Литекс отнесе Ботев (Гълъбово) и е на точка от топ 3

Литекс спечели с 3:0 домакинството си на Ботев (Гълъбов), с което отборът на Живко Желев излезе на точка от третата позиция в класирането на Втора лига. Тонислав Йорданов откри резултата в 32-ата минута с точен изстрел от бялата точка. Така голмайсторът на ловчанлии вече е със седем попадения през сезона. След почивката Иван Митрев засече подаване отблизо за 2:0. Малко по-рано Петър Петров от Литекс тресна гредата. Илиян Капитанов оформи крайния резултат в 72-ата минута, а до края на домакините направиха още няколко пропуска пред вратата на Диян Вълков.