Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Борусия (Д) и Холанд си тръгнаха с победа от дъждовен Бремен (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 като гост на Вердер (Бремен) в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата, игран при силен дъжд. Попаденията отбелязаха Дан-Аксел Загаду (52') и Ерлинг Холанд (66') и така "жълто-черните" сложиха край на серията си от 4 поредни мача без победа над този съперник.
Люсиен Фавър не направи нито една промяна в стартовия си състав от победата с 2:1 над Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Така напред започнаха Джейдън Санчо, Торган Азар и головата машина Холанд. Подобно на своя опонент, Вердер също заложи на схемата 3-4-3, както и на най-възрастните си 11 за кампанията, а тримата в атака са Юя Осако, Милот Рашица и Дейви Зелке.
Мачът започна с минута мълчание заради терористичния акт в Ханау, при който загинаха 9 души. Първата част беше постна откъм положения. За цялото полувреме нямаше нито един точен удар по посока на вратите. Двата изстрела на гостите излязоха в аут, а двата опита на домакините за гол бяха блокирани. В 8-ата минута Емре Джан отправи далечен шут, който мина над вратата. В 43-ата Иржи Павленка се справи с опасно центриране от фаул на Рафаел Герейро, а малко след това Роман Бюрки улови една топка, предназначена за Рашица.
Чак в 47-ата минута дойде първият точен удар в мача, когато Леонардо Битенкурт от разстояние прати топката в ръцете на Бюрки. В 52-ата Холанд отправи шут, но противников играч изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Загаду с воле откри резултата в полза на Дортмунд. Това е 11-ият шампионатен гол, който Вердер допуска след ъглов удар през този сезон.
В 55-ата минута Павленка с крак отне топката от Холанд. В 66-ата дойде моментът на норвежкия талант, след като Ашраф Хакими го намери на добра позиция, а нападателят вкара своя 11-и гол в 7-ия си мач за новия си отбор. Така той е единственият играч с поне 9 гола в първите си 6 срещи в Бундеслигата.
В 72-ата минута Санчо пробва шут, който беше спасен от Павленка. В 79-ата резервата на домакините Йоханес Егещайн прати топката в аут след свой изстрел, а секунди по-късно техният страж отрази удар на Холанд. В 88-ата чешкият вратар се справи с шут на Хакими, а в добавеното време норежкият голмайстор реши да не подава, а да стреля, като Павленка спаси и неговия удар. Така резултатът се запази 2:0 в полза на гостите.
Така Дортмунд събра 45 точки и остава на третата позиция в класирането. Вердер пък все още е на предпоследното 17-о място с едва 17 пункта.
ВЕРДЕР - БОРУСИЯ (Д) 0:2

0:1 Загаду (52')
0:2 Холанд (66')

Вердер: Павленка, Велкович, Топрак, Мойсандер, Селасие, Битенкурт, Клаасен, Аугустинсон, Осако, Зелке, Рашица