Левски удари сърби преди старта на Лига Европа (галерия)

Левски удари сърби преди старта на Лига Европа  (галерия)

Отборът на Левски победи с 1:0 Радник (Сурдулица) в последната си проверка преди старта на сезон 2017/2018 година.. Мачът със сърбите бе генерална репетиция преди началото на сезона в Лига Европа в четвъртък на 29 юни, когато черногорският носител на Купата Сутиеска гостува на "Георги Аспарухов" в сблъсък от първия предварителен кръг на ЛЕ. Тимът она Радник върна визитата на 26-кратните шампиони на България, които миналото лято гостуваха в Сурдулица преди срещите с Марибор от евротурнирите. Тогава тимът, воден от Люпко Петрович, завърши 0:0, а след това повтори и този резултат в гостуването си в Словения.

Интересното е, че преди 12 месеца в последната си контрола Левски също постигна минимален успех с гол на един от нападателите си. Тогава точен в последната минута срещу Черно море (1:0) бе Аниете, а сега гола отбеляза Адениджи в началото на срещата.
 Левски - Радник(Сурдулица) За разлика от загубата с 0:1 преди няколко дни срещу "моряците", когато "сините" започнаха в схема 4-4-2, този път те играха в схема 4-3-3, като атакуващото трио бе Мапуку - Нар - Адениджи.

Николай Митов заложи от първата минута на петима от новите - Милош Цветкович, Иван Горанов, Георги Ангелов, Васил Панайотов и Жуниор Мапуку. Антонио Вутов и Серджиу Буш пропуснаха и този мач поради травми. Останалите титуляри бяха Божидар Митрев, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Нар и Адениджи.

Левски - Радник(Сурдулица) Двубоят стартира отлично за левскарите, които поведоха в 6-ата минута. Бабатунде Адениджи бе точен, след като засече от няколко метра подаване на Роман Прохазка. Попадението бе първо за "сините" за сезон 2017/2018 година. Словакът пробва силен удар в следващите минути, а след това Бабатунде и Мапуку също имаха добри възможности, но защитата на гостите изби.
В средата на първата част играта бе спряна заради топлото време от Николай Йорданов, играчите се освежиха, след което срещата бе подновена.
 Левски - Радник(Сурдулица) При първата си добра атака Златанович излезе на стрелкова позиция, но Митрев бе на мястото си и без проблем спаси.

Отлична атака на "сините" в 43-ата минута завърши с удар на Мапуку, но Чанчаревич спаси. Нападателят бе изведен зад защитата с хубав пас от Васил Панайотов. Именно те двамата бяха най-активни през първите 45 минути.

Левски - Радник(Сурдулица) Митов не направи нито една промяна на почивката, Стоянович пробва изстрел, който Митрев изби в ъглов удар. Прохазка от фаул също затрудни частично стража на сърбите.

Панайотов продължи да бъде активен, като бе играчът, който показа най-много класа при играта с топка. Нивото спадна, тъй като и двата тима бяха видимо изморени. Малко по-късно Алекс Боримиров замени Адениджи, а при първата си проява бе близо до гол. Младокът стреля, но последва рикошет, който бе избит от стража на гостите в корнер.

Левски - Радник(Сурдулица) Другата резерва Мики Орачев с отлично изпълнение нацели гредата в 76-ата минута. Завърналият се от Локомотив (София) футболист финтира противник, преди да стреля с външен фалц в далечния ъгъл на сръбската врата, където коженото кълбо се отби в страничния стълб.

До края на срещата Левски пропусна още една възможност, а в игра влязоха юношите Любенов, Ташев, Димитров и Кабов.

Левски - Радник(Сурдулица) По-малко от седмица преди старта на сезона в Европа "сините" са далеч от оптимална форма, което е норамлно, но по-важното е, че спешно трябва да бъдат привлечени поне трима-четирима футболисти, ако искат да се борят за нещо по-сериозно през тази камапния.

ЛЕВСКИ - РАДНИК (Сурдулица) 1:0
1:0 Бабатунде (6)

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Георги Ангелов, Роман Прохазка, Васил Панайотов, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи, Жуниор Мапуку
Старши треньор: Николай Митов

Резерви: Алекс Боримров, Мики Орачев, Любенов, Кабов, Ташев, Димитров

Радник: Огнйен Чанчаревич, Александър Гойкович, Братислав Пейчич, Милош Милованович, Синиша Младенович, Никола Жакула, Иван Чорич, Никола Радович, Милош Станкович, Игор Златанович, Йован Йованович
Старши треньор: Нешко Милованович