14-годишният Христо Янакиев спечели първото място в голф турнир Pro Shop Golf Cup

Серията турнири Pro Shop golf cup 2017, приключи с турнир на Taylor Made, дългогодишен партньор на голф клуб ‘’ Пирин’’.

Голф играчите се състезаваха в индивидуален формат, разделен в две дивизии. Въпреки силния пирински вятър, 24 участника стартираха и изиграха 18-те дупки на Иън Ууснам в Пирин Голф и Кънтри Клуб.
В дивизия А, голфърите играха нетен строукплей с хендикап до 12,4. Почетното първо място спечели 14-годишния –  Христо Янакиев, със страхотен резултат от 75 нетни точки, следван от Антон Панайотов с 77 и Владимир Михайлов с 80 точки.

В дивизия В, участниците играха с хендикап от 12,4 до 28 във формат стейбълфорд. Надпреварата спечели Димитър Георгиев с 30 нетни точки. Освен първото място, той заслужи и наградата за Най-близо до флага на 15-та дупка. Втори стана Стефан Митев с 28 и трети Момчил Шишков отново с 28 точки.
Втората специална награда за ‘’Най-дълъг удар’’ на 11-та дупка, заслужено спечели, бащата на Христо - Янаки Янакиев.

Победителите бяха наградени с награди предоставени от марката Taylor Made , сред които бяха голф чанта ProCart, стик IRS-Milled Grind Antique Bronze и голф сак.