Септември (Симитли) победи Банско в контрола с пет гола

Отборите на Септември Симитли и Банско завършиха 3:2 в поредната предсезонна контрола. Така отборът от планинския курорт претърпя първа загуба  в контролите. Капитанът на Банско Петър Лазаров откри резултата в 26-та минута. Той засече с глава центриране на Георги Фикийн.

Домакините изравниха в последната минута на първата част. Точен бе Смаил Креболиев с удар от около 10 метра, но попадението бе изработено от Антон Гущеров. В 50-тата минута Анатоли Лулейски изведе Септември напред в резултата със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Само четири минути по-късно Милен Лефтеров изравни отблизо след грешка на бранителите на домакините. Веднага след това заваля и дъжд, а 3 минути преди края Георги Пейчев излезе сам срещу вратаря и вкара за крайното 3:2.