Берое излъга Витоша и сложи край на негативната серия (видео) 16 септември 2019 | 21:52
17540
31
Отборът на Берое записа минимален домакински успех над Витоша (Бистрица) в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Футболистите на наставника Александър Томаш победиха "тигрите" с 1:0, като единственото попадение реализира Зоран Йосипович (84). Домакините можеха да решат мача много по-рано, но пропуски на Мартин Камбуров и Педро Еуженио не позволиха на Берое да достигне до по-изразителен успех. Камбуров дори нацели гредата в 49-ата минута. Гостите от Бистрица пък имаха добро положение в началните минути, което Атанас Кабов не успя да реализира.

Преди днешния мач Берое записа две поредни загуби и то в мачове срещу Царско село и Етър, от които се надяваше да вземе 6 точки. Днес заралии сложиха край на тази негативна серия и се изкачиха на 5-ото място в класирането. “Тигрите” са на дъното в подреждането, въпреки че в миналия кръг прекъснаха серията си от 7 последователни загуби с успех с 3:2 срещу Царско село.

Любопитен факт преди днешния мач бе, че Витоша не загуби нито едно от двете си гостувания в Стара Загора - 0:0 през 2018 година и 1:0 през миналата кампания.

Берое и Витоша са единствените отбори, които нямат равенство от старта на сезона.

Още във втората минута на мача Мартин Камбуров можеше да даде преднина на Берое. Нападателят се позиционира по прекрасен начин между двамата централни защитници на Витоша, след което засече центриране на Вандерсон от десния фланг. Ударът с глава на Камбуров обаче не намери очертанията на вратата.

В 6-ата минута и Витоша създаде много добра ситуация за гол. Емил Гъргоров пусна успоредно подаване към непокрития Атанас Кабов, който стреля право в обсега на Душан Перниш. В 8-ата минута пред Камбуров се откри втора добра възможност, но ударът на нападателя премина покрай гредата. В 12-ата минута Вандерсон можеше да накаже грешка в защитата на Витоша. Халфът получи топка в наказателното поле, след което потърси далечния ъгъл, но прати топката в аут. В 25-ата минута Християн Василев се намеси след опасен удар на Мартин Камбуров от фаул. Християн Василев се намеси феноменално при удар на Мартин Камбуров с глава.

Нападателят засече центриране на Педро Еуженио, а вратарят на Витоша успя да парира удара с една ръка. До края на полувремето чисти голови положенията пред двете врати липсваха и отборите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 49-ата минута гредата раздели Мартин Камбуров с гола. Нападателят изпълни блестящо пряк свободен удар, който срещна напречната греда. В 54-ата минута Християн Василев с една ръка успя да избие опасен удар на Педро Еуженио от фаул. В 60-ата минута Ибрахима Конте опита удар под ъгъл, който прелетя над вратата. Десет минути по-късно Берое пропусна още една възможност след удар на Еуженио. Нов пропуск на Еуженио в 81-ата минута запази нулевото равенство между двата тима.

В 84-ата минута Берое поведе в резултата с гол на Зоран Йосипович. Влезлият на мястото на Мартин Камбуров нападател се възползва от грешка на Георги Амзин, който не успя да изчисти центриране, а поднесе топката на Йосипович на няколко метра от голлинията.
До края на мача гостите от Бистрица не успяха да заличат пасива си и Берое се поздрави с ценен домакински успех.

СНИМКА: Официален сайт на Берое

efbet Лига - 9 кръг:

БЕРОЕ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0
1:0 Йосипович (84)

Стартови състави:

БЕРОЕ: Душан Перниш, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Вандерсон Виана, Ибрахима Конте, Александър Василев, Георги Ангелов, Педро Еуженио, Юлиан Ненов
ВИТОША: Християн Василев, Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Илия Димитров, Георги Амзин, Четин Садула, Емил Гъргоров, Лъчезар Котев, Атанас Кабов

Зоран Йосиповичгол Зоран Йосипович  84'
75' Атанас Кабов  Атанас Кабовизлиза
Andreas Sanchez  Andreas Sanchezвлиза
Вандерсонизлиза Вандерсон  74'
Рубен Бригидовлиза Рубен Бригидо
Карлос Охенеизлиза Карлос Охене  71'
Иван Минчеввлиза Иван Минчев
68' Лъчезар Котев  Лъчезар Котевизлиза
Кристиян Кочилов  Кристиян Кочиловвлиза
Мартин Камбуровизлиза Мартин Камбуров  63'
Зоран Йосиповичвлиза Зоран Йосипович
46' Тодор Гочев  Тодор Гочевизлиза
Теофилос Курупис  Теофилос Куруписвлиза
Юлиан Неновжълт картон Юлиан Ненов  45'
37' Евгени Зюмбулев  Евгени Зюмбулевжълт картон
20' Лъчезар Котев  Лъчезар Котевжълт картон
5' Тодор Гочев  Тодор Гочевжълт картон
29
3 Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив)
Зоран Йосипович
84'
ИЛИЯ ИВАНОВ Репортер

Добави коментар Коментари (30)

Petrov (Гост) 30 отговор
17 септември 2019 | 19:24

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития на база математически формули. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 0 0

ERNETPARI (Гост) 29 отговор
17 септември 2019 | 14:12

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

17 септември 2019 | 00:29

Левски отдавна е закрит,а Литекс си играе в Ловеч,значи дъртия ги е излъгал говедата като е бил на няколко ракии Рейтинг: 10 2

9.9.16 (Гост)
17 септември 2019 | 09:12

Аз не помня Левски някога да е закриван нито да са се молили и сваляли гащите някой да ги върне в елита. Цесека значи срам Рейтинг: 1 3

Загубеняк Енгибаров (Гост) 22 отговор
16 септември 2019 | 22:43

Енгибар отдавна плаче за уволнение, но Витоша очевадно са мазохисти. Да, не пусна некадърните юноши, явно Лаптопа го е нахокал за това, но с такъв некадърен треньор, дори друг отбор нарочно да иска да изпадне директно, няма да успее. Рейтинг: 4 2

.... (Гост) 21 отговор
16 септември 2019 | 22:28

Добре, че победихме. Но трябва да търпим треньорчето още поне седмица. Рейтинг: 8 8

16 септември 2019 | 22:00

Вече всичко е ЦИРК .......... , докато ги има тия залагания , така ще бъде . Рейтинг: 14 3

Хубчев умува за контрола 21 октомври 2019 | 03:17
Ботев (Пд) предлага договор на младока, който впечатли срещу Лудогорец 21 октомври 2019 | 02:49
"Мила Родино" в Украйна и злато за Звезденбург (Бургас) 21 октомври 2019 | 06:59
Традицията е на страната на Берое срещу Славия 21 октомври 2019 | 05:58
Недялков е готов за Еспаньол, Григоре и Кешеру висят 21 октомври 2019 | 03:52
Делев може да не играе и срещу “канарчетата” 21 октомври 2019 | 02:25
Вихър пропусна да се изкачи на второ място след хикс с Павликени 20 октомври 2019 | 21:57
Лидерът Янтра с минимална победа над Локомотив (Дряново) 20 октомври 2019 | 21:46
Занев вини съдиите и атаката: Играхме 14 на 11, а и не можем да вкарваме от голлинията (видео) 20 октомври 2019 | 21:32
Шеф на Локо Пд: Седем е добро число, специално ЦСКА да не се оплаква от съдиите (видео) 20 октомври 2019 | 20:54
Георги Илиев на един мач от рекорд: Спирам с футбола, не мисля, че нещо може да ме разубеди 20 октомври 2019 | 20:34
Ожболт: Показахме характер и заслужено победихме (видео) 20 октомври 2019 | 20:31
Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.