Канет с втора победа в Moto3, сърцераздирателно падане за Бо Бендшнайдер (видео)

Испанецът Арон Канет с Honda спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас Мото 3 за Гран При на Холандия, осми кръг от шампионата.

Въпреки че потегли от шеста позиция, Канет успя да изпревари стартиралите от по-предно място пилоти и в крайна сметка остави на едва 35 хилядни зад себе си италианеца Романо Фенати, който направи отлично състезание, макар да бе с 19-а стартова позиция. Трети на 107 хилядни завършо британецът Джон МакФий, който също стартира доста назад.

В челната шестица на надпреварата се наредиха още испанецът Хорхе Мартин и французинът Жул Данило, както и испанецът Маркос Рамирес с КТМ.

С успеха си в Холандия Канет съкрати преднината на водача Хоан Мир на 30 точки. Мир, който днес завърши девети на 0.940 секунди зад победителя, има 140 точки, докато Канет е със 110. Трети е Романо Фенати със 108.

Бо Бендшнайдер обаче изобщо нямаше късмет. Държейки десетата позиция на домашното си състезание, той падна само метър преди финалната линия и не бе класиран.