива чекиджийски надежди! После да не си късаш пишлето пак от разочарование. Оди зяпай художествена гимнастика, може и да ти стане. Рейтинг: 14 8

Ливърпул (Гост)
23 септември 2019 | 09:02

ДО хаха - без съмнение, най-глупавият коментар, който съм чел през живота си. Дано си още под 18, понеже ако си зрял човек, направо те отписвам. Рейтинг: 6 5

до Мan United (Гост) 109 отговор
23 септември 2019 | 02:01

Къци, ти ли си бе? Рейтинг: 13 3

Man United (Гост) 108 отговор
23 септември 2019 | 01:50

Отново искам да се извиня на всички фенове на Ливърпул - един от най-славните отбори в света! Няма да си кривя душата, казвам го в прав текст: имам проблеми вкъщи, мама ме пердаши постоянно и за някакви неща, за които аз не съм виновен, и не знам как да си изкарам яда по друг начин. Моля извинете ме и изпратете помощ! Рейтинг: 27 8

Стърлинг: Рано е да ме сравнявате с Меси и Роналдо 22 октомври 2019 | 15:27
Патрис Евра избра Тевес пред Бербатов в Идеалния си отбор 22 октомври 2019 | 13:57
Предлагат на Пеп да зареже футбола заради политика 22 октомври 2019 | 10:26
Тотнъм се насочва към забравен от Валверде 22 октомври 2019 | 12:35
Карагър се извини на Евра за фланелките отпреди 8 г. 22 октомври 2019 | 11:52
"Контра": Помогна ли ВАР на Ман Юнайтед срещу Ливърпул? 21 октомври 2019 | 17:16
Почетино: Тази победа ще ни вдъхне увереност 23 октомври 2019 | 05:02
Гуардиола след 5:1: Трудна победа 23 октомври 2019 | 03:20
Тотнъм опита да измие срама с петица срещу Звезда (видео) 23 октомври 2019 | 00:03
Сити се развихри срещу Аталанта, Стърлинг с хеттрик за 11 минути (видео) 22 октомври 2019 | 23:54
Мохамед Салах поднови тренировки 22 октомври 2019 | 18:16
Треньорът на Ред Бул: Научихме си урока от “Анфийлд” 22 октомври 2019 | 18:12
Арсенал остана извън топ 4 след загуба от Шефилд Юнайтед 21 октомври 2019 | 23:50
France Football публикува пълния списък с номинираните за "Златната топка" 21 октомври 2019 | 23:30
Почетино: Очакванията към Тотнъм се промениха след финала в Шампионската лига 21 октомври 2019 | 17:47
Основа за възход или напомняне за падението е „хиксът“ на Юнайтед 21 октомври 2019 | 17:34
Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.