Над 20 000 зрители гледаха финала по мотокрос, ето ги новите ни шампиони

При огромен интерес на публика завърши последният кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос, който се проведе в Айтос. За първи път на мотополигона се събират над 20 000 души, които наблюдаваха битките в различните класове в неделния ден. Атмосферните условия и трасето бяха отлични, а 87 пилоти от България, Кипър, Румъния и Гърция накараха феновете около трасето да останат с прекрасни впечатления от тяхното каране и професионализъм.

В МХ 65 кубически сантиметра победата в двата състезателни манша спечели Християн Георгиев (50 точки, НСА Моторспорт, КТМ), а след него на подиума се качиха Золтан Ордог (44 точки, Румъния, Husqvarna) и Виктор Бориславов (38 точки, Мотоспорт Варна, КТМ). При МХ 85сс Кристиян Иванов (50 точки, НСА Моторспорт, КТМ) триумфира убедително, като втори и трети останаха Димитър Грозданов  (44 точки, МСК Калабак 1969, КТМ) и Мариус Канакис (40 точки, Гърция, КТМ).

В МХ2 първия манш спечели Майкъл Иванов (47 точки, НСА Моторспорт), а във втория поведе отново колоната, но падна във втората обиколка и това го прати чак на 15-a позиция. Въпреки това Майкъл кара на ръба на риска и стигна до второто място в крайното класиране. С победата в Гран При Айтос триумфира Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ). Трети финишира Момчил Иванов (40 точки, Еър макс рейсинг, КТМ). Румънският пилот Адриан Радута (50 точки, Yamaha) отново беше над всички в МХ1, като и в двата манша финишира със сериозен аванс пред конкуренцията. Втори стана Георги Георгиев (42 точки, Текстил рейсинг, Suzuki), а трети Кристиян Кръстев (40 точки, Панчо рейсинг тим, Kawasaki).

В МХ беше доста оспорвано и интересно, както вчера в първия манш, така и днес във втория. Многократният шампион Мартин Тодоров (50 точки, Еър макс рейсинг, КТМ) завърши като победител, но с равен точков актив по 42 останаха Григор Царев (JRC-София, КТМ) и Владимир Попов (НСА Моторспорт, Kawasaki). Двамата си размениха по едно второ и трето място, но в крайното подреждане се взема под внимание позицията от втория манш. В него Царев беше втори, а Попов кара тактически и завърши трети. Въпреки това за първи път Владимир Попов стана шампион на България в МХ със спечелените през сезона 278 точки.

В атрактивния клас "Балканче крос" участваха 17 състезатели на възраст от 11 до 65 години. Всички пилоти преминаха успешно техническия преглед преди състезанието и караха само мотори "Балкан" 50 кубика. С купата за първо място от днешното състезание си тръгна Антонио Кумбаров. След него завършиха Николай Попов и Денислав Момчев.