Карнобат си връща формата, взе победа над Хасково

Карнобат показа най-силната си игра тази есен. Вкара два гола, удари греда и направи няколко пропуска, които показаха, че тимът си връща желаната силна форма, която феновете на отбора изключително харесват. Нападателният футбол и настоятелното желание за победа бяха показателите, с които футболистите на Карнобат демонстрираха в изминалата среща, че незаслужено са на незавидната 15-та позиция в класирането.

Победата с 2:1 над Хасково е една смела и решителна крачка за измъкване от опасната зона в класирането за четата на играещият наставник Георги Калоянов. Срещу стабилния отбор на гостите карнобатлии пропуснаха да вкарат още в първите секунди на срещата, когато Габриел Диманов от 2-3 метра пред голлинията изпрати топката в аут. В 13-ата минута Георги Калоянов центрира към младата надежда Христо Каймакански, който с глава изпрати топката в мрежата на Стамболийски за 1:0.

Удари на Диманов и Калоянов не попаднаха в желаната цел до изравнителното попадение на гостите в 46-та минута, тъкмо след подновяването на играта. Тогава Сонер Полат центрира към Андрей Атанасов, който с глава възстанови равенството. Само 5 минути по-късно Георги Калоянов реализира за 2:1, когато с плътен удар от около 20 метра зардва привържениците на Карнобат, които не се поколебаха да подкрепят отбора и в мразовитото време.

До края на срещата отново Диманов и Калоянов имаха възможност да отбележат, пропусна и Стойко Колев. Георги Калоянов пък се отчете и с красива задна ножица в 70-ата минута, но топката срещна гредата. След тази среща Карнобат събра актив от 15 точки, които го изкачиха с едно място напред във временното подреждане на Югоизточна Трета лига.

КАРНОБАТ: Любомир Стефанов, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Ясен Тузаков /90 – Иван Грингов/, Стоян Калпаклиев /69 – Радослав Иванов/, Емил Димитров /81 – Ивайло Стойчев/, Христо Каймакански, Димитър Петров, Габриел Диманов, Георги Калоянов, Стойко Колев

ХАСКОВО: Димитър Стамболийски, Ради Стайков, Георги Неделчев, Дамян Чаушев, Цанко Чаушев, Ангел Ангелов /46 – Нелиян Чакъров/, Цветан Михов, Асен Иванов /61 – Стефан Балев/, Сонер Полат /81 – Илиян Киряков/, Ерай Салиф, Андрей Атанасов