Милен Георгиев и Мартин Чой спечелиха класовете си в Серес

Милен Георгиев и Мартин Чой спечелиха победи за българските пилоти в своите класове от европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта към БМУ на пистата в Серес, Гърция. В деветия кръг на надпреварата се включиха 81 пилоти от шест държави - Гърция, Македония, Румъния, Турция, Сърбия и България.

Милен Георгиев (Мотомания.бг, Априля) спечели победата в клас СП125, изпреварвайки с 6.8 секунди Християн Бузаловски (Македония, Априля). Жулиета Ленкова (ПСК Плевен, Априля) пък завърши на 33.4 секунди от победителя. Мартин Чой (Еко БМВ Рейсинг, БМВ) пък бе отново над всички в Супербайк 1000, след като завърши с 10.8 секунди пред Роберт Мурешан (Румъния, БМВ) и с 11.2 пред Каталин Казаку (Румъния, БМВ). Али Ефе Йеген (Турция, Ямаха) спечели състезанието във Формула 600 с аванс от 7.3 секунди срещу Красимир Михайлов (Троян мото клуб, Хонда), а трети остана Тодор Меченски (Ви-тек рейсинг, Ямаха).

Във Формула 1000 победител беше Харун Акгюн (Турция, БМВ), който изпревари с 3.2 секунди Мурат Дувенджу (Турция, БМВ) и с 3.3 секунди Петър Бакалов (JRC, Кавазаки). Димитрис Каракостас (Гърция, Хонда) бе отново най-бърз в клас Суперспорт 600 и спечели с 13.7 секунди пред Йонел Паскота (Румъния, Ямаха). Трети при 16.6 секунди изоставане пък финишира Александър Георгиев (Плевен, Хонда).