Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Миро Антонов се отпуши, Монтана разби "шейховете"

Отборът на Монтана разпиля с 4:0 Нефтохимик в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Играчите на Явор Вълчинов надиграха категорично гостите, като напълно заслужено спечелиха сблъсъка между изпадналите от елита тимове. Ветеранът Мирослав Антонов отбеляза два гола, а Даниел Васев и резервата Атанас Илиев също се разписаха. Успехът е втори през този сезон за "сините".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия защитник на Монтана Валери Якимов-Бригел.

Още в шестата минута таранът Антонов откри головата си смета, след като се завърна за пореден път в клуба. Той засече отблизо подаване след атака отдясно. Бившият играч на Локомотив (София) Васев удвои в 10-ата минута, като това бе неговото второ попадение за клуба, а първото бе на същия стадион при победата над Марица.

В 35-ата минута Антонов отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Този път той се възползва от подаване на Петър Атанасов, който нахлу отдясно и центрира, а защитата и вратаря на гостите не се намесиха добре. Седем минути преди края Атанас Илиев, който смени Антонов в 74-ата минута, оформи крайния резултат. Нападателят се разписа след центриране от корнер на Васев.

Така Монтана има вече седем точки, като заема осмо място, докато "шейховете" останаха с три точки на последното 16-то място.

Монтана - Нефтохимик (Бургас) 4:0
1:0 Антонов (6)
2:0 Васев (10)
3:0 Антонов (35)
4:0 Илиев (83)