Майкъл Иванов доказа класата си с победа на мотополигона в Поморие

Над 3000 зрители изгледаха на живо 6-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос, който се проведе на мотополигон "Тотьо Чакъров" в село Порой, Община Поморие. 70 състезатели от България, Турция, Гърция и Румъния караха на отлично подготвеното пясъчно трасе.

В клас МХ 65 сс двойна победа от състезателните маншове записа Мирослав Димитров (50 точки, Марица Рейсинг тим, КТМ). По едно второ място си размениха Дани Цанков (42 точки, М6 Ямаха рейсинг Тим, Ямаха) и Венцислав Тошев (42 точки, МСК Севлиево, КТМ), но заради по-предно класиране във второто пробягване Цанков взе купата за втората позиция в крайното подреждане.

При МХ 85сс Християн Георгиев (Пловдив мотор спорт, КТМ) кара повече от убедително и добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. След него останаха Виктор Бориславов (44 точки, Мотоспорт Варна, КТМ) и Станислав Гошев (38 точки, Дамасцена Алба АКС, КТМ).

Двата класа МХ 1 и МХ 2 караха заедно, но с отделни класирания за шампионата. Майкъл Иванов в МХ2 (50 точки, Тексим мотор спорт, КТМ) отново доказа безспорната си класа и безапелационно още от старта водеше колоната до самия финал. Хакан Халми (44 точки, Севлиево 2004, КТМ) завърши втори, а Жулиан Георгиев (40 точки, Киппен МХ рейсинг, Кавазаки) - трети. За МХ1 двоен успех направи Стефан Нейчев (50 точки, Еър макс рейсинг, Ямаха). Любомир Васев (44 точки, Тексим мотор спорт, Ямаха) и Калоян Илиев (40 точки, МСК Севлиево, КТМ) се качиха на второто и третото място на подиума за награждаване.

В най-многолюдния клас МХ и МХ 40 Мартин Тодоров (50 точки, М6 Ямаха рейсинг, Ямаха) беше над всички и победи конкуренцията със силно каране през двата манша. След него в класирането при състезателите, навършили 40 години финишираха Атанас Петров (44 точки, АИТ рейсинг тим, КТМ) и Янко Зоков (40 точки, АИТ рейсинг тим, Кавазаки). Григор Царев (50 точки, Джей Ар Си моторспорт, КТМ), Николай Колев (44 точки, СК Велико Търново, Хонда) и Боян Янков (40 точки, МК Орлите Добрич, Кавазаки) оформиха крайната призова тройка в МХ.

Следващият уикенд 21-22 септември любителите на мотокроса ще могат да видят най-добрите ни пилоти на мотополигона в с. Козар Белене, Община Левски. В неделния ден ще се проведе 7-ия кръг от календара на Републиканския ни шампионат.