Банско надви Беласица в югозападното дерби

Отборът на Банско победи с 3:2 Беласица Петрич в среща от 7-ия кръг на Югозападната трета лига. Възпитаниците на Димитър Крушовски създадоха много положения , но вкараха само три гола. А гостите от Петрич бяха много ефективни и реализираха буквално 2 гола с 3 удара към вратата.

Домакините поведоха с гол на капитана си Петър Лазаров . Той засече с глава центриране в мрежата на Беласица. Гостите изравниха в 34-тата минута с първия си удар в мача. Точен бе Мартин Таушанов. В 58-та минута Руслан Иванов вкара от дузпа и изведе Банско напред в резултата. Малко по-късно Христо Петров увеличи преднината на Банско след точна добавка, след отбит удар на Милен Лефтеров. Девет минути преди края на срещата капитанът на Беласица Владимир Кабранов вкара втория гол за гостите и оформи крайния резултат в мача.