Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Фабио Куартараро върви по стъпките на шампионите в MotoGP

На възраст от едва 20 години сателитният пилот на Yamaha Фабио Куартараро поставя впечатляващи рекорди в кралския клас на мотоциклетизма. Французинът спечели четвъртия си полпозишън в своя дебютен сезон в MotoGP и върви по стъпките на шампиони като Хорхе Лоренсо и Марк Маркес. С успеха си в квалификацията в Тайланд Куартараро изравни по полпозишъни Лоренсо и Дани Педроса в техните дебютни сезони. По-добре от Фабио в дебютния си сезон се е справил единствено Маркес, който през 2013-а спечели девет първи стартови места.

По време на квалификацията на тайландската писта "Бурирам" Куартараро счупи и два от рекордите на Маркес - за най-бърза обиколка на трасето и за най-млад пилот с четири полпозишъна.

Ако Куартараро спечели неделния старт от MotoGP, той ще стане вторият най-млад победител в кралския клас след Маркес на 20 години и 169 дни.