Нови попълнения се вихрят за първа победа на ЦСКА-София (видео)

ЦСКА-София стартира с победа зимните си контроли, след като надигра с 2:0 втория в Югозападната Трета лига тим на Вихрен в Сандански. Попаденията за червените паднаха след почивката, а техни автори станаха новите попълнения Жеан Бланко и Роналд Алберг.

Поради различни причини проверката пропуснаха четирима футболисти - Жеферсон Телес, Андре Монтейро, Николай Бодуров и Раул Лое, а закъснелият за подготовката Фернандо Каранга се появи в последните трийсетина минути на двубоя.

Срещата започна равностойно, но постепенно ЦСКА-София наложи превъзходство и в 11-ата минута на два пъти пропусна да открие резултата. Новото попълнение Бланко бе изведен в наказателното поле на домакините, но не успя да преодолее вратаря след шут от ъгъла на малкото наказателно поле. Последва добавка на Алберг, но над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Кирил Десподов нахлу мощно отдясно, но подаде слабо към намиращия се на празна врата Енрике и бранител в бяло изчисти в корнер.

В 40-ата минута санданчани изненадващо можеха да открият резултата, когато техен футболист видя, че появилият се в 30-ата минута Георги Китанов е излязъл напред и с прехвърлящ изстрел нацели напречната греда.

Червените отговориха с опасен шут на Алберг в 42-ата минута от фаул, който профуча покрай горния десен ъгъл на домакинската врата, пазена от Стефано Кунчев.

Секунди по-късно нападател в бяло бе изведен очи в очи с Китанов, но стражът на ЦСКА-София излезе добре и не позволи да бъде преодолян.

Това бе последната по-опасна ситуация през първото полувреме и то приключи при 0:0.

След почивката двамата треньори извършиха множество смени, а към тежкия терен по-добре се приспособиха играчите на Стамен Белчев.

Втората част започна със сериозен пропуск на ЦСКА-София, когато появилият се след почивката Манолев стреля в тялото на Кунчев от два-три метра. Секунди след това и Вихрен можеше да отбележи, но Китанов майсторски изби шут от петнайсетина метра.

Така се стигна до 56-ата минута, в която гостите откриха резултата. След центриране от корнер новото попълнение Жеан Бланко бе оставен непокрит и вкара с глава за 1:0. Пет минути по-късно петима червени футболисти се озоваха срещу трима в бяло и друго ново попълнение - Роланд Алберг, покачи на 2:0.

В 68-ата минута Вихрен можеше да върне един гол, но Слави Петров, появил се на терена в 60-ата минута, демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер. Вратарят на червените демонстрира добра класа и в други две ситуации до края на двубоя, с което се понрави на феновете на гостите.

С тази проверка ЦСКА-София завърши лагера в Сандански, а след няколко дни червените потеглят към Испания, където ще се изправят срещу отбори като Спартак (Москва) и Динамо (Киев).

ВИХРЕН - ЦСКА-СОФИЯ 0:2